מינכן עלולה לפסול עצמה מאירוח היורו

דיווח: העיר טרם השיבה לאופ"א. פוליטיקה תחבל בתכניות?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.04.20 - 14:38

תגיות: יורו 2020

תחילת כתבה

האם מינכן תסיר את האירוח שלה ממשחקי יורו 2020 שיערכו בקיץ הבא? בסוכנות הידיעות הגרמנית דיווחו היום (ראשון) כי בעקבות שינויים פוליטיים בעיר הבווארית, ועליית כוחה של מפלגת הירוקים לפרלמנט המקומי, ייתכן וראש העיר יתקל באופוזיציה קשה וייאלץ לוותר על אירוח הטורניר היוקרתי.

מינכן היתה אמור לארח בעוד חודשיים שלושה משחקים בבתים של נבחרת גרמניה: מול צרפת, פורטוגל ואחת העולות הנוספות מהפלייאוף שאמורות להתארח באליאנץ ארנה, אצטדיונה הביתי של באיירן מינכן. גם משחק רבע גמר אחד אמור להתקיים בעיר, אך נכון לרגע זה, מינכן טרם אישרה את האירוח של הטורניר שנדחה כאמור ב-12 חודשים.

בכלי תקשורת נוספים בגרמניה ובאנגליה כבר הזכירו כי ערים כמו בילבאו בספרד ורומא באיטליה עלולות לשלם את המחיר הכלכלי שכרוך במשבר הקורונה וייתכן כי יפסלו את עצמן מאירוח המשחקים בשנה הבאה. כזכור, איטליה וספרד הן המדינות הנפגעות ביותר מהנגיף באירופה.

ב-30 באפריל אמורה אופ"א לאשר את כל המארחות ולמקם את המשחקים בלוח השנה. במקרה שערים כמו מינכן יפסלו את עצמן מאירוח, ישנן שתי אפשרויות: האחת היא אירוח המשחקים בעיר חדשה, והשניה שיבוץ אותם המשחקים בעיר שכבר מארחת משחקים, דוגמת לונדון, סנט פטרסבורג או דבלין לצורך העניין.