"חוס ימונה בקרוב. רצינו אותו לפני ווילי"

ההולנדי ישמש כמנהל טכני. וגם: המועמד למשרת עוזר המאמן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  03.03.21 - 07:23

תגיות: נבחרת ישראל

תחילת כתבה

ההתאחדות לכדורגל, כך נראה, מצאה את המנהל הטכני הבא לנבחרות ישראל הצעירות. יילה חוס ההולנדי, אשר מועמדותו נחשפה כאן בערוץ הספורט, הוא כרגע המוביל במירוץ לתפקיד, ועל פי גורם בהתאחדות הודעה רשמית בדבר מינויו תצא כבר בימים הקרובים.

חוס, מסתבר, היה המועמד המוביל להתמנות למנהל טכני עוד לפני ווילי רוטנשטיינר, אבל התחייבות שלו לאוטרכט ההולנדית מנעה ממנו לסכם. לפני קצת יותר מארבעה חודשים, במסגרת מפגש מנהלים בווינגייט, הרצה חוס באמצעות הזום על ניהול ספורטיבי בהתאחדיות לכדורגל ובמועדונים. אותם מנהלים שישבו בהרצאה היו מרותקים וכשעלתה האפשרות למנות מנהל טכני זר, גם השם שלו עלה.

"רצינו אותו לפני ווילי כמנהל טכני אבל זה לא יצא לפועל", אמר הבוקר (רביעי) גורם בהתאחדות לכדורגל והוסיף בביטחון: "בימים הקרובים תצא הודעה רשמית בנושא". חוס, עושה רושם, הוא לא איש המקצוע הזר היחיד שיגיע בקרוב לישראל.

במקביל לעבודה לצירוף מנהל טכני חדש, רוטנשטיינר מנסה לשלים את הכוורת המקצועית שלו בנבחרת הבוגרת. לערוץ הספורט נודע כי המאמן הלאומי הציע את תפקיד עוזר המאמן לשחקן העבר והמאמן האוסטרי, רופרט מרקו בן ה-57.

מרקו שימש כמאמן נבחרת אוסטריה עד גיל 19 וכן ניהל את האקדמיות מטעם ההתאחדות האוסטרית מ-2011 עד דצמבר 2020. לפני כן, אימן בליגות הנמוכות במולדתו. בהתאחדות האוסטרית החליטו לסיים את תפקידו לאחרונה. על פי פרסומים במדינה, מרקו היה תחת ביקורת בגין השיטות המיושנות שלו ומערכות היחסים עם שחקנים ומאמנים.

רוטנשטיינר החליט לחפש עוזר מאמן זר אחרי שאלון חזן הביע רצון להתקדם לעבר משרת המאמן הראשי בנבחרת הצעירה. כפי שפורסם כאן, גדי ברומר יאמן את נבחרת הנוער ואופיר חיים את נבחרת הנערים. כל מאמני הנבחרות הצעירות יהיו חלק מהאקדמיות ויעבדו בכל יום, גם אם לא מתכוננים אימונים או משחקים.