בית הלחמי: "אבדיה? רק נבחרת ישראל חשובה"

העתודה חוגגת גמר. הכישרון של מכבי: "רק עוד מלחמה אחת"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.19 - 23:09
תחילת כתבה

משחק אחד מגביע. בפעם השלישית ברציפות, נבחרת העתודה של ישראל עלתה לגמר אליפות אירופה עד גיל 20, כשניצחה הערב (שבת) 70:81 את המקבילה מצרפת. הכחולים-לבנים הוכיחו אופי רב כשחזרו מפיגור 11 נקודות בפתיחה, ואחרי הזכייה בשנה שעברה, הם רחוקים 40 דקות בלבד מתואר שני ברציפות.

מי שתעמוד בין ישראל לגביע היא ספרד, שגברה על גרמניה ותנסה למנוע מהחבורה של אריאל בית הלחמי את החגיגות הביתיות בסיום הטורניר. כרגיל, דני אבדיה הצטיין עם 26 נקודות, אליהן הוסיף 11 ריבאונדים, 5 חטיפות ו-3 חסימות. עידן אלבר תרם 20 נקודות משלו, בזמן שים מדר הסתפק ב-13.

התהליך שהשחקנים פה עברו, זו חוויה", אמר בסיום בית הלחמי. "איפה שהתחלנו ואיפה שאנחנו היום, מגיע להם כל הקרדיט. עשינו משהו יפה, אבל אנחנו רוצים לנצח גם מחר". על דני אבדיה, אמר המאמן: "רק נבחרת ישראל חשובה. כל מי שמשחק טוב זה בזכות החברים שלו. משחקים פה אנשים פצועים וחולים, וצוות שסובל אותי". העוזר שרון אברהמי הוסיף: "זה חלום, פשוט חלום. השחקנים הם ילדים מדהימים ואנחנו פשוט לא מאמינים שזה קורה".

המצטיין דני אבדיה הגיב: "קודם כל, אני רוצה להגיד שהנבחרת שלנו מדהימה. איך אנחנו נלחמים ונקרעים על הפרקט, בכל יום מישהו אחר יכול להופיע. היום למזלי זה היה אני. קרדיט לקבוצה ולצוות, זה מטורף מה שהיה פה. יש לנו עוד מלחמה אחת לנצח. אני באטרף על הגמר, זה לא קורה כל יום. לא רציתי לנצח משחק כמו היום".

ים מדר הצטרף לחגיגה: "אנחנו נלחמים ורוצים את זה יותר מכל אחד אחר. זה ניצחון ענק, אנחנו בגמר אבל יש לנו עוד ניצחון אחד לעשות. השחקנים בוגרים מספיק לעשות זאת, ונעשה את זה. הצוות יכין אותנו לספרד, זה אתגר. נעשה הכנות ונבוא להילחם".

עידן זלמנסון הוסיף: "שימשיך ככה, יש עוד משחק אחד. אנחנו לא הכי אתלטיים, אבל זה האופי שלנו - הרבה לב והקרבה, נוכל לעשות את זה. הקהל? אין לי מילים". רז אדם סיכם: "בהתחלה לקח לנו זמן להשתחרר, בהמשך מאוד נהניתי. הבאנו את כל האנרגיות ואני בטוח שמחר תהיה תוצאה זהה כמו היום".