"תודה לאל שזה נכנס": הונגריה חגגה יורו

סובוסלאי זכה למעקב מריאל. וגם: הרשתות חוגגות עם פאנדב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.11.20 - 10:50
תחילת כתבהאלא אם כן אתם אוהדי בית"ר ירושלים של שנות התשעים, הונגריה כנראה לא נחשבת בעיניכם למעצמת כדורגל. אבל אתמול (חמישי), היא רשמה פסגה נוספת - כשהעפילה, בפעם הרביעית בתולדותיה בסה"כ (והשנייה ברציפות) לאליפות אירופה בכדורגל ("היורו"), שאמורה להתרחש בקיץ הקרוב.

זה קרה אחרי שהנבחרת של מרקו רוסי (שלא עמד על הקווים עקב כניסתו לבידוד) גברה 1:2 על איסלנד, משער ניצחון דרמטי במיוחד של דומיניק סובוסלאי, שתי דקות בתוספת הזמן. באופן טבעי, לא רק התקשורת הספורטיבית - אלא גם התקשורת הכללית בהונגריה - חגגה את ההישג הגדול. "עוד פלא הונגרי", קראה הכותרת של ה"אוריגו", היומון המקומי במדינה, ברמיזה לנבחרת הפלא ההונגרית של שנות החמישים. גם ראש הממשלה, ויקטור אורבן, בירך את השחקנים על ההישג וכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "בראבו, בחורים! המשחק לא נגמר עד שאנחנו מנצחים!".

גיבור הערב היה סובוסלאי, שהיה נרגש במיוחד בסיום ושחזר את רגע ההבקעה: "כשפרצתי, היו ארבעה שחקנים מולי, לשמחתי (אדם) שאלאי משך אליו שחקן ויכולתי לצאת קדימה. החלטתי לבעוט רק בשנייה האחרונה, ותודה לאל שזה נכנס. נלחמנו כל הדרך, והשגנו את הניצחון בצדק. אני לא יכול לעכל כמה רחוק הגענו, הימים האחרונים היו רכבת הרים רגשית, ולא חשבנו שזה יקרה - עד שזה קרה".
סובוסלאי, בסך הכל בן 20, רושם פריצה אדירה במדיה של רד בול זלצבורג (כולל שער נגד מכבי תל אביב במוקדמות ליגת האלופות) - והבוקר, יש מי שמקשר אותו כבר למקומות גדולים בהרבה: ה"אס" הספרדי מפרסם כי ריאל מדריד עוקבת אחריו, בהמשך לרצון של המועדון לקנות שחקנים צעירים ומבטיחים (אחרי שחקנים דומים שהגיעו למועדון בשנים האחרונות, דוגמת ויניסיוס ורודריגו הברזילאים או מרקו אסנסיו). גם ארסנל, מילאן ולייפציג הוזכרו כמי שעשויות להיות התחנה הבאה של הכוכב ההונגרי.

ואם בהונגריה היו מאושרים, צפון מקדוניה היתה בעננים: הנבחרת הצנועה העפילה לראשונה מאז היווסדה כמדינה עצמאית ליורו, בזכותו של גוראן פאנדב בן ה-37 שכבש את שער הניצחון - והפך לאגדה מקומית ובינלאומית. הנה קצת מהתגובות להישג המדהים שלו ושל הנבחרת.