הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יום חג: קבוצות ליגת העל מברכות על החזרה

מכבי חיפה, ב"ש והפועל ת"א כבר הגיבו: "החלטה מרגשת"

כתבי אתר ערוץ הספורט  06.05.20 - 21:34

סוף טוב, הכל טוב. חודשיים אחרי שנעצרה בעקבות מגפת נגיף הקורונה, ליגת העל בכדורגל קיבלה אישור ממשלתי לחזור לפעילות בסוף חודש מאי, בכפוף להנחיות מיוחדות נוכח המצב החדש. בכל מקרה, אנשי הענף, באופן טבעי, קיבלו את ההחלטה בשמחה רבה.

האלופה והמוליכה, מכבי תל אביב, מסרה: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב רוצה להודות למנהלת הליגות המקצועניות וליושב הראש, ארז כלפון, כמו גם לרשויות החוק השונות על המאמץ והעבודה הרבה שהושקעו והובילו לחזרתו של הכדורגל הישראלי. אנו עומדים בפני דרך ארוכה ומורכבת השזורה באתגרים רבים ואנו מצפים להמשך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים על מנת למצוא פיתרון הלוקח בחשבון את כל האתגרים העומדים בפני כולנו. אנו מחכים ליום בו כל אוהדי הכדורגל ישובו בבטחה לאצטדיונים לצפות בקבוצה שהם אוהדים, ושנוכל שוב לחוות משחק המתנהל בתנאים בהם נועדו לשחק כדורגל. בינתיים, אנו עושים את הצעד הראשון בדרך למטרה זו".

אסי רחמים, מנכ"ל הפועל באר שבע, הקבוצה שעברה את הטלטלה הגדולה ביותר בעקבות המשבר, מסר: "אני מברך על ההחלטה לחזור לשחק בסוף חודש מאי. החזרת ענף הכדורגל היא צעד חשוב בדרך להשבת החיים למסלולם. אנו מצפים ומקווים לראות בעתיד הקרוב את אוהדינו במגרשים".

מכבי חיפה, שמקווה לסיים את העונה עם צלחת האליפות, הודיעה: "אנו שמחים ומברכים על ההחלטה החשובה, לשוב ולשחק כדורגל. מודים למנהלת הליגות ולהתאחדות  על עבודה נהדרת.  מצפים בכיליון עיניים גם לשובם של האוהדים למגרשים".

מהפועל תל אביב נמסר: "אנו מברכים על הסיכום בין מנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל ומשרדי הממשלה, על חזרת הכדורגל הישראלי לפעילות החל מסוף החודש. תודה לכל הגורמים שהיו מעורבים בתהליך הארוך שבסופו התקבלה ההחלטה המרגשת. כמועדון הדוגל בהגינות בספורט, אנו מאמינים שההכרעה הספורטיבית צריכה להיות אך ורק על כר הדשא. זה אמנם לא יהיה אותו דבר בלי הקהל, אך ללא ספק מדובר בצעד ראשון ומשב רוח של אופטימיות בדרך לחזרה לשגרה".

הפועל רעננה, האחרונה בטבלת ליגת העל, מסרה בתגובה: "הפועל רעננה שמחה על החזרה למגרשים ממחר ועל העובדה שההכרעות העונה ייקבעו על המגרש. אנחנו בטוחים ביכולת שלנו להישאר בליגה ומצפים כבר לתחילת הפלייאוף התחתון ולמשחק מול אשדוד".

הפועל כפר סבא סיפקה את התגובה הבאה: "קראנו וקיבלנו את ההחלטה המסתמנת להחזרת הכדורגל הישראלי לפעילות בסוף החודש וכנגזרת מכך גם החזרה לאימונים. עם זאת, איננו מכירים עוד את כל ההנחיות והדרישות העולות מההחלטה. מחר צפויה להתקיים פגישה בין בעלי הקבוצות כדי להבין את משמעות הדברים".