"הרע במיעוטו": חגיגות מתונות בנבחרת ספרד

כותרות העיתונים, צירוף פאטי ופציעת דה חאה. ההכנות ליורו

מערכת אתר ערוץ הספורט  16.10.19 - 08:48
תחילת כתבה

נכון, היא אמנם הבטיחה את מקומה ביורו 2020 ומי יכול לבוא אליה בטענות כשזה קורה מפסגת הבית ללא אף הפסד, אבל התיקו הדרמטי של ספרד אמש (שלישי) מול שבדיה צריך להדליק לה נורה אדומה.

למזלם של הספרדים, שער של רודריגו בדקה ה-92 חילץ תיקו ושלח את שחקני ה'לה רוחה' לחגוג בחד ההלבשה, אבל כבר הבוקר נחשפו כל הגבות שהורמו. תחילה, בתקשורת הספרדית. ב'מארקה' סיכמו את המשחק במשפט: "הרע במיעוטו"; ב'ספורט' טענו שמדובר ב"ספרד עם שני פרצופים"; במונדו דפרטיבו אמרו: "עליה ליורו לא יכולה להגיע בלי סבל"; וב'אל פאיס האשימו: "ספרד נתנה יותר מידי אפשרויות".

מיד לאחר המשחק ב'אס' כבר החלו לפנטז על הסגל שייצג את המדינה ביורו. נכון לרגע זה, נראה שרוברטו מורנו מתחיל לסגור את רשימת 23 השחקנים ופחות ופחות מקומות נשארים פנויים. השניים הראשונים שעלולים לאבד את מקומם הם שחקני ריאל מדריד, אסנסיו ואיסקו. הראשון, שסוחב פציעה קשה ולא משחק, יזקדד לנס כדי להיכלל בסגל, שכן מורנו כבר טען כי "כדי להגיע לנבחרת צריך לשחק באופן קבוע".

איסקו לעומתו זה מקרה שונה, כיוון שהוא כבר זומן מחדש, אבל בזמן שנעדר מהנבחרת, שחקנים אחרים דוגמת סבאיוס, פביאן וסראביה הציגו יכולת טובה ומקום של קבע בספרד. למעשה, דילמה מגיעה עד לשאלה - האם לזמן את איסקו כמחליף? התשובה של הצוות המקצועי היא סביר להניח שלא כדי למנוע בעיות בהיררכיה בטווח הארוך.

מי שכן עשוי לקבל זימון בכורה לנבחרת הוא נער הפלא של ברצלונה - אנסו פאטי. הכוכב הצעיר, שרק ערך בכורה בנבחרת עד גיל 21, הוא אחת החולשות של מורנו. למה? כי הוא מאמן שאוהב להסתכל על הופעות ולא על תעודות זהות. אם פאטי ימשיך להציג יכולת נהדרת ולכבוש שערים, קיים סיכוי גבוה שיוזמן ליורו.

"זה הכדורגל שלנו", תיאר מורנו את התחושות לאחר המשחק. "שיחקנו נהדר, הייתי שמח גם אם היינו מפסידים. הראנו שיפור בלחץ על הכדור, בהכל. עכשיו אנחנו רוצים להבטיח את פסגת הבית. אנחנו משתפרים, אבל אנחנו עדיין לא נבחרת שלמה. היורו? יש עוד זמן. הכדורגל הוא דינאמי. השחקנים משתנים, היריבות משתנות, נגיע הביתה ונבין מה אנחנו לא רוצים להיות קודם כל".

בתוך כך, בספרד התעסקו הבוקר גם בפציעה של דויד דה חאה. כל התארים כולל כולם טוענים ששוער מנצ'סטר יונייטד סיפק את משחקו הטוב ביותר במדי הנבחרת עד שנפצע. "הוא הוחלף בגלל אי נוחות בשריר הירך הרגלו הימנית. זה מחייב בדיקה שתתבצע במהלך היום ולאחריה תהיה אבחנה מדוייקת", הסבירו בהתאחדות הספרדית. כך או כך, מסתמן כי השוער ייעדר בראשון מול ליברפול.