דשאן: "מה שחשוב זה לנצח את הקורונה"

מאמני הנבחרות מגיבים להחלטת אופ"א. לב: "אין ברירה אחרת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.03.20 - 22:07
תחילת כתבה

היום (שלישי) הוחלט רשמית לדחות את טורניר יורו 2020 לקיץ שנה הבאה, בשל התפשטות נגיף הקורונה בעולם והצורך להתמודד עם המשבר. כמו כל אירופה, מאמני הנבחרות הציגו קו די זהה בו הם מגבים את ההחלטה של אופ"א ומשתפים לגבי התחושות האישיות שלהם בנושא הקורונה.

מאמן צרפת, אלופת העולם והסגנית ביורו הקודם, דידייה דשאן התייחס להחלטה של אופ"א בהבנה ברורה: "זו החלטה נבונה בהתחשב לכאוס שנגיף הקורונה גורם בכל העולם". המאמן הצרפתי הוסיף מה לדעתו המאבק הכי חשוב בתקופה הקרובה כשאמר: "סדר העדיפויות השתנה. אנחנו צריכים לחשוב על מי שסובל כרגע מהמחלה. כרגע המשחק יחיד שאנו צריכים לנצח עכשיו זה נגד נגיף הקורונה. יותר מתמיד, נצטרך כולנו להיות מאוחדים וממושמעים".

גם מאמן נבחרת גרמניה, יואכים לב אמר את שעל ליבו בעקבות ההחלטה לדחות את הטורניר: "כולנו צריכים לשמור על הבריאות של עצמנו ושל מי שמסביבנו, מן הסתם הכלל הזה נכון גם לעולם הכדורגל. לכן אני מסכים לחלוטין עם ההחלטה של אופ"א לדחות את היורו". לב לא הכחיש את האכזבה שלו מכך שהטורניר נדחה כשהוסיף: "השחקנים כבר היו דרוכים. ידענו שזה הזמן שלנו להוכיח בבמה הגדולה ביבשת, אבל אין אלטרנטיבה אחרת".

גם בנבחרת האורנג' התגובה לא איחרה להגיע. מאמן הולנד, רונאלד קומאן אמר: "כמובן שזו בשורה מצערת, אבל אנו מבינים מנין הגיעה ההחלטה. לאור ההתפתחויות האחרונות, הדחייה ל-2021 לא מפתיעה אותי. מה שחשוב בימים אלו זה לדאוג לחיי אדם ולהשיג שליטה בהתפשטות הנגיף".

המאמן של מי שהייתה אמורה להיות אחת הפייבוריטיות לזכייה ביורו הקרוב הוסיף: "היינו מעדיפים שזה יהיה בקיץ הקרוב, אבל צריך להיות מציאותיים. נבחן כיצד נוכל להתכוננן ליום שהכדורגל הבין לאומי יחזור לפעול כרגיל".