16.06.21 20:08

צפו בתיעוד מבית הדין של ההתאחדות>>>

16.06.21 20:06

בנוסף, סלים טועמה הושעה משני משחקים בפועל (אותם יוכל לרצות במשחקי גביע הטוטו) וקנס של 1,500 ש"ח. "אכן קריאות קשות יכולות להצדיק הקלה בענישה, אך אין בהם לפטור מאחריות. גם ממר טועמה מצופה היה לנהוג מנהג של ריסון ומשכשל בכך באירוע הנדון על מאפייניו החריגים, אין לי אלא להרשיעו בהתנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות", נכתב בפסק הדין.

16.06.21 19:59

ניר קלינגר נענש במלוא החומרה. מאמן הפועל ת"א הושעה משישה משחקי ליגה בפועל, בתוספת קנס של 5,000 ש"ח, אבל יוכל לערער על ההחלטה. מדובר בעונש תקדימי משום שמעולם מאמן לא הורחק לכמות משחקים שכזו.

16.06.21 19:58

"אציין כי לא זאת בלבד שתנועתו של מר קלינגר הייתה על המדרג החמור של סקאלת 'ההתנהגות הבלתי הולמת' אלא שחומרה יתירה יש למצוא ב'אכסניה' בה נעשתה העבירה: משחק גמר גביע המדינה, בנוכחות הנשיא, משודר בפריים טיים בערוצים ארציים. באירוע כזה יש לצפות ממלאי תפקידים כי ינהגו מנהג כפול ומכופל של ריסון בתגובותיהם, ואם הם כושלים עליהם ליתן את הדין בהתאם כאירוע בנסיבות מחמירות", נכתב בפסק הדין.

16.06.21 18:39

הדיון הסתיים.

16.06.21 18:32

תובע ההתאחדות עו"ד רשף: "הגיל והניסיון אמורים לעשות את שלהם. המבוגר האחראי במגרש אמור להיות יותר אחראי מצעיר לא אחראי. מדובר באירוע כדורגל בצפיית שיא שהופסק לחמש-שש דקות. משחק שאמור להיות אירוע השיא של העונה במעמד של נשיא המדינה ושר הספורט, כך שיש פה דברים שמצריכים יתר חומרה על העבירות. יש פה טענה נגד מארגני המשחק, אבל בתקנון שלנו קובע אחריות שליחות של הקבוצה על מעשי אוהדיה בין אם מדובר במשחק בית או במשחק חוץ. ברור שבמשחק בית האחריות היא מוגברת".

16.06.21 18:26

לגבי התנועה המגונה אמר קלינגר: "מתחילת המשחק, יריקות, איחולים, קללות נגד המשפחה, ואתה שומע את זה מאחוריך. אני 23 שנה הבלגתי. פה הם ישבו לי על הראש, עם איחולים ודברים על המשפחה ומנפחים לך את הראש. לא יכולתי אפילו לגשת לספסל מרוב שזה היה מגעיל. זה ביעבע, הגיע לנקודת רתיחה על המגרש והסתיים בשירה העלובה הזו של האוהדים של מכבי ת"א והתנועה שלא הייתי צריך לעשות אותה. הילד שבי יצא. אני מודע לתנועה שעשיתי ומגיע לי עונש, זה ברור".

16.06.21 18:21

קלינגר הראה לשמעוני סרטונים שהוא מרחיק את השחקנים שלו מפפיר, שזו הסיבה שהוא התפרץ לעברו. "אני לא הפרתי, אני לא התפרעתי, אני לא דחפתי, אני לא הרבצתי לאף אחד. אמרתי לו שהוא לא ישכח את המשחק הזה כל החיים שלו, לקחתי את הג'קט שלי וירדתי לחדר ההלבשה. הלכתי לשחקנים שלי כדי שלא יקבלו אדום ואמרתי לו רק שהוא לא ישכח את המשחק הזה. הוא הוסיף לי מילים שלא אמרתי, שזה להוסיף חטא על פשע".

(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב)
16.06.21 18:09

שמעוני מוציא את התקשורת מהאולם. קלינגר ובן דת מבקשים שוב מעו"ד ניר רשף שיתירו לקלינגר חיסיון לגבי הטיעונים בגין ההתנהגות הבלתי הולמת בנסיבות מחמירות (התנועה המגונה).

16.06.21 18:00

בן דת הגיש בקשה שכל הדיון לגבי התנועה המגונה שקלינגר ביצע יערך בדלתיים סגורות ללא התקשורת. שמעוני הסביר שהוא כבר דחה את הבקשה הזו כי הנימוקים לא מספקים. בן דת טען שיש לקלינגר טיעונים אישיים שהוא לא מעוניין שיצאו לתקשורת: "אני לא יכול על בסיס הטענה הכללית הזו לקבל את הבקשה הזו". קלינגר: "מה שרציתי לטעון אני לא אטען בפני כולם".

16.06.21 17:54

כשנשאל ע"י הדיין מדוע דווקא אחרי 20 שנים בהן התעלם טועמה 'איבד את זה', ענה שחקן העבר: "תוך כדי משחק בתור שחקן לא הייתי מרוכז בזה בכלל. פה במהלך כל המשחק קיללו אותי מאחוריי, ישבו לי על הראש, אז לא יכולתי להתאפק. כשאתה בצוות אתה שומע את הדברים שמסביב, כשאתה שחקן אתה מתרכז רק בלשחק כדורגל. אני יודע שעשיתי טעות ואני מתנצל, זה לא הסגנון שלי בכלל".

16.06.21 17:52

ההגנה של טועמה: "אני רגיל ששרים לי את כל השירים האלה מיציע 11 , מיציע רחוק, אבל ברגע שזה מאחוריי ולא מפסיקים לקלל כל המשחק, קללות כמו 'אנחנו יודעים איפה אתה גר', ''נבוא לאשתך ולילדים'. זה עבר את הגבול. זה מה שגרם לי להתעצבן ולעשות את מה שעשיתי. אני לא שמח מהתנועה שעשיתי ואני מתנצל. זה לא מתאים לי. אני מקווה שתבין אותי ושתבין מה חוויתי במשחק הזה ספציפית. יצא ממני משהו שעשרים שנה הבלגתי עליו ועשרים שנה שתקתי".

16.06.21 17:38

עוד מספר בן דת כי ביציע הזהב מעל הספסל של הפועל ישבו כמאה אוהדים של מכבי. אותם אוהדים, לטענתו של בן דת, ירקו, קיללו, איימו, השליכו מצתים ואף השליכו בקבוק לעבר הרגל של סלים טועמה. "הייתה שם הופעה של הטרלה מהרגע הראשון", אמר בן דת. "אותם אוהדים גם הזכירו לסלים שהוא מחבל ואיימו עליו ועל אשתו. משקיף המשחק מטעם ההתאחדות, ישב במרחק של כלום ושום דבר משם, ולא נעשה שום דבר. אנשי הספסל ואנשי הצוות המקצועי עברו התעללות לכל אורך הדרך. מתחילת המשחק ועד לדקה ה-115".

16.06.21 17:32

הדיין שמעוני: "הצלחתם לאתר אוהדים? עשיתם פעולות בהקשר הזה?". בן דת: "משטרת ישראל לא עשתה דבר, ההתאחדות לא דרשה ממנה לעשותדבר ולכן ביקשנו מהמשטרה  לקבל את התמונות על מנת לאתר אוהדים".

16.06.21 17:27

בן דת למעשה העביר את האשמה להתאחדות: "יש פה גוף, שזה לא אני, שארגן אירוע והיה אחראי עליו, והוא נקט בכשלים עד כדי עצימת עיניים".

(ברני ארדוב)
(ברני ארדוב)
16.06.21 17:27

עו"ד משה בן דת: "אין לי תשובה איך הבריחו אבוקות לאיצטדיון. את המשחק הזה ארגנה, הפיקה והייתה אחראית לא אחרת מהמאשימה, כלומר ההתאחדות. אז גם אני שואל איך הצליחו להכניס אבוקות. לא אני ישבתי בישיבת משטרה, לא אני הייתי אחראי על השערים. אנחנו שילמנו למנהל אירוע מטעמנו שיהיה במגרש ויעשה כל שביכולתו. הדו"ח שלו מעלה ששלושים אוהדי מכבי הוכנסו ליציע 2, של הפועל. גם באותם יציעים שכיבכול מזוהים עם קהל אוהדים היה ברדק, היה בלגאן".

16.06.21 17:17

הדיין שמעוני יידע את אנשי הפועל ת"א שהוא נכח במשחק עצמו

16.06.21 16:59

אחרי סערת הדרבי, הגיע שלב הדיון המשפטי שיכריע את העונש: ניר קלינגר וסלים טועמה עומדים בפני בית הדין המשמעתי. ברוכים הבאים לעדכוני דקה אחרי דקה מבית הדין

16.06.21 16:58

בהפועל תל אביב חוששים שניר קלינגר יספוג עונש חמור בעקבות האירועים החריגים בדקות הסיום בבלומפילד, אבל יחד עם זאת, מאמינים כי הדיינים לא יושפעו מההד התקשורתי סביב המקרה. "אנחנו מקווים ומאמינים שנקבל דיון והכרעה הוגנים ושבית הדין יתעלם מכל רעשי הרקע", אמר גורם במועדון.

16.06.21 16:57

קלינגר וטועמה הגיעו לבית הדין מלווים באודליה פרידמן המנכ"לית ועו"ד משה בן דת, היועץ המשפטי של הפועל ת"א.