יש אישור מראש הממשלה: ליגת העל תחודש ב-30.5

אחרי משרד הבריאות, גם בנימין נתניהו נתן אור ירוק לחזרת הכדורגל הישראלי: הקבוצות ישובו לאימונים ב-10 במאי והמשחקים ייצאו לדרך בסוף החודש. הלאומית תחודש ב-1 יוני. השרה רגב: "נכריע את העונה על המגרש". חצאי גמר הגביע ייערכו ב-10 ביוני. המתווה נחתם על ידי כלפון והועבר לקבוצות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.05.20 - 22:21
תחילת כתבה

ויהי אור: ליגת העל בכדורגל תחודש ב-30 במאי, כך אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו - אחרי שמשרד התרבות והספורט, משרד הבריאות ומנהלת הליגות הגיעו לסיכום על מתווה, שעליו פורסם כאן לראשונה. כמו כן, נקבע תאריך רשמי למשחקי חצי גמר גביע המדינה (הפועל ת"א-מכבי פ"ת, הפועל ב"ש-בני יהודה), והם יתקיימו באצטדיון סמי עופר ב-10 ביוני. הליגה הלאומית, אגב, חחודש גם היא ב-1 ביוני.

על פי המתווה שסוכם, יחוייבו שחקני הקבוצות לשהות בבידוד ביתי מלא לכל תקופת האימונים והמשחקים, למעט הנסיעות לטובת האימונים והמשחקים, במהלכם יחוייבו בבדיקת חום ותסמינים בכל יום. הקבוצות יחזרו לאימונים מלאים ב-10 במאי ובסוף החודש, כאמור, ייצאו לדרך המשחקים.

המשחקים, כמובן, יהיו ללא נוכחות צופים ביציעים. כמו כן, במידה שאחד השחקנים יאובחן כחולה בנגיף הקורונה, על הקבוצה כולה יהיה להיכנס לבידוד של שבועיים - דבר שעלול למעשה להוביל לסיום הליגה וזה החשש הגדול ביותר. לשחקנים ולאנשי הצוות אסור יהיה לבוא במגע עם משפחותיהם (מלבד משפחה גרעינית), ויהיה עליהם למדוד חום באופן יומי, בוודאי לפני האימונים אליהם יצאו.

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות, מסר: "אני מודה לכל מי שסייע עזר והצליח להביא את הבשורה הכל כך חשובה לציבור אוהדי הכדורגל. מחר אביא את המתווה לאישור דירקטוריון מנהלת הליגות. ענף הכדורגל שכל כך אהוב על כולנו מהווה מקום מפלט למאות אלפי האוהדים שכעת יוכלו לשוב ולצפות בקבוצותיהן האהובות מול מסך הטלוויזיה".

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הוסיפה: "הבטחתי וקיימתי. שמחה שהצלחנו להתגבר על כל המכשולים והיו רבים כאלה. זו בשורה גדולה לאוהדים, לשחקנים ולחובבי הספורט הישראלי בכלל. כפי שאמרתי - נכריע את העונה על המגרש. אני רוצה להודות למנכ״ל משרדי, יוסי שרעבי, למנכל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולמשנה, איתמר גרוטו, ליו״ר המנהלת ארז כלפון וכמובן להודות לראש הממשלה, בנימין נתניהו שהבין את הצורך ואישר את המתווה".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו: "אני שמח שהצלחנו למצוא את האיזון בין בריאות הציבור והשחקנים לרצון להחזיר את הכדורגל. בטוחני כי המועמדים והשחקנים ינהגו באחריות ויקפידו על הבידוד כדי למנוע הדבקה והתפרצות תחלואה. שחקן שעובד בעבודה נוספת לא יוכל לעבוד ויהיה חייב לשמור על עקרונות הבידוד".