רכבת ההרים ובריימו: סיכום הניצחון של י-ם

האדומים עם 4 מ-4 באלופות, גם הקשיחות ההתקפית במוקד

רועי כהן
רועי כהן  07.11.19 - 07:15
תחילת כתבה

רכבת הרים באקסטרים. "זה היה משחק ממש מוזר, לא ברור מה בדיוק הלך פה": כך סיכמו בהפועל ירושלים את הניצחון 112:94 על אנוויל ולוצלאבק, בתום משחק מלא תהפוכות והפרשים גדולים לשני הצדדים. אנוויל כבר הובילה ב-15 נקודות במחצית הראשונה, וירושלים הצליחה להפוך ולהשיג יתרון 22 נקודות משלה, עד הניצחון המשכנע בסיום.

היו לירושלים לא מעט מספרים נדירים במשחק הזה, כמו 67 נקודות מהספסל של ירושלים, 33 אסיסטים, 28 נקודות מהזדמנות שנייה, ניצחון משכנע בריבאונד, 42-31, דיוק של 70% לשתיים, ולא פחות מ-77 נקודות שנקלעו ע"י שלושה שחקנים בלבד: סולימאן בריימו (33), ג'יימס פלדין (23), ג'ייקובן בראון (21).

אבל גם הצוות המסייע סיפק לא מעט דקות טובות: תמיר בלאט עם 8 נקודות ו-7 אסיסטים, טיישון תומאס עם 14 נקודות ו-7 ריבאונדים, ואייזיאה קאזינס, שעליו נרחיב בהמשך, עם 9 נקודות ו-6 אסיסטים.

קשוחה, אבל בהתקפה. בירושלים חוזרים ואומרים שהקבוצה השנה נבנתה מתוך רצון לתת מענה לבעיית הקשיחות ההגנתית שהיתה בעונה שעברה. בינתיים, בזמן שנדמה כי יש לקבוצה עוד הרבה עבודה בכל הנוגע להגנה, ההתקפה של מחזיקת הגביע מתבררת כקטלנית במיוחד.

"אני מסכים ששמרנו יותר טוב בתחילת העונה", הסביר קטש. "וכשהעונה כבר רצה יש פחות אימונים ואז דברים מתרופפים. ההתקפה לא מפתיעה אותי כי יש הרבה שחקנים שרגילים לשחק ביחד, כמות הנקודות שאנחנו קולעים וסופגים היא סטיית תקן וצלחנו את הבליץ שלהם".

על 77 הנקודות המשותפות של בריימו/פלדין/בראון אמר קטש: "מצידי ששחקן אחד יקלע 50, החלוקה לא מעניינת אותי, העיקר שההתקפה שוטפת".

מעל כולם בלט בריימו עם שורה סטטיסטית מרשימה של 33 נקודות, 6 ריבאונדים, 3 אסיסטים ו-100% ל-2. לפני שהתיישב סמוך אליו במסיבת העיתונאים, אמר קטש לבריימו בצחוק: "למה החטאת זריקה"? בריימו עצמו אמר: "התגברנו על הרבה דברים במשחק הזה, נשארנו ביחד. הקרדיט צריך ללכת לשחקנים שידעו למצוא אותי, זה היה מאמץ קבוצתי, וכן, אין ספק שהיה לי ערב משוגע".

לצד התרומה של שחקנים רבים, בקבוצה מודאגים מהיכולת ההתקפית של טרנט לוקט, שאתמול לא קלע ב-25 דקות, אבל תרם 4 חטיפות ו-6 ריבאונדים.

וולקאם קאזינס. בפעם הראשונה העונה, ירושלים סוף סוף קיבלה מאייזיאה קאזינס משחק טוב באמת, עם לא מעט נקודות בדקות קריטיות. "הוא שינה לנו את המשחק, אין מישהו שמגיע לו יותר מאשר לו, כי הוא עובד מאוד קשה" אמר קטש, שסירב להתחייס אם ומתי ירשום את קאזניס לליגת העל. בריימו אמר על קאזינס: "הוא היה מצוין בכל שנייה על המגרש ואני מאמין שזה ייתן לו ולכולנו ביטחון להמשך".

חיזוק מהמתחזק. בקבוצה ציינו לטובה את הקהל, שאתמול הגיע במספרים גדולים יותר - כ-6700 צופים. אחד מהם היה דורון שפר, שבסיום במשחק הוזמן ע"י המנכ"ל גיא הראל לחדר ההלבשה ובירך את השחקנים על הניצחון.