הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רגב: "הכי חשוב שנצליח במשימה מול מכבי ת"א"

צפו: שרת הספורט התבטאה בעד הגבלת זרים. ממשרדה נמסר בתגובה שהדברים נאמרו בהומור. נתניהו לעתודה: "תביאו את הגביע השלישי"

רועי כהן
רועי כהן  24.07.19 - 11:45

אחרי הביקור בבית הנשיא, אלופת אירופה הגאה עד גיל 20, נבחרת העתודה, המשיכה לקבל כבוד והיום היא הגיעה (רביעי) גם למשרדו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. החבורה של אריאל בית הלחמי זכתה לקבלת הפנים החגיגית בשנה השנייה ברציפות, לאחר שגם אשתקד היא הגיעה לירושלים, עם הגביע בו זכתה בגרמניה.

נתניהו קיבל את פני השחקנים לצד שני גביעי אירופה, ואמר להם: "אתם צריכים להמשיך בקו הזה. עקבנו אחריכם בנשימה עצורה וההצלחה הייתה כבירה עם רוח לחימה אמיתית ותוצאות מדהימות. לנצח באליפות אירופה שנתיים רצופות זאת כבר התחלה. עכשיו צריכים לשמור על שני הגביעים האלה ולהביא את השלישי".

"ישראל היא מעצמת מים, סייבר ולאחרונה התברר לי שגם מעצמת ג'ודו", המשיך ראש הממשלה. "עכשיו אנחנו רוצים להיות גם מעצמת כדורסל, צעד אחר צעד. זה הישג אדיר. הבאתם כבוד למדינת ישראל ואתם ממלאים אותנו בגאווה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב נכחה גם היא במעמד, ובירכה את השחקנים: "תודה לאריאל בית הלחמי שמוביל את הנבחרת, ולפיני גרשון ולשחקנים הנפלאים. אנחנו נמצאים במהלך שיותר שחקנים ישראלים ישחקו יותר. חושבים שלאירופה אפשר להגיע רק עם זרים. אחרי מלחמה עם המנהלת מאמינה שנראה יותר ישראלים על הפרקט ומי שישלב יותר ישראלים יזכה לתמריץ כספי".

"אנחנו מדינה שבועטת את הפולטיקה מתחומי הספורט", הוסיפה השרה. "ומאפשרת לכל שחקן ושחקנית להופיע בארץ עם ההמנון שלהם ללא קשר למדיניות שלהם כלפי מדינת ישראל".

לאחר מכן, רגב המשיכה להתייחס לסוגיית הגבלת הזרים בליגה: "הכי חשוב שנצליח במשימה שלנו מול מכבי תל אביב, להבין שאנחנו צריכים יותר ישראלים במגרש".

לאחר הדברים, משרד התרבות והספורט מיהר להגיב: "שרת התרבות מבקשת להבהיר כי דבריה נאמרו בהומור והשרה מבקשת להביע הערכה לפועלם של אנשי הנהלת מכבי ת"א, לשחקניה ולהישגיה של הקבוצה שהעמידה את הכדורסל הישראלי על המפה. כמו כן מבקשת השרה להביע הערכה עצומה שאין חולק עליה על  תרומתו של יו"ר מכבי תל אביבף שמעון מזרחי, לענף הכדורסל ולמעמד הענף באירופה ובעולם.

"השרה מבהירה כי המשרד, יחד עם המנהלת ואיגוד הכדורסל, מקדמים את סוגיית חיזוק השחקן הישראלי ופועלים על מנת שהשחקנים, בוגרי מחלקות הנוער, יזכו ליותר דקות משחק. מכבי ת"א שותפים מלאים למהפכה הזו ומשלבים זרוע עם כל השותפים למהלך ותרמו תרומה גדולה להסכם ולמבחן שמוציא המשרד לקידום השחקן הישראלי. יודגש שרבים משחקני נבחרת העתודה הינם בוגרי ושחקני מכבי תל אביב ואין חולק על תרומת מכבי תל אביב לצמיחתו של דור העתיד הישראלי".

מאמן העתודה, אריאל בית הלחמי, הודה לראש הממשלה: "שמחים וגאים להיות פה, ותודה על הזמן שאתה מקדיש לנו. עברנו עשרה ימים מטורפים. קיבלנו אהבה ואנרגיות מכל המדינה, ההיכל היה מלא ישראלים וזה גרם לנו לשחק טוב ולנצח בשביל כל המדינה. החבורה הוכיחה אומץ, לכידות ומנטליות חזקה. אנחנו גאים להיות ישראלים ומרגישים מבורכים שנפל בחלקנו לייצג את המדינה ולגרום להרבה שמחה. זה הזמן להודות לכולם".

יותם חנוכי, שסיפר כי הוא צפוי להתגייס מחר, חיזק את דברי מאמנו: "אנחנו נרגשים להיות פה. עברנו עשרה ימים אינטנסיביים וייצגנו את המדינה בכבוד. לא סתם הקהל בא ואוהב לראות כדורסל ישראלי. אנחנו עובדים מאוד קשה כדי להצליח ולקבל את ההזדמנות כדי לייצג את המדינה בכבוד, בנבחרת או בפן האישי, כל אחד בכיוון שלו. אני שמח שעשינו את זה באליפות האחרונה".

יו"ר איגוד הכדורסל, עמירם הלוי, אמר: "זה הופך להרגל שאנחנו מגיעים לכאן אחת לשנה. אשמח שנמשיך להגיע הנה. לא יהיה קל כי יש אריות באירופה. אנחנו שמחים לארח טורנירים מאירופה והיום בכדורסל אנחנו יכולים לקבל כל טורניר שאנחנו רוצים בזכות הקשרים הטובים שלנו".

הלוי התייחס גם הוא להגבלת הזרים בליגה: "מעבר לזה, זאת חבורה של חבר'ה צעירים, שהמטרה שלנו היא לתת להם להתפתח הלאה ולתת להם לשחק בליגה הישראלית הראשונה, שלצערי מלאה בלא ישראלים. המהלך לצערי לא מספיק, אבל אפשר לדחוף את העניין ולקדם את זה ואת הספורט הישראלי. הכדורסל הוא ענף מוביל היום".