הכוכבים הסתדרו: ישראל העפילה לפלייאוף היורו

התוצאות בבתי המוקדמות עבדו לטובתנו. לראשונה אחרי 20 שנה, הנבחרת רחוקה רק שני משחקים מהחלום ועשויה לשחק בסקוטלנד בחצי הגמר. ההגרלה ביום שישי. ההסבר המלא

מערכת אתר ערוץ הספורט  15.11.19 - 23:36

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

אחרי 20 שנה. נבחרת ישראל הבטיחה את מקומה בשלב הפלייאוף של יורו 2020 ורחוקה, תאמינו או לא, שני משחקים בלבד מההעפלה לטורניר אליפות אירופה, שיתקיים בקיץ הקרוב ב-12 ערים שונות.

הדבר התאפשר בזכות המיקום של ישראל בדירוג שהתבסס על ליגת האומות והציב אותה במקום ה-30, ומאחר שלא יותר משתי נבחרות המדורגות מתחתיה, השכילו להעפיל אוטומטית ליורו דרך שלב המוקדמות, הנבחרת של אנדי הרצוג זכתה מההפקר.

זו הפעם השניה שישראל מגיעה לשלב פלייאוף של טורניר גדול. הפעם האחרונה, זכורה לרעה, לאחר שהנבחרת הובסה 8:0 בסיכום הכללי מול דנמרק בנובמבר 1999 ובעקבות כך התנפץ החלום של שלמה שרף ושחקניו, וישראל נותרה שוב בבית.

בניגוד, לפלייאוף יורו 2000, הפעם מדובר בשיטה חדשה. ישראל תאלץ לעבור שתי נבחרות (משחק אחד בחצי הגמר ומשחק נוסף בגמר, אם תעלה) על מנת להעפיל ליורו. היריבות הפוטנציאליות ייקבעו רק ביום שישי הקרוב בהגרלה, כאשר ישראל יכולה להיות משובצת למסלול א' או מסלול ג', לפי שעה. רוב הסיכויים שישראל תפגוש את סקוטלנד בחצי הגמר. שימו לב: קיימת גם אפשרות לשינוי במסלולים, בהנחה שהונגריה תוצב בפלייאוף, אך כולם יהיו חכמים יותר בתום משחקי המוקדמות. ישראל בכל מקרה לא תשחק במסלול ב'.

הראשונה בכל מסלול תארח את הרביעית, והשנייה את השלישית בחצי הגמר. לדוגמא: בהנחה שישראל תשובץ למסלול ג', היא תתמודד מול סקוטלנד בחוץ בחצי הגמר ואם תעבור את הסקוטים, תעלה לגמר ותפגוש את המנצחת בין סרביה לנורבגיה. בכל מקרה, משחקי חצי הגמר של כל מסלול יתקיימו ב-26.3 והגמר ב-31.3. ככול מקרה, ישראל תתארח במשחק הראשון, כאשר מארחת משחק הגמר של כל מסלול תקבע בהגרלה.

מסלול א': איסלנד, בולגריה/ישראל/רומניה, וויילס/סלובקיה/צפון אירלנד/אירלנד*.
מסלול ב': בוסניה, ווילס/סלובקיה/אירלנד/צפון אירלנד**
מסלול ג': סקוטלנד, נוברגיה, סרביה, בולגריה/ישראל/רומניה
מסלול ד': גיאורגיה, צפון אירלנד, קוסובו, בלארוס

* במצב הנוכחי הגרלה תקבע מי מבין הנבחרות: ישראל, בולגריה או רומניה ילכו למסלול ג' ואיזה שתיים ישארו בדרג 1.

** במצב הנוכחי, הגרלה תתבצע כדי לקבוע איזה מהשלוש: ווילס, סלובקיה, אירלנד או צפון אירלנד יצטרפו לבוסניה במסלול ב' ואיזה נבחרת תלך לדרג א'.