21:15: העתודה תעפיל לגמר אליפות אירופה?

ישראל מול צרפת. אבדיה: "אין עלינו לחץ. אנחנו מאושרים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.19 - 18:30
תחילת כתבה

נבחרת העתודה תתמודד הערב (שבת) בחצי הגמר של אליפות אירופה עד גיל 20 אותה היא מארחת לראשונה אי פעם. לקראת המפגש עם צרפת, ממשיך הבאז מסביב לכוכב של ישראל, דני אבדיה. היום הוא התראיין לאתר הרשמי של פיב"א, שם החמיאו לו אחרי שהוא צולם מתאמן בזריקות עונשין מיד לאחר הניצחון הגדול ברבע הגמר מול ליטא, אז קלע 16 נקודות והוסיף 10 ריבאונדים, 5 אסיסטים ו-4 חסימות.

  • הערב, 21:15, שידור ישיר ב-5SPORT: ישראל מול צרפת בחצי גמר אליפות אירופה עד גיל 20

"זה מה שאני עושה, אני מנסה לעבוד על העונשין שלי כל יום ומעניש את עצמי כשזה לא נכנס לי", סיפר אבדיה. "אני אומר לעצמי שאני זורק עונשין טוב, מבלי לנסות להשוויץ. לשחק מול הקהל הזה עם כל הרגשות, לפעמים זה פוגע באחוזים. אז כשהאולם ריק אני יכול להגיע לכאן ולהתאמן בזה בצורה רגועה".

"גם במשחקים של קבוצת הבוגרים של מכבי תל אביב אני עושה את זה. גם אחרי משחקים שאני לא משותף בהם אני חוזר לפרקט וזורק, אין לי מושג אפילו כמה זריקות. המאמן האישי שלי וליקו פרוביץ' נמצא תמיד לידי כדי לעזור ולדבר איתי כשאני במצב רוח ירוד".

אבדיה גם החמיא לחברו לנבחרת, ים מדר: "אני מאד גאה בים, הוא עושה עבודה נהדרת. אני אוהב אותו. אוהב את מה שהוא עושה על הפרקט, לא הייתי יכול לבקש רכז טוב יותר ממנו לידי. רואים מהמשחקים האלה איך גדלנו פה, איך המאמנים בישראל לימדו אותנו, איך למדנו להילחם ולא לוותר ולהיות חדים כל יום. לכולנו יש כימיה נהדרת בחדר ההלבשה".

"ישראלים הם מאד תומכים כקהל ביציעים. לא האמנתי שיהיה כל כך הרבה עניין מסביב לזה, אבל אני מאד שמח לראות שיש לנו כדורסל שמתפתח יפה במדינה. זכייה? אין עלינו לחץ, כרגע אנחנו פשוט מאושרים".