עמרי כספי ודיברתולומיאו מציגים: הקאמבק לפרקט

השניים רשמו בכורה מוצלחת אחרי שנה ללא משחקים ועשויים להשתלב נגד מילאנו. יאניס: "נתנו ביטחון, נראה איך הגוף שלהם יגיב". סנדי כהן יעמוד לוועדת משמעת?

רועי כהן
רועי כהן  24.11.20 - 06:14
תחילת כתבה

אחרי ההפסד הכפול ביורוליג, מכבי ת"א חזרה למסלול הניצחונות עם W נוסף בליגה, הפעם על הפועל חיפה. אך מטבע הדברים, רוב תשומת הלב הופנתה לכיוונם של עומרי כספי וג'ון דיברתולומיאו. אחרי היעדרות של כמעט שנה, השניים חזרו למגרשים ואף רשמו בכורה מחודשת לא רעה בכלל: כספי עם 10 נקודות ב-11 דקות, ודיברתולומיאו עם 8 נקודות ב-15 דקות.

"הרגיש נהדר לחזור", אמר דיברתולומיאו בסיום, "מעולם לא נעדרתי מהמשחק לכל כך הרבה זמן, חיכיתי לזה כל כך הרבה והלוואי והייתי יכול לחלוק את הרגע הזה עם כל אוהדי מכבי ועם בני המשפחה שלי, אבל אני שמח בחלקי. אני צריך עכשיו לעבוד קשה בדרך שלי חזרה לקבוצה, לרוטציה, לשיטת המשחק. הקבוצה זקוקה לכל השחקנים, המטרה שלנו היא למצוא יציבות ולהתחיל לצבור ניצחונות ביורוליג. אני אבוא מוכן לשחק גם ביורוליג, ואני מקווה שאוכל לעזור כבר ביום חמישי".

המאמן יאניס ספרופולוס אמר: "אני מרוצה מאוד מאיך שהם הופיעו, שניהם שיחקו טוב תחת מגבלת הדקות. הם הראו כמה הם היו חסרים לנו, נתנו לנו המון ביטחון והמון שטף במשחק. אני לא יודע אם הם יהיו כשירים ליורוליג כבר עכשיו, אנחנו נראה איך הגוף שלהם יגיב מחר, נראה איך ההתאוששות שלהם תהיה, נתייעץ עם הרופאים ונקבל החלטה. אנחנו רוצים לעשות את זה בהדרגה ולא למהר מדי עם החזרה שלהם".

במכבי ניסו להנמיך את הלהבות כתוצאה מהתקרית של ספרופולוס עם סנדי כהן, שסרב לשמוע את ההערות ממאמנו בבדרך לספסל, השתחרר בכוח מתפיסתו של המאמן ונשלח לחדר ההלבשה, לא לפני שאמר לנוכחים בספסל: "הוא לא יכול לדבר אליי ככה, אני לא מסכים לזה".

במכבי שוקלים להעמיד את כהן לוועדת משמעת, וספרופולוס התייחס לתקרית בסיום: "זה יכול לקרות בזמן משחק, יש לנו חוקים ומשמעת ומי שלא עומד בחוקים יהיה בחוץ".