פיפ"א המליצה לבטל את פגרת הנבחרות הקרובה

בשל הקורונה, כל הסימנים מצביעים על כך שהמשחק של נבחרת ישראל בסקוטלנד בסוף החודש ידחה לאלתר. בנוסף, קבוצות לא יחוייבו לשלוח את שחקניהן למשימות הלאומיות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.03.20 - 22:57
תחילת כתבה

רוב הליגות באירופה הושבתו וככל הנראה שגם יורו 2020 יידחה בשנה, כשבינתיים, על אף המצב הקשה, ישראל אמורה לשחק מול סקוטלנד בסוף החודש בחצי גמר מוקדמות הפלייאוף. למרות זאת, הסיכויים שההתמודדות תבוטל הולכים וגדלים וגם פיפ"א הודיעה שמועדונים יוכלו לסרב לשלוח את שחקניהם לטובת הנבחרות בפגרה הקרובה והמליצה לא לערוך אותה כלל.

"פיפ"א מבינה שעריכת משחקים בתנאים הללו עלולה להיות לא רק סכנה פוטנציאלית עבור השחקנים וכלל הציבור, אלא ככל הנראה מהווה פשרה בכל הנוגע ליושרתם", נמסר מהגוף. "זאת משום שקבוצות מסויימות יוכלו להעמיד את הסגל הטוב ביותר שלהן בעוד אחרות לא".

"כדי למנוע סיכונים בריאותיים מיותרים ומצב של אירועי ספורט בתנאים לא הוגנים, אנחנו ממליצים שכל המשחקים הבינלאומיים שנקבעו למארס ואפריל להידחות עד לשלב בו יוכלו להיערך באווירה בטוחה, עבור השחקנים וכלל הציבור. ההחלטה הסופית בנוגע לכך היא של הגופים האחראיים על המשחקים וכן על ההתאחדויות במקרה של משחקי ידידות".

ישראל, כידוע, אמורה לשחק מול סקוטלנד בהאמפדן פארק בחצי גמר פלייאוף יורו 2021. בינתיים, הספורט בישראל הושבת לחלוטין בעוד שהיום (שישי) גם בסקוטלנד הוחלט להשהות את הליגות המקומיות עד להודעה חדשה.