על סף הדחה: חולון הפסידה 59:58 לאוסטנד

צפו: פוסטר החטיא שלשה על הבאזר. סיכויים קלושים להעפיל

מערכת אתר ערוץ הספורט  17.12.19 - 23:25
תחילת כתבה

ציפיות רבות היו הערב (שלישי) להפועל חולון לפני המשחק מול אוסטנד הבלגית, אך משחק התקפה רע במיוחד הוריד אותה בתום ערב עגום מנוצחת 59:58, במה שעלול להיות המשחק שהכריע את הקרב על העפלה לשלב הבא בליגת האלופות. שחקניו של מתן חרוש נותרו עם סיכויים קלושים ביותר.

קלעו לחולון: ריאן תומפסון 13 נק', מרקוס פוסטר 11 נק', טרוי קאופיין 8 נק', טי ג'יי קליין 9 נק', אנגל דלגאדו 7 נק',  ריצ'ארד הוואל 6 נק',  גיא פניני 3 נק',  יוגב אוחיון 1 נק'.

קלעו לאוסטנד: מייקל מקינטוש 15,  שבון פוסטר 11 נק', בריאן אנגולה 7 נק', דושאן ג'ורג'ביץ' 6 נק', אמאר סיילה 6 נק', ג'יין מארק מאומה 4 נק', קיין ואן דר וורסט 3 נק', סימון בויסה 3 נק', יאניק דסירון 2 נק', סרוואס בויסקאט 2 נק'.

פתיחה טובה והתלהבות של חולון הייתה מצג שווא למה שעתיד לבוא, שתי הקבוצות הציגו כדורסל רע עם אחוזים נמוכים ל-3 כשהאורחת עם 16% מעבר לקשת במשחק כולו וחולון מנגד עם 29% משלה, בערב קשה לצפייה.

ההתמודדות אמנם הייתה צמודה לכל אורכה, אך רמת הכדורסל ואיבודי הכדור סימלו יותר מכל את הערב הזה. חולוניה התקשתה במחצית הראשונה, שהייתה בשליטת האורחת, עם נקודות שקלעה בצבע וניהול משחק טוב של מייקל מקינטוש ששלט במגרש בדקות אלו. יכולת טובה של ריצ'ארד הוואל ומרקוס פוסטר השאירה את חניכיו של חרוש בתמונה ובמחצית יתרון שלוש לבלגים.

בהמשך המשחק המגמה לא השתנתה, כששתי הקבוצות מתקשות לקלוע מחוץ לקשת. יוגב אוחיון שנכנס אחרי היעדרות של חודש העיר את המקומיים והקהל, ועם כמה פעולות הגנתיות טובות החזיר את חולון למשחק יחד עם גיא פניני ופוסטר שהחלו לפגוע מבחוץ. למרות שבשלב זה ריצ'ארד הוואל נפצע ויצא מבלי שחזר עד סוף המשחק, חולון ברחה ליתרון 7 באמצע הרבע האחרון וכבר היה נראה שהיא תנצח, אך היא נרדמה על המגרש ואיפשרה לאורחת לחזור ולעלות ליתרון נקודה, 16 שניות לסיום. את הכדור האחרון של המארחת זרק מרקוס פוסטר משלוש והחטיא על הבאזר.

מהלך המשחק
חולוניה פתחה טוב ורצה עם נקודות קלות ממתפרצות, אך הבלגים נכנסו למשחק בעזרת הגבוהים שלה ששלטו בצבע והקשו על ההגנה של המקומיים. הוואל בלט בפתיחה וחילק מסירות יפות לחבריו. 4 דק' לסוף הרבע נכנס לשחק יוגב אוחיון, לאחר היעדרות של יותר מחודש. בסיום הקבוצות ירדו ב-19:21 לאורחת.

ברבע השני הבלגים פתחו בסערה ומייקל מקינטוש שסיים את המחצית עם 8 נקודות, היה מי שהוליך אותם בדקות אלו עם ניהול משחק טוב וקליעה מבחוץ, מנגד חולון קלעה רק נקודה ב-5 דקות הראשונות של הרבע ונראתה רע, עד ששלשה של טי ג'יי קליין העירה את הצהובים וגרמה להם לחזור למשחק. הקבוצות ירדו לחדרי ההלבשה בתוצאה 29:31 לבלגים.

המחצית השנייה נפתחה בנדנדת סלים מצד לצד, חולון הייתה מבולבלת ואיבדה הרבה כדורים אבל מלחמה של השחקנים ודחיפה של הקהל באמצע הרבע השאירה אותם בתמונה. הוואל נפצע במפשעה 3 דק' לסוף הרבע וירד לקבל טיפול. בשלב זה אוחיון נכנס לזון והזכיר כמה הוא חשוב לקבוצה, עם חטיפות ריבאונד וסחיטת פאול תוקף שהשאירו את חולוניה צמודים לבלגים. חולון עם אחוזי קליעה רעים לאורך כל המשחק לא הצליחה לעלות ליתרון.

ברבע האחרון המגמה נמשכה עם סלים מצד לצד, קליין השווה ל-45:45, השחקנים המקומיים הגבירו אינטנסיביות בהגנה ושלשה של פניני נתנה יתרון ראשון אחרי דקות ארוכות, 4 דק' לסוף הרבע. בשלב זה השלשות התחילו להיכנס וחולון ברחה לטווח 7 הפרש, אך משום מה היא פתאום נעצרה ואיפשרה לאוסטנד לחזור למשחק. מקינטוש העלה אותם ליתרון נקודה לאחר 2 זריקות מדוייקות מהקו, כשנותרו 16 שניות לסיום. חולון יצאה להתקפה אחרונה, שבסיומה פוסטר זרק שלשה על הבאזר והחטיא. בסיום הפסד 59:58 כואב שמותיר סיכויים קלושים ביותר לעלות לשלב הבא.