דני אבדיה: אני, כספי וזוסמן באותה קבוצה? נשמע חלומי

אחרי הזכייה ותואר ה-MVP, כוכב העתודה מפנטז בראיון ל"מגרש פתוח". על העונה הבאה: "לא חושב על הדראפט, אלחם על הדקות במכבי ת"א". על בית הלחמי: "אין אנשים כאלה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.07.19 - 17:17
תחילת כתבה

עוד כמה שנים דני אבדיה כנראה יככב באולמות מעבר לים, אבל היום אנחנו יכולים להתענג מכך שהוא עושה זאת קרוב לבית, כאן בישראל. אמש (ראשון) הוא הוביל את נבחרת העתודה לזכייה שנייה ברציפות באליפות אירופה וגם קטף, על הדרך, את תואר ה-MVP.

"אנחנו לא בטופ מבחינת כישרון בטורניר, אבל היה לנו משהו שלאחרים לא היה, וזה לב. באנו להילחם, עשינו הכל בשביל לנצח. עשינו עבודה גדולה", הוא סיכם בראיון ל"מגרש פתוח". למרות שהיה ברור שאבדיה מעל כולם, הגארד פרגן לחבריו: "אני שמח שהיה לי חלק ועזרתי לנבחרת ולחברים, אבל ניצחנו כנבחרת. לא היה לנו שחקן שהוא מעל כולם. אני הייתי עוד חלק בפאזל של הנבחרת. השלמנו אחד את השני. לא פתחתי את הטורניר כ"כ טוב ומגיע קרדיט לנבחרת על זה שהחברים וכל הצוות הכניס לי בטחון והרגיע אותי".

העובדה שהטורניר היה במגרש הביתי, בת"א, הוסיפה לחץ לשחקנים של בית הלחמי: "במשחק הראשון, כשראיתי שלא הולך, עלו לי מחשבות, אבל עזבתי את זה. יש פה שחקנים עם עתיד גדול, היה לי העונג לשחק איתם. רוצים להצליח, עובדים קשה. אני אמשיך לעבוד קשה ולהיות צנוע ונראה מה יהיה בעתיד". לגבי האפשרות שישחק גם בנבחרת הנוער הוסיף: "אני אעשה הכל בשביל נבחרת ישראל. נבחרת ישראל עשתה הכל בשבילי. אחזיר כמה שאני יכול. אני אסיר תודה לאיגוד הכדורסל ותמיד אהיה שם בשביל החברים שלי".

אבדיה היה מלא כרימון בפרגון למאמן, שהיה שם איתו גם בזכייה אשתקד: "אריאל היה בהלם בסוף המשחק. הוא נתן לי חיוך כ"כ גדול וגם בלי שהוא מדבר, הבנתי מה הוא מנסה לרמוז לי. היה לי תענוג גדול לשחק תחתיו. אין אנשים כאלה, גם בתור בנאדם וגם בתור מאמן. מקצוען. הוא יודע להבדיל בין צחוק לרצינות, שזה חשוב בתור מאמן. הוא נתן בטחון לשחקנים, הכניס אותנו לפרופורציות. הכין אותנו כל יום מחדש לתת בראש".

לגבי העונה הבאה, אבדיה נשאל אם ישמח לשתף פעולה עם עמרי כספי ויובל זוסמן: "זה נשמע חלומי. זה יכול להיות שיתוף פעולה מדהים. שני שחקנים חכמים עם יכולת מדהימה. עמרי עם הכי הרבה ניסיון, עבר הכי הרבה, אני מאוד אוהב אותו כבנאדם וכשחקן. יובל חבר טוב. אנחנו בקשר כל יום. אני מאחל לעמרי וליובל שנוכל לשתף פעולה ביחד וגם בהצלחה בקריירה".

"אני מקווה מאוד להישאר בריא, זה דבר ראשון", המשיך אבדיה לגבי העונה הבאה, "אני משקיע בו הרבה שעות ואני מקווה שכלום לא ישתנה. אני לא חושב על הדראפט, אלא איך אני עוזב ומשתלב במכבי ת"א. כל עונה בעיתה. הולכת להיות עונה מעניינת, מאתגרת, לא פשוטה. אמשיך לעבוד קשה, לא משנה כמה דקות אשחק. אלחם על הדקות שלי".