13.03.20 20:30

מהפועל חדרה נמסר: "המצב מעציב ומדאיג את כולנו, אבל אנו סומכים על משרד הבריאות ומנהלת הליגות ונמשיך לפעול על פי ההנחיות. קשה מאוד להחזיק קבוצה במתח ספורטיבי במצב הנוכחי, אבל אלו האילוצים ואנו מקווים כי המדינה כולה והספורט בפרט יחזרו לשגרה במהירות האפשרית".

13.03.20 20:19

ליאור זדה הוסיף: "אנחנו קוראים, רואים ושומעים מה קורה סביבנו. קשה להתעלם מהמצב בימים כאלה, ברור שיש סיטואציה יוצאת דופן בכל העולם. יש דברים שחזקים מכל דבר בעולם הזה וזה אחד המקרים. כרגע נתרכז בלחזק את הקרובים אלינו, ולהיות קשובים לאיך צריך להתנהל. נקווה כולנו לבשורות טובות ולימים טובים בקרוב. בריאות לכולם זה הכי חשוב".

13.03.20 20:19

מנכ"ל סקציה נס ציונה, רונן זייגרמן התייחס לדחיית הליגה: "אין ספק שעצוב לכולנו לקבל את הידיעה על דחיית המשחקים, אבל ההחלטה שהתקבלה בעקבות התפשטות הקורונה היא ההחלטה הנכונה. ברור לכולנו שהבריאות מעל הכל. הידיעה הגיעה אלינו לאחר סיום האימון, החלטנו לבטל את האימון של מחר. נמשיך להיצמד להוראות משרד הבריאות והמנהלת לגבי המשך הפעילות המשותפת לרבות אימונים והתכנסויות".

13.03.20 20:13

בניגוד לדיווחים האחרונים, אשדוד הרגיעה בהודעה רשמית: "לאור הפרסומים בשעות האחרונות על הקפאת שכר. מ.ס אשדוד מודיע לשחקנים ולכל בעלי התפקידים הן בקבוצה הבוגרת והן במחלקת נוער כי לא תהיה כל הקפאת שכר, החלטה זו תבחן בשנית בעוד חודשיים מהיום".

(גיל לוין)

13.03.20 16:43

מכבי חיפה הוציאה הודעה רשמית בה היא מתייחסת להקפאת המשחקים בליגת העל. מנכ''ל הקבוצה אסף בן דוב: מכבי חיפה מועדון יציב, אנו נחזור מחושלים מתקופת ההקפאה הזו. אנו מאחלים לכולם בריאות ומי ייתן שנחזור במהרה למסלול החיים הרגילים". גם קפטן הקבוצה, נטע לביא התייחס למצב הבעייתי: "כשחקנים אנחנו מברכים על ההחלטה הזו. הבריאות של כולם היא הדבר החשוב ביותר. אין טעם לכדורגל בצורה הזאת, כשמעל מרחפת העננה הזאת וכשמשחקים ללא קהל. אנחנו נמשיך לעבוד קשה בתקווה לחזור כמה שיותר מהר לשגרה". לביא הוסיף פנייה לכלל: "אנחנו השחקנים קוראים לכולם להקשיב להוראות של משרד הבריאות על מנת לשמור על הבריאות שלכם ושל האנשים שסביבכם. מקווה שנתראה בקרוב".

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
13.03.20 15:41

איך תסתיים ליגת העל? "ההחלטה החשובה תתקבל בסוף החודש: או שחוזרים בהדרגה עם קהל או בלי קהל או סגירה מוחלטת של הליגה. אם מדברים על סגירה מוחלטת נצטרך לקבל החלטות קשות שיגרמו להרבה ויכוחים וסערות כמו מי תרד, מי עולה ואיך נקבעת האלופה. אין לנו פתרונות כרגע ואין שום סעיף שמגדיר את זה בתקנון. מה שלא נחליט ייצור חילוקי דעות קשים", אמר גורם במנהלת הליגה.

13.03.20 15:32

להלן הנחיות משרד הבריאות:
 
1.אין לקיים אימונים שיש בהם מגע פיזי בין המתאמנים.
2.אין מניעה לקיים אימונים ובכלל זה אימונים עם כדור, ובתנאי שלא מתקיים בהם מגע פיזי.
 


"בשבוע האחרון של חודש מרץ תיערך במשרד הבריאות הערכת מצב מחודשת לגבי הנחיות אלו ונעדכנכם בהתאם. אנו שבים ומאחלים שבת שלום ומייחלים שנחזור לשגרה במהרה", נמסר ממשרד הבריאות.

