עושים להם כבוד: ההתלהבות מאבדיה וממדר

באירופה, בארצות הברית ובישראל. אם חשבתם שהטירוף סביב ים מדר ודני אבדיה הוא נחלת ארץ הקודש, אז כדאי שתחשבו שוב. הצצה להתלהבות סביב הצמד לאורך האליפות

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  21.07.19 - 19:00
תחילת כתבה

כבשו את אירופה. זה כבר הפך למסורת במשחקים האחרונים של נבחרת העתודה. דני אבדיה וים מדר מושכים את תשומת לב הסקאוטים ופרשני הכדורסל ברחבי העולם, שמחמיאים למנהיגות של הצמד כחול-לבן. רגע לפני גמר אליפות אירופה, אספנו לכם את המחמאות הבולטות שהצמד קיבל, שאולי מראות יותר מכל שההתלהבות מיכולתם רחוקה מלהיות פרובנציאלית.

13 ביולי: אחרי המשחק על סרביה. איגנסיו ריסוטו, סקאוט כדורסל בינלאומי: "אוהב את היכולת של דני אבדיה לחדור לסל. הוא פשוט נהדר"

14 ביולי, אתר פיב"א: "דני אבדיה עושה הכל. מופע של איש אחד. זה עוד יום במשרד בשבילו".

15 ביולי. פיב"א: "אבדיה בלתי ניתן לעצירה. הוא קולע מטווח NBA"

15 ביולי. עמוד הטוויטר: 'NBA draft prospects': "הציוות של אבדיה ומדר הוא מדהים. אבדיה מסוגל למסור כדורים על מגרש שלם"


15 ביולי, ראול רוסקיטי, פרשן כדורסל ספרדי: "אבדיה הוא השחקן הכי טוב באליפות. מדובר בדבר הבא בכדורסל העולמי"

18 ביולי, איגור צ'ורקוביץ', פרשן כדורסל אירופי: "אחרי המשחק מול ליטא, דני אבדיה נשאר כדי לעבוד על אחוזי העונשין שלו. הוא היחיד שנשאר באולם"


20 ביולי. מייק שמיץ, מומחה הדראפט של ESPN: "אני לא מודאג מהקליעה מחוץ לקשת של אבדיה. לפי הנתונים שלנו יש לו מספרים נהדרים"

20 ביולי. איגנסיו ריסוטו, סקאוט כדורסל בינלאומי: "זה מה שקורה כשמנסים לעצור את אבדיה. הוא יודע איך להשתמש בגוף שלו וביכולות המסירה שלו כדי לייצר קליעה לקבוצה"

20 ביולי, מייק שמיץ, מומחה הדראפט של ESPN: "סצינות מדהימות בהיכל שלמה. אבדיה ומדר חוגגים עם הקהל. כמה גאווה לאומית יש כאן"

אבל לא רק דני אבדיה, גם ים מדר הפך לכוכב בקנה מידה אירופי אחרי האליפות הזו.

15 ביולי, איגור צ'ורקוביץ', פרשן כדורסל אירופי: "ים מדר משתמש נהדר במוטת הידיים שלו. יש לו מסירות מתוחכמות מאוד. אבדיה נהדר, אבל ים מדר הוא ההפתעה של האליפות הזו"


15 ביולי, מייק שמיץ, פרשן ESPN: "ים מדר נהדר בהגנה. הוא מהיר, חכם וערמומי. יש לו אליפות נהדרת"

16 ביולי, אתר פיב"א: "ים מדר מארח את חגיגת הכדורסל הגדולה בישראל. כולם מוזמנים לחגיגה שלו"

17 ביולי, ברונק וואוורזינזוק, פרשן כדורסל אירופי: "אבדיה כנראה ייבחר בדראפט, אבל כעת עולם הכדורסל נחשף לכישרון חדש: ים מדר. פשוט נפלא".

20 ביולי, FIBA: "ים מדר הוא ממש סטף קרי בכל ההתנהלות שלו בכדורסל"