סקוטלנד-ישראל נדחה, הרצוג ימשיך בתפקיד?

הודעת אופ"א: פלייאוף חצי גמר היורו לא ייערך בחודש יוני

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  01.04.20 - 17:15
תחילת כתבה

אחרי שהחליטו לדחות את היורו לעונת 2021, קברניטי אופ"א התכנסו היום (רביעי) שוב כדי לגבש תכנית עבודה מפורטת יותר. במוקד, לפחות עבורינו הישראלים, דחיית משחקי פלייאוף היורו - כולל זה של נבחרת ישראל בסקוטלנד.

על פי ההודעה הרשמית שהוציאה אופ"א אחרי ישיבת הענק האינטרנטית, משחקי הפלייאוף נדחו עד להודעה חדשה ולא יתקיימו ביוני, כשלכולם ברור שאי אפשר יהיה לקיים משחקים בשלב מוקדם שכזה בעקבות משבר הקורונה. דיווחים שפורסמו במהלך הישיבה דיברו על האפשרות לשחק בתחילת חודש ספטמבר, אבל הדבר לא קיבל אישור רשמי.

דחיית המשחקים עשויה גם להשפיע על עתידו של אנדי הרצוג על קווים. רק אחרי שייגמר משבר הקורונה יוחלט האם המאמן ימשיך, כאשר האוסטרי מוכן לקצץ בשכרו על מנת להישאר בתפקיד, לפחות עד משחקי הפלייאוף.

משמעות ההחלטה של אופ"א, היא שכעת יש סימן שאלה גדול סביב קיום ליגת האומות, שכן תאריכי הפלייאוף מתנגשים עם המפעל המשני. בנוסף, אופ"א החליטה לדחות גם את היורו עד גיל 21 ואת יורו הנשים, שני אירועים שהיו אמורים להתקיים בקיץ אבל נדחו בגלל היורו, לקיץ 2022.

גם ההתאחדות לכדורגל פרסמה הודעה בנושא: "משחקי הפלייאוף לטורניר גמר היורו שנדחו ליוני, יאלצו להידחות פעם נוספת. המשחקים יעברו ככל הנראה למועדים הבינלאומיים שקבועים בחודשים ספטמבר-אוקטובר-נובמבר 2020. כתוצאה מכך, ייתכן שהנבחרות יאלצו לקיים 3 משחקים בשבוע התכנסות אשר יורחב ביומיים נוספים (במקום מיום חמישי עד ליום שלישי, מיום רביעי עד לרביעי בשבוע שאחרי). מעבר להערכות הלוגיסטית יוצאת דופן בשבוע כזה, המשמעות האופרטיבית היא יותר משחקים רשמיים ופחות אימונים בשבוע בין-לאומי.

משחקי המוקדמות של נבחרות הנשים והצעירה ידחו מאפריל/יוני לחודשים אוקטובר/נובמבר השנה וטורנירי הגמר ידחו לשנת 2022. טורנירי פיתוח, שלבי העילית והגמר של הנערים והנוער (בנים ובנות), יבוטלו השנה הזאת, אלא אם מתוכננת אליפות עולם ואז יצטרכו למצוא פתרון לגבי הנציגות האירופיות (לדוגמה – נערות עד גיל 17)".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות, אמר: "לוחות הזמנים שנקבעו לפני כשלושה שבועות ביטאו אופטימיות גדולה, אך לצערי המציאות לא פעלה לפיה. התאריכים החדשים אותם הציגה אופ"א היום מבטאים את השאיפה המשותפת לכולם לאפשר את חזרת הליגות לטובת הכרעות על כר הדשא. ברור שאנחנו תלויים בהחלטות משרד הבריאות והרשויות בנושא, אבל אני אופטימי יותר היום, כי הארכה שנתנה אופ"א תסייע לנו להביא את הליגות לסיומן לא על שולחן הדיונים אלא במגרשים".