הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"אחרי ה-1:2, המורל של ישראל היה ברצפה"

ברומניה חגגו את העלייה ליורו. אדריאן מוטו: "לישראל לא הייתה מספיק איכות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.23 - 00:43

אכזבה גדולה בנבחרת ישראל. החבורה של אלון חזן ספגה 2:1 מרומניה בבודפשט ותוכל להעפיל ליורו 2024 רק דרך הפלייאוף. פתיחת המשחק היתה סוערת במיוחד. ערן זהבי קבע יתרון לישראל כשהשעון עוד לא השלים שתי דקות, אבל ג'ורג' פושקש איזן כעבור שמונה דקות בלבד. במחצית השניה כבר התהפכו היוצאת ויאניס חאג'י קבע 1:2 בדקה ה-63 וככה זה גם נגמר.

העיתונאי הרומני הוותיק, אובידיו יוניצואה, סיכם: "אחרי ה-1:2, נגמר הסיפור של המשחק. זה בגלל שהישראלים, עם המורל ברצפה, כבר לא מצאו את הכוחות להשיב מלחמה. להפך, השחקנים שלנו עדיין שלטו במשחק".

חלוץ העבר, אדריאן מוטו, חגג את הניצחון: "אני שמח כי הגיע לנו לעלות. ישראל לא הייתה טובה מאיתנו, ולא הרבה נבחרות היו מעלינו בקמפיין הזה. רק בשווייץ היינו פחות טובים, אבל ביורו נצטרך להעלות את הרמה. אהבתי את המשחק הקבוצתי, נתנו לעצמנו להשתלט על המשחק כי התוצאה הייתה בצד שלנו. שיחקנו משחק מוחות ולישראל לא הייתה איכות כדי לשבור אותנו".

עוד לפני כן, ב"דיגיספורט" כתבו על שער השוויון של רומניה: "דראגוש שלח בעיטה אדירה שרק נהדפה על ידי גלזר לקורה, ופושקש המשיך בצורה מצוינת לרשת". ברומניה ציינו מדובר בשער ראשון עבור החלוץ אחרי בצורת של שמונה חודשים. ב"גזטה ספורטיטולור" הוסיפו: "פושקש חיפה על הטעות שלו בסיכוי על ערן זהבי". על המהפך של חאג'י נכתב: "שער שווה העפלה. זה הגיע בדקה קריטית, כאשר נראה היה שישראל שולטת במשחק. רומניה לא ויתרה והפכה במתפרצת קרת רוח".

פרשן הטלוויזיה הרומנית, איליה דומיטרסקו, היה מרוצה במחצית: "זו היתה התחלה מהוססת, אבל הגבנו בצורה טובה. הקישור הפגין יכולת טובה. אהבתי את המערך. חבל שלא ניצלנו את ההזדמנויות שלנו בצורה טובה יותר".

בפתיחה, ברומניה היו קצת פחות נלהבים מהשער של זהבי: "אסון לרומנים אחרי שתי דקות בלבד", נכתב ב"פרוספורט" המקומי אחרי השער הראשון, "החלוץ בן ה-36 של מכבי ת"א, ערן זהבי, שחזר שנתיים אחרי שהודיע על פרישה מהנבחרת במיוחד עבור משחקים כאלה, מצא את הרשת מול מולדובן". עוד ציינו שם כי אלון חזן ציין במסיבת העיתונאים שנבחרתו עובדת הרבה על מצבים נייחים, והשער של זהבי הגיע מקרן של אוסקר גלוך, שהוסטה על ידי מיגל ויטור.