זכרונות מהעבר: הסאגה סביב רישום אוחיון

רכז חולון כמעט נעדר מליגת האלופות. וגם: השינוי ביציעים

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  15.10.19 - 14:10
תחילת כתבה

הפועל חולון תפתח הערב (שלישי) ב-19:45 עונה אירופית נוספת, כשתארח את טורק טלקום אנקרה במחזור הראשון של ליגת האלופות של פיב"א. פרט לגיא פניני, כל השחקנים יעמדו לרשותו של שרון דרוקר, אלא שעד לרגע האחרון - היה ספק לגבי שיתופו של יוגב אוחיון בשל עניין בירוקרטי די הזוי.

בחודש אוגוסט, חולון רשמה כרגיל את שחקניה באיגוד הכדורסל הישראלי, שהעביר את הרשימות לפיב"א. אלא שבתגובה, לפני כשלושה שבועות, נאמר לאנשי המועדון שמי שלא יכול להירשם הוא דווקא אוחיון, משום שהוא צריך לקבל שחרור מהאיגוד הרוסי, זכר לסיפור המעבר שלא קרה ממכבי תל אביב ללוקומוטיב קובאן בקיץ 2012.

בחולון נדהמו מהעניין. לא רק מעצם הבקשה לשחרור עצמו - אלא בעיקר בשל העובדה שאוחיון שיחק באותו מפעל בעונה שעברה, במדי הפועל ירושלים, ולא הייתה איתו שום בעיה. בחולון טוענים כי נאמר להם מפיב"א שטעות בירוקרטית נוספת גרמה לנושא שלא לעלות גם בעונה שעברה, וכעת הם עדיין צריכים להשיג את השחרור.

הקבוצה העבירה את הבקשות הנדרשות וביום שישי האחרון וידאה כי הכל בוצע, אבל בדיוק ההיפך הוא הנכון. השחרור כלל לא התקבל, ונכון ליום שישי - אוחיון לא היה רשום. בחולון פעלו מול האיגוד הרוסי כדי לזרז את העניינים, כאשר הם מראים מסמכים המוכיחים כי אוחיון היה שייך לאיגוד הישראלי עוד בשנת 2012. בסופו של דבר, רק אתמול בלילה הגיע השחרור והרכז נרשם למשחק.

יחד עם אוחיון, שפתח את העונה מצוין, תנסה חולוניה לפתוח ברגל ימין את עונתה השלישית בליגת האלופות ולאחר שנתיים בהן לא הצליחה לעלות לשמינית הגמר - העונה היא שמה לעצמה למטרה עליונה לסיים בין ארבע הראשונות ולהתקדם בתחרות. ראיין תומפסון, שסבל מכאבי גב והיה בספק גם למשחק מול מכבי אשדוד בליגה, ישחק.

שינוי מעניין יהיה דווקא ביציעים: לראשונה מאז נפתח ההיכל החדש, לא יהיה בו כוח שיטור במהלך משחק. ההחלטה התקדימית הזו מגיעה ממספר סיבות - היעדר קהל יריב, השיפור בהתנהגות הקהל החולוני וכן מדיניות חדשה של מפקד מרחב איילון, נצ"מ יגל פינק, לפעול על פי חוק הספורט.