13.03.20 13:48

מאור בוזגלו, קשר הפועל תל אביב, הגיב דרך חשבון האינסטגרם שלו להחלטה להשבית את הליגה: "זו מכה אנושה עבור כולנו בכלל ולכדורגל בפרט, אבל זו הדרך היחידה להגן על עצמנו ועל הילדים שלנו. כדורגל ללא קהל לא שווה פרוטה והבריאות היא בראש סדר העדיפויות. נקווה שהתקופה הזו תעבור כמה שיותר מהר ושהשגרה תחזור" (שירי אלג'ם)

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
13.03.20 12:55

מנכ"ל משרד התרבות והספורט, יוסי שרעבי מסר: "החלטה שהתקבלה בדקות האחרונות בדיונים עם משרד הבריאות, לא תורשה כל פעילות של כל ענפי הספורט הקבוצתיים. נאפשר אימונים רק לספורטאים בספורט יחידני. המשמעות היא שקבוצות הכדורגל והכדורסל כולל מחלקות הנוער והילדים, מושבתות מכל פעילות ללא אימונים".

13.03.20 12:50

יו"ר ההתאחדות לכדורגל לשעבר ובעלי מכבי פ"ת אבי לוזון, התנגד לעצירת הליגות: "לדעתי עשו טעות, ימים יגידו".

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
13.03.20 12:41

מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול אמר: "אני חושב שמדובר בהחלטה נכונה וחשובה. גם מטעמי הבריאות של כולנו וגם מכיוון שמדובר בכדורגל ללא קהל, שאין לו בעצם טעם. אנחנו ממשיכים את לעבוד כרגיל והכנו תכנית מיוחדת לפגרה, של אימונים וקצב שנקבעו מראש. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, כולל בידוד של שחקנים. הצוות עובד באופן מלא".

בלבול: "ערוכים לבידוד של שחקנים" (מאור אלקסלסי)
בלבול: "ערוכים לבידוד של שחקנים" (מאור אלקסלסי)
13.03.20 12:36

בעלי בית"ר משה חוגג התייחס לעצירת הליגה: "אני מברך על ההחלטה לעצור את ליגת העל ואת הכדורגל הישראלי. מעבר לכך שבריאות השחקנים והציבור נמצאים מעל הכל, לכדורגל אין טעם בלי האווירה והאוהדים מסביב. כולנו מייחלים לימים שקטים יותר ומקווים שבתקופה הקרובה נחזור לטדי בריאים יותר ועם הקהל האדיר שלנו". (תומר לוי)

חוגג: "לכדורגל אין טעם בלי האוהדים" (אלן שיבר)
חוגג: "לכדורגל אין טעם בלי האוהדים" (אלן שיבר)
13.03.20 12:25

"הארגון מברך על ההחלטה להורות על דחייה מיידית של המשחקים בכל הליגות, וזאת על רקע התפשטות מגפת הקורונה והנחיות משרד הבריאות בנושא", נמסר מארגון השחקנים בכדורגל, "הדאגה לשלומם ובריאותם של השחקנים והשחקניות, צריכה לעמוד מעל כל שיקול אחר. זו העמדה המנחה את התנהלות ארגון השחקנים בימים אלה, ובשל כך קראנו לדחיית הליגות".

 

"אנו מודים לגורמים הרלוונטיים שהיו קשובים לפנייתנו לדחות את קיום המשחקים, וראו לנגד עיניהם את שלומם של השחקנים והשחקניות", המשיכו בארגון, "ככל שננהג באחריות ונראה לנגד עינינו את בריאות השחקנים והשחקניות, צוותי הקבוצות והאוהדים בתקופה של התפשטות המחלה, כך נגן על שלומם ובריאותם. כולנו תקווה שנוכל לשוב בקרוב למגרשי הכדורגל. אנו מאחלים בריאות טובה לכל העוסקים בענף ולכל אוהדי הכדורגל בישראל".

13.03.20 12:23

מאמן מ.ס. אשדוד, רן בן שמעון אמר: "ללא ספק מדובר במצב קשה ועצוב אך הבריאות מעל הכל ולכן מדובר בהחלטה נכונה". (גיל לוין)

(לירון מולדובן)
(לירון מולדובן)
13.03.20 12:21

מארגון השחקנים בכדורסל נמסר: "ההנהלה מברכת על ההחלטה לדחות לאלתר את כל משחקי הכדורסל בשל מחלת הקורונה.ארגון השחקנים קרא לעצירת הליגות מתוך גילוי אחריות לנוכח התפשטות הנגיף. דחיית הליגות בשעה זו שבה מתפשט הנגיף ברחבי ישראל, תסייע למנוע הדבקה של שחקנים, אנשי צוות ואוהדים".


יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון הוסיף: "אני מודה על ההיענות לפנייתנו לדחות את הליגות. זוהי החלטה אחראית המסייעת לשמור על בריאות השחקנים, והיחידה הנכונה בשעה זו שבה עלינו לשמור על שלום כל העוסקים בענף".

13.03.20 12:17

תגובת הפועל ירושלים.

13.03.20 12:16

ממנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל נמסר: "עד הודעה חדשה נפסיק את פעילותה של ליגת העל. ביום שני הבא 23.3.2020 אמורה הליגה להיכנס לשלב סדרות חצי הגמר וגמר הפליי אוף, בשיטת הטוב מחמישה משחקים, לעונת המשחקים הנוכחית 2019/2020, בהשתתפות: מכבי עירוני רמת גן, מכבי בן בנות אשדוד, אליצור נווה דוד רמלה והפועל ראשל"צ".


יו"ר המנהלת הילה קניסטר בר דוד אמרה: "הבריאות לפני הכל. אנו מתאימים עצמנו להוראות משרד הבריאות. חשוב לנו לשמור על בריאות השחקניות, המאמנים והצוותים המקצועיים. נמתין לעידכונים והנחיות משרד הבריאות בימים הקרובים, ונפעל בהתאם".

13.03.20 12:15

ממכבי תל אביב נמסר: "מנהלת הליגה פרסמה הבוקר את הנחיית משרד הבריאות שלא לקיים את משחקי הליגה עד סוף חודש מרץ. על כן, לצערנו, משחק הפלייאוף שהיה אמור להיערך בשבת נגד הפועל חיפה יידחה. יחד, בדיוק כמו על כר הדשא, ובמאמץ משותף כולנו מקווים לחזור במהרה לשגרת הכדורגל שאנחנו כל כך אוהבים - בריאים וחזקים. בהזדמנות זו נאחל בריאות ורפואה שלמה לכולם". (תומר לוי)

13.03.20 12:10

מאמן בית"ר, רוני לוי אמר: "ההחלטה שהתקבלה הבוקר היא חשובה ונכונה. התכוננו למשחק בצורה רגילה, אבל אין ספק שכדורגל בלי כל השמחה מסביב זה פשוט לא אותו דבר. מייחל לימים שקטים יותר בקרוב ובריאות איתנה לכולם". (תומר לוי)

לוי: "החלטה נכונה" (אלן שיבר)
לוי: "החלטה נכונה" (אלן שיבר)
13.03.20 12:07

"המצב מעציב ומדאיג את כולנו", אמרו בהפועל חדרה, "אבל אנו סומכים על משרד הבריאות ומנהלת הליגות ונמשיך לפעול על פי ההנחיות. קשה מאוד להחזיק קבוצה במתח ספורטיבי במצב הנוכחי, אבל אלו האילוצים ואנו מקווים כי המדינה כולה והספורט בפרט יחזרו לשגרה במהירות האפשרית". (יגאל גולדשטיין)

13.03.20 12:05

גיל קופר, מנכ"ל הפועל רעננה מסר: "מדובר בימים לא פשוטים לספורט הישראלי ולמדינת ישראל כולה. אנחנו מקבלים כמובן בהבנה את הפסקת משחקי ליגת העל לאור התפשטות נגיף הקורונה במדינת ישראל ולאור יתר הצעדים וההגבלות שננקטו בישראל בימים האחרונים. בריאות השחקנים והצוות המקצועי הם מעל הכל, נמשיך לנהוג בהתאם להנחיות משרד הבריאות". (גיל לוין)

13.03.20 11:30

 "אלו ימים לא פשוטים שדורשים מכולנו זהירות ואחריות רבה שיכולה להציל חיים", מסרו בעירוני ק"ש, "כדורגל נועד עבור הקהל וכשזה חסר ובטח כשמדובר בחיי אדם, החלטת משרד הבריאות והמנהלת מתבקשת. בריאות השחקנים וכלל הציבור לפני הכל. אנו קוראים לכלל הציבור בישראל ולציבור אוהדי הספורט בפרט, להמשיך ולהשמע להנחיות משרד הבריאות". (יגאל גולדשטיין)

13.03.20 11:28

קפטן בית"ר, עידן ורד, נשמע נחרץ מאוד כשהביע את דעתו לגבי קיום המשחקים במצב הנוכחי. "אני מדבר בשם כל שחקני הקבוצה ומברך על ההחלטה לעצור את הליגה. אין שום טעם לשחק ככה, בלי התשוקה של האוהדים ביציע. ההחלטה היא נכונה וחשובה ואני בטוח שנעבור את זה ונחזור לשחק כדורגל כמו שאמורים לשחק". (תומר לוי)

ורד: "אין טעם לשחק" (דני מרון)
ורד: "אין טעם לשחק" (דני מרון)
13.03.20 11:26

מבית"ר ירושלים נמסר: "משחקי ליגת העל בכדורגל נעצרו הבוקר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. מועדון הכדורגל בית"ר "מילניום" ירושלים מברך על ההחלטה ומייחל לימים שקטים וטובים יותר עם קהל במרגשים וערך ספורטיבי. בעקבות ההחלטה נדחה המשחק מול הפועל באר שבע שתוכנן ליום ראשון הקרוב". (תומר לוי)

13.03.20 11:00

הקורונה מכה גלים. משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט הודיע הבוקר (שישי) על הפסקת הפעילות בכל ענפי הספורט. כמו כן, ליגת העל הוספקה לפחות עד סוף חודש מרץ, בו תתבצע הערכת מצב מחודשת. התגובות בספורט הישראלי למצב לא איחרו להגיע.

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)