האס של הרצוג? אלמקייס עשוי לפתוח בהרכב

מערך התקפי בצ.מקדוניה. סבע צפוי לפתוח, הנער יקבל קרדיט?

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.11.19 - 17:44
תחילת כתבה

עם לא מעט לחץ ובעיקר ים של ביקורות, נבחרת ישראל תעלה הערב (שלישי) למשחק האחרון שלה בקמפיין מוקדמות יורו 2020 כשתתארח בסקופיה מול צפון מקדוניה, אותה לא הצליחו הכחולים-לבנים לנצח בישראל.

היכולת הטובה במחצית השנייה בהפסד לפולין בשבת צפויה לגרום לאנדי הרצוג להמר יותר על התקפה במשחק הערב, ונדמה כי ישנה את המערך של שלושה בלמים לרביעייה אחורית, כאשר עוד שחקן קדמי ייכנס ל-11. בירם כיאל לא כשיר במאת האחוזים ובכל מקרה נראה כי דיא סבע, שלא שותף מול פולין, יקבל את חולצת ההרכב.

שחקן נוסף שעשוי לקבל את הקרדיט הוא עילאי אלמקייס הצעיר, שתורגל בימים האחרונים ב-11 של הרצוג ואם יפתח זו תהיה הופעת הבכורה שלו בהרכב. אם וכאשר אלמקייס אכן ייכנס לתמונת ה-11, עדיין לא ברור מי ישלם את המחיר. בצד ההגנתי, ניר ביטון ואיתן טיבי תורגלו כשני הבלמים, בעוד ישנה התלבטות בין סאן מנחם לעמרי בן הרוש בעמדת המגן השמאלי.

המאמן שומר את הקלפים קרוב לחזה. היום תיערך אסיפה בטרם ייצאו השחקנים למשחק בו חייב ערן זהבי לכבוש שני שערים כדי לעבור את הארי קיין בראש טבלת מלך השערים של המוקדמות.

בנבחרת יודעים שכל תוצאה חוץ מניצחון תביא לגל ביקורות נוסף, ארבעה חודשים לפני המשחק החשוב באמת במסגרת פלייאוף ליגת האומות. עם תום המשחקים הערב תדע ישראל מי הנבחרות הפוטנציאליות לפגוש בפלייאוף, וביום שישי תיערך ההגרלה שתקבע לאיזה בית היא תוגרל.

אלי דסה התייחס להפסד האחרון: "פולין ביטלה אותנו בכל פרמטר ופשוט לא היינו ברמה שלהם, זו האמת", אמר המגן שהיה הטוב בשחקני ההגנה בטדי. "בחצי השני הבנו שאנחנו חייבים להעיז יותר ולשלוח שחקנים קדימה, וזה היה נראה יותר טוב. אם נשחק נגד מקדוניה הצפונית כמו בחצי הראשון, אז זה יהיה לא טוב. בנתוני הספיגה האלה אין לנו סיכוי גם בפלייאוף היורו. נצטרך לעבוד על זה יותר ולבצע את ההתאמות הנכונות כדי שנגיע לרגע האמת מוכנים".

דסה הכחיש שהראש של השחקנים כבר בפלייאוף: "גם בהתכנסות הקודמת ידענו שיש סיכוי גדול שנהיה בפלייאוף אז הראש ממש לא היה שם. הסיבה שלא היינו טובים נגד פולין היא קודם כל בגלל שפולין לא סתם במקום הראשון בבית וכבר עלתה ליורו".

לקראת המשחק הערב אמר מגן ויטסה ארנהיים: "אנחנו מגיעים לשמחתנו למשחק בסקופיה כשיש לנו עוד מטרות וזה משחק לפרוטוקול. אם אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף מוכנים, אז נצטרך להחזיר לעצמנו את הביטחון רק דרך ניצחונות. המשחק נגד מקדוניה הצפונית הוא סופר חשוב, כי אי אפשר להפסיד כל הזמן ולחשוב שבמשחק אחד בפלייאוף אפשר לשנות הכל".