הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סוף עידן: לב יעזוב את גרמניה בסיום היורו

המאמן שהוביל את המאנשאפט לזכייה במונדיאל יעזוב אחרי 15 שנה: "מלא בגאווה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.03.21 - 12:06

סיומו של יורו 2020 יהיה גם סופו של עידן בגרמניה: אחרי 15 שנים, יואכים לב יעזוב את הנבחרת אותה הוביל לזכייה במונדיאל 2014. "לקחתי את ההחלטה באופן מודע, מלא בגאווה ובהכרת תודה עצומה, אבל נגיע עם הרבה מוטיבציה גם ליורו המתקרב", אמר המאמן.

"אני גאה, משום שלהיות חלק מהכדורגל במדינה שלי זה כבוד גדול ומשום שעבדתי עם הכדורגלנים הטובים במדינה במשך כמעט 17 שנים (כולל שנתיים כעוזר מאמן) ולתמוך בהתפתחות שלהם", הוסיף לב. "היו לנו הישגים עצומים ותבוסות כואבות, אבל מעל הכל - רגעים קסומים. לא רק הזכייה במונדיאל 2014. תמיד אשאר אסיר תודה לנבחרת".

לב, שמונה ב-2006 לתפקיד אחרי עזיבתו של יורגן קלינסמן בסיום המונדיאל הביתי, הוא אחד מהמאמנים המוצלחים בתולדות נבחרת גרמניה כשבשיאו הוביל אותה, כידוע, לזכייה במונדיאל 2014 בברזיל (במהלכו גם הביסה את המארחת 1:7 בחצי הגמר). מלבד זאת, תחת שרביטו המאנשאפט הגיעו לגמר יורו 2008, למקום השלישי במונדיאל 2010 ולחצי גמר יורו 2012.

עם זאת, בשנים האחרונות גרמניה סבלה מנפילה חדה שכללה את השפל במונדיאל 2018 בו כלל לא עברה את שלב הבתים (בבית שכלל את מקסיקו, שבדיה ודרום קוריאה). גם בליגת האומות המאנשאפט סיפקה מספר תצוגות נפל הרצינית שבהן הייתה התבוסה 6:0 לספרד לפני כארבעה חודשים.

לאחרונה עלה בתקשורת הגרמנית לדיון נושא יורשו של יוגי לב בנבחרת ואקס באיירן מינכן והנבחרת, מחמט שול, העלה שלושה שמות: יורגן קלופ, הנזי פליק ולותר מתיאוס. אקס מכבי נתניה המשמש כפרשן בטלוויזיה כבר נשאל לתגובתו וענה כי טוב לו איפה שהוא נמצא כעת והוא לא מעוניין בתפקיד, בעוד שמאמן ליברפול, על אף המצב הבעייתי בו נמצאת קבוצתו, לא צפוי לעזוב.