29.09.21 19:39

אגב, תובע ההתאחדות לכדורגל העמיד את מכבי פתח תקווה לדין על סעיף של אי קיום הוראות הקבוצה הביתית ולא אחריות שילוחית. למעשה, בסעיף הזה הדיין לא יכול היה להרשיע ולכן מכבי פתח תקווה זוכתה.

29.09.21 19:38

הדיין נועם ליובין הפעיל על תנאי עונש של התפרצות אוהדים והטיל קנס של 15,000 שקל על הפועל תל אביב, ובנוסף קנס של 5,000 שקלים על השלכת חפצים והתפרעות אוהדיה, בדיון על המקרה בו פרץ אוהד ופגע באדי גוטליב. בנוסף, קנס של 25,000 שקלים בתנאי לשנה.

29.09.21 18:51

לגבי הפועל באר שבע התקבלה החלטת ביניים: "אבקש מהתובע לבדוק עם שופט המשחק, לאור הנאמר בדברי נציג הנאשמת כי המפלס התחתון של היציע המערבי ממנו הושלך הארטיק הינו יציע הכבוד, ואילו אוהדי באר שבע ישבו ביציע העליון, מכח מה קבע כי המדובר היה באוהד באר שבע?"

29.09.21 18:39

עונש קל לבני סכנין שנקנסה ב-7,500 שקל על דברי הביקורת שהשמיעו ראשיה נגד השופט דוד פוקסמן.

עונש של 7,500 שקל גם להפועל קריית שמונה שהועמדה לדין בגין קריאות גזעניות מצד אחד מאוהדיה.36

29.09.21 18:16

מנהל אירוע המשחק בין מכבי פ"ת להפועל ת"א והאחראי האבטחה של המלאבסים, אופיר בן חיים הוכנס לעדות ואמר:"  היציע שממנו פרץ האוהד הוא יציע שהיה מאוכלס באוהדי הפועל ת"א. צוות האבטחה היה גדול. בגמר המונדיאל והיורו פורצים למגרש. נערכנו ותשומת הלב היתה לעבר האולטראס, אבל הבחור הלך לפינה ובהיסח הדעת של אחד הסדרנים הוא פרץ למגרש. אחרי 15 שניות הוא נתפס על ידי כוח ההתערבות שלנו".

אודליה פרידמן ומשה בן דת
אודליה פרידמן ומשה בן דת
29.09.21 18:08

הדיין:" זיהיתם אותו כאוהד הפועל?
בן חיים:" כן. מנכ"לית המועדון אמרה מהרגע הראשון שהיא תתבע אותו ולא ייכנס יותר למשחקי הפועל"

29.09.21 18:06

הדיין נועם ליובין:" הקבוצה שלכם במקרה ערן זהבי זעקה איך ערן זהבי לא עומד לדין"
בן דת:" זה לא תחת ההנהלה הזו"
הדיין ליובין:" מדובר באירוע חמור. פורע חוק. כשל אבטחתי. אני לא מתייחס אם הוא אוהד או לא, אלא פורע חוק. גם הקבוצה האורחת אחראית על אבטחה משלה במשחקים גם מחוץ לביתה".
משה בן דת:" מצפה ומבקש מאדוני הדיין שגם אם התקנון מחייב להרשיע, ניתן להסתפק בהרשעה בלי עונש".
אודליה:" הוגש נגד הבחור כתב אישום. נשלח להסתכלות להבנתנו. דיברתי עם החוקרים ומחכים לראות התפתחות. שחקנים שלנו תושאלו במשטרה. הוא יורחק לכל החיים".

29.09.21 18:03

אודליה פרידמן: "מדובר במקרה מסוכן. הענישה צריכה להיות חמורה כלפי האוהד וחברות האבטחה. אנחנו מגיעים למשחקי חוץ אנחנו חסרי אונים. להטיל עלינו אשמה זה בעיה"
זה כשל אבטחתי חד משמעי. לא היתה היערכות נכונה של חברות האבטחה".
בן דת: "אותו אדם לא פרץ לכר הדשא ואחרי שלושה מטרים נתפס, אותו אדם רץ מגרש מלא כמעט. זה מראה על המחדל האבטחתי וזה זועק לשמיים".
אודליה פרידמן:" לא יודעת מה קורה אם אדי לא עוצר אותו".

29.09.21 17:54

משה בן דת: "יו"ר ההתאחדות, מנהלת, איגוד שופטים ביקשו לבטל את האדום אבל נתקלנו בקיר בטון מצד נשיא בית הדין העליון. להעמיד את הפועל ת"א לדין על מישהו שפרץ למגרש שאנחנו יודעים בוודאות שהוא אינו אוהד הקבוצה זה אבסורד. כל מטרתו הייתה לפגוע בהפועל ת"א ולצערי הוא הצליח. מכבי פ"ת לא הצליחה לדאוג לשלום השחקנים שלנו והמשחק היה באחריותה. שילמנו בהרחקה של אחד השחקנים החשובים בקבוצה, שחקן שלנו נפגע בגב ואחרי כל זה אנחנו עומדים לדין. טוב היה אילו מישהו היה מפעיל שיקול דעת ונמנע מההליך הזה. לא יכול להיות שתוטל עלינו אחריות במקום בו אין לנו אחריות או כוח לשמור על תחומי המגרש"

29.09.21 17:53

הפועל ת"א שעומדת לדין על כניסת אוהד הפועל ת"א להתפרצות שדה המשחק דורשת זיכוי מלא. משה בן דת היועץ המשפטי: על מנת שבית הדין יוכל להרשיע אותי בעבירה הזו, על התובע להוכיח שאותו אדם הוא אוהד של הפועל תל אביב

29.09.21 17:45

אבו יונס: "המילה גזענות אולי לא הייתה במקום".
הדיין שמעוני: "חסר בלאגן? מה אתם מחפשים. מה שעשיתם זה לא ביקורת. זה לא ראוי. תמצאו מילים ראויות לביקורת".
הדובר מונדר חלאיילה: "22 שנה אני משמש כדובר המועדון בהתנדבות. רוב ההודעות שלי בחכמה ורציונל. בלהט הדברים וכשאני משחזר את האירועים לא הייתי צריך לסתות מהדרך שלנו. היינו צריכים להתנסח אחרת". הדובר הציע לעשות תיקון להודעה.
הדיין שמעוני: "הדברים כבר יצאו לתקשורת, אי אפשר להחזיר את הזמן אחורה. אל תתעסקו בגזענות. מותר לבקר אבל יש דרך. לא אוציא להורג את הקבוצה שלכם, יהיה כאן עונש מידתי".

אבו יונס ומונדר חלאיילה בדיון
אבו יונס ומונדר חלאיילה בדיון
29.09.21 17:42

אבו יונס: "אוהדי מכבי חיפה זרקו על בירם כיאל מצית ורואים את זה. השופט מעיף את זה ולא כותב מילה. רק נגדהו כותבים. כל ששת השופטים ראו בקבוק שנזרק מהקהל של סכנין אבל מה שנרק מהקהל של מכבי חיפה לא רואים?
הדיין שמעוני ענה: "מה רלווטי המצית שזרקו או לא ואם השופט אמר או לא? מה זה רלוונטי לדברים החמורים שהוצאתם?
אבו יונס: "איך אגדיר אחרת את כל הטעויות נגדנו? מה אתה מצפה ממני?
הדיין: "אם ההחלטות נגד סכנין אז יש גזענות, כולם רוצים לדפוק אותנו זה מה שאתה אומר. אין לזה מקום, אי אפשר להפוך כל דבר לגזעני".

29.09.21 17:29

אבו יונס: "ראש הממשלה ונשיא המדינה גם סופגים ביקורת. אומרים על ראש הממשלה שהוא מושחת ולנשיא קוראים אנס. ביקורת זה הדבר המינימלי שאפשר לעשות. מי שצריך לעמוד לדין זה השופט ולא אנחנו".

עוד אמר: "שופט הווידאו הטעה את שופט המרכזי מול מכבי חיפה ולא פעם אחת. הוא קשקש לו באוזניה והטעה אותו בשער הראשון. שער שני הובקע בעמדת נבדל".

29.09.21 17:21

אבו יונס ומונדר חלאיילה מבני סכנין עומדים לדין, כאשר הסעיף המיוחס הוא העלבת שופט המשחק דוד פוקסמן. התובע הגיש כתב אישום בעקבות תלונה של איגוד השופטים על דברים שנכתבו על ידי דובר הקבוצה לעיתונאים. " גזענות התיפיפות הגעה למשחק ללא ידיים נקיות"

29.09.21 17:02

אבו יונס מוכן לדיון

29.09.21 16:50

ערב טוב לכל גולשי אתר ערוץ הספורט! כמדי יום רביעי, גם היום בית הדין של ההתאחדות לכדורגל מתכנס כדי להכריע בנושא הקבוצות שעמדו לדין. על הפרק:
1. הפועל תל אביב בגין התפרצות לשדה המשחק והתפרעות אוהדים ואת מכבי פתח תקווה בגין אי קיום חובות הקבוצה הביתית.
2. הפועל קריית שמונה בגין קריאות גזעניות.
3. בני סכנין בגין העלבת שופט המשחק באמצעי