חלומות נעורים: תחזיות הדראפט של אבדיה

באיזה מקום הכישרון ייבחר? הפרשנויות של המומחים בארה"ב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.19 - 11:16
תחילת כתבהיממה לאחר ההישג הגדול והזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה, שנה שנייה ברציפות, שם אחד עולה בפי כל: דני אבדיה. הפורוורד, שזכה בסיום משחק הגמר בתואר ה-MVP של האליפות וסיים עם ממוצע של 18.4 נקודות למשחק, היה הדמות המרכזית בקמפיין הזה של הנבחרת וכעת העיסוק הוא בשאלה המרכזית: האם יצליח לממש את ההבטחה, להיות הישראלי השלישי שישחק ב-NBA? תשובה חד משמעית לשאלה הזאת נקבל רק בעוד שנה, בדראפט 2020, אבל ארה"ב היא מדינה שאוהבת סיפורים, והיא מתחילה מעכשיו עם שלל הערכות וספקולציות, כשלרובן יש כותרת מרכזית: אבדיה הולך לליגה הטובה בעולם. מיד לאחר סיומו של הדראפט האחרון, החלו אתרי הכדורסל השונים לפרסם את מה שמכונה ה"Mock Draft", תחזית לגבי השחקנים שייבחרו ע"י הקבוצות השונות בשנה הבאה.

לדוגמא, אתר "NBC Sports" פרסם תחזית לפיה אבדיה ייבחר במקום ה-16 ע"י האורלנדו מג'יק. "יהיה מעניין", כך כתבו, "לראות כיצד יתפקד בליגה השנייה בטיבה בעולם". מנגד, אתר "SBNATION" חזה כי הוא ייבחר במקום השישי: "יכולת אחזקת הכדור שלו במגרש פתוח והמסירה, היא מה שהופך אותו למעניין כל כך. עם זאת, יצטרך לשפר את יכולת הקליעה שלו", כך נכתב עליו.
רשת "CBS" הציבה את אבדיה במקום ה-12, שם (ע"פ התחזית) ייבחר ע"י קבוצה המוכרת לישראל, סקרמנטו קינגס (שב-2009 בחרה את עמרי כספי): "אבדיה הוא שחקן מוכשר, שיוכל לתפקד עם או בלי הכדור, וישתלב בקבוצה המונהגת ע"י ד'ארון פוקס". במקום הגבוה ביותר הוצב אבדיה בתחזית של "ESPN", שטענו כי ייבחר במקום החמישי ע"י האטלנטה הוקס.

ברור שכל תחזית צריכה להילקח בעירבון מוגבל: שנה ארוכה לפנינו, בה אבדיה יצטרך לשדרג את המשחק שלו במכבי תל אביב, לתפוס מקום משמעותי יותר מבחינת דקות משחק ולשפר אספקטים הלוקים בחסר. יחד עם זאת, לא מעט עיניים בכדורסל העולמי שצפו באליפות העולם לנבחרות עתודה, שנערכה בתל אביב, יכולים להישבע: אבדיה הוא הדבר האמיתי.