בז'צ'ק: "לא היה לנו ספק שנשחק בירושלים"

מאמן פולין: לישראל יש בעיה מנטלית, משחקת פחות טוב בחוץ

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.11.19 - 18:58
תחילת כתבה

נבחרת פולין, שכבר הבטיחה את מקומה ביורו 2020, תתארח מחר (שבת, 21:45) באצטדיון טדי, במטרה לסיים את טורניר המוקדמות בטעם טוב. מאמן הנבחרת הפולנית ואקס מכבי חיפה, יז'י בז'צ'ק, סיפר במסיבת העיתונאים שקיום המשחק לא הוטל בספק בשום שלב: "לא פחדנו ולא היו לנו שום ספקות שנשחק פה בירושלים".

המאמן הפולני החמיא ליריבה: "יש פה נבחרת ישראלית שחזקה בהתקפה, וב-40 הדקות הראשונות בוורשה היא שיחק ממש טוב וה-4:0 לא היה משקף. ישראל טובה מאוד בבית וההוכחה לזה התוצאות שלה. אנחנו חוששים מערן זהבי ונעשה הכל כדי לשמור עליו כמו בפולין, כשלא הבקיע. יש לשחקנים הישראלים בעיה מנטלית, והם משחקים פחות טוב בחוץ מאשר בבית, זה אופייני להם".

על ההרכב שיעלה אחרי שנבחרתו כבר עלתה ליורו, אמר בזצ'ק: "שחקנים שלא שיחקו במשחקים האחרונים עשויים לקבל דקות, אבל לא יהיה שינוי דרסטי בהרכב. ארקדיוש מיליק נפצע וחזר לאיטליה, אבל כל יתר השחקנים כשירים. צריכים להתקדם ולהראות מה אנחנו יודעים ומה אנחנו יכולים לעשות, ומחר נבוא לעשות את הטוב ביותר שלנו. זהבי או לבנדובסקי? שניהם מאוד מסוכנים. נראה מה יהיה מחר".

קשר הנבחרת ודרבי קאונטי, כריסטיאן בייליק, הוסיף: "באנו לפה כדי לנצח. אנחנו יודעים שישראל חזקה מאוד, ולמרות שכבר עלינו ואנחנו במקום הראשון בבית, ניתן הכל כדי לצאת מהמשחק כמנצחים". על המצב הבטחוני הוסיף: "קיבלנו כל מה שרצינו מבחינת הביטחון. אנחנו לא מרגישים מאוימים בכלל. אני שמח שאני מקבל הזדמנות במשחק ומקווה שאמשיך להתפתח ככדורגלן בעתיד".

הרכב משוער: וויצ'ך שצ'זני, תומאש קדז'יורה, קמיל גליק, יאן בדנארק, ארקדיוש רצ'ה, פז'מיסלב פרנקובסקי, כריסטיאן בייליק, גז'גוז' קריכוביאק, סבסטיאן סימנסקי, פיוטר ז'ייילינסקי, רוברט לבנדובסקי.