בסכנה? המארחות ביורו "קיבלו רגליים קרות"

בספרד ואיטליה חוששים, השאר כבר קבעו תכניות. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.04.20 - 07:03
תחילת כתבה

האם יורו 2020 נמצא בסכנת קיום ממשית? ה'דיילי מייל' הבריטי מדווח הבוקר (חמישי), שאופ"א כבר החלה בשיחות רשמיות בנוגע לשינוי המתכונת של הטורניר שנדחה לשנה הבאה, אבל הערים המארחות לא מתלהבות לשתף פעולה.

כזכור, לראשונה בהיסטוריה אופ"א הייתה אמורה להשתמש בקונספט חדש, שכולל 12 ערים מארחות לרגל חגיגות 60 שנה לאליפות אירופה הראשונה. בפועל, ואי אפשר להאשים אותם, הספרדים והאיטלקים כבר הביעו ספקות בנוגע לקיום המשחק במדינתם על אף שהתחייבו לכך, זאת בשל הנזק הכלכלי הכבד וההרוגים הרבים שהביאה עימה מגפת הקורונה לערים שאמורות לארח, בילבאו ורומא.

אם לא די בכך, בכל עשרת האצטדיונים האחרים שנבחרו על ידי אופ"א לארח, קיימות הזמנות בקיץ הבא שעלולות להשפיע על זמינותן. בוומבלי למשל, שאמור לארח את כל משחקי שלב הבתים של אנגליה ואת משחקי חצי הגמר והגמר, נאלצו לבטל סדרת הופעות בקיץ הבא בגלל התנגשויות בתאריכים, מה שהוביל להפסדים לא קטנים. גם בהאמפדן בגלזגו, אמסטרדם ארנה ואצטדיונים אחרים מתמודדים עם סיטואציות דומות.

בארגון אמנם מתבצרים בעמדתם ונשארים מחוייבים לתאריך החדש שנקבע, יוני 2021, אבל אופ"א כבר החלה להראות סימנים של חשש. נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, מעולם לא התלהב מהאופי החדש של האירוע המתוכנן, אותו ירש מקודמו בתפקיד, מישל פלאטיני. בהתחשב בבעיות הלוגיסטיות הפוטנציאליות שנגרמו כתוצאה מהקורונוה, מספר המארחות עוד עשוי להשתנות.