הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריבלין: אתם אלופים אמיתיים. מצדיע לכם

צפו: הנשיא שיבח את שחקני נבחרת העתודה בקבלת פנים חגיגית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.07.19 - 10:30

לא בכל יום זוכה נבחרת ישראלית להניף את גביע אירופה לאומות. וכשזה קורה, זהו אירוע שכדאי לחגוג אותו כמו שצריך: הבוקר (שלישי), נבחרת העתודה של ישראל הגיעה, יחד עם הגביע, לביקור אצל נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין. האירוח הפך כבר למסורת מבורכת: הוא נערך שנה שנייה ברציפות, לאחר שגם בשנה שעברה שחקני העתודה הגיעו לירושלים, עם הגביע בו זכו בגרמניה.

בדברים פתח תחילה הנשיא, ראובן ריבלין, שהודה: "אני אמנם אוהד כדורגל הרבה שנים, אבל אני צופה גם בכדורסל. בכדורגל יש ערך מוסף, כי הוא מוכיח שעבודת צוות (team work) הוא הדבר החשוב ביותר. אם המערכת לא עובדת ביחד, היא לא יכולה להצליח. גם פלה ומראדונה לא היו יכולים לנצח אם לא היתה סביבם קבוצה".

ריבלין המשיך, והתייחס לסוד קסמה של הנבחרת הנוכחית: "כשצפינו בכם, הנכד שלי ואני, התפעלנו בעיקר מהיכולת לגבש עבודת צוות. לא ראיתי דבר כזה בנבחרות קודמות. היו לנו כבר כוכבים, היו יכולות, אבל לא ראיתי נבחרת שהיתה טובה כל כך ביכולת לשמור אחד על השני, ולא לתת ליריב לנשום. אתם אלופים אמיתיים, ואני מצדיע לכם כנשיא המדינה. יישר כוח".

מאמן הנבחרת, אריאל בית הלחמי, שישב לצידו של ריבלין היה נרגש: "מאוד שמחים להיות פה. הנשיא נגע בנקודה חשובה: הפכנו 12 שחקנים לקבוצה ויחידה אחת. אנחנו אולי לא הכי כשרוניים או מהירים, אבל בלטנו ביכולת המנטלית".

בית הלחמי המשיך ושיבח גם את הקהל הרב שליווה את הנבחרת: "מילה טובה מגיעה גם לקהל שמילא את האולם. השמחה הכי גדולה היא שהבאנו שמחה לכל כך הרבה אנשים. שני גביעים רצופים הם דבר שלא קרה קודם, ואני מודה לכל מי שליווה אותנו". גם קפטן הנבחרת, יותם חנוכי נשא דברים ואמר: "עשינו תהליך מדהים של עבודת צוות, כולנו היינו מחויבים לייצג את המדינה בכבוד. תודה לכל המאמנים וכל האנשים שלקחו חלק באליפות המדהימה הזאת".

מי שהחליט לנצל את ההזדמנות החגיגית, היה יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, שהעלה את נושא ריבוי השחקנים הזרים: "אני מבקש מהנשיא לצאת בקריאה גדולה שהשחקנים האלה יוכלו להמשיך לשחק בישראל. חשוב להקטין את הזרים ואת ה"כאילו" מתאזרחים. רוצים לתת לילדים שגדלים אצלנו יעד, שיוכלו לשאוף ולשחק כדורסל ישראלי. כשהישראלים משחקים, גם הקהל אוהב את זה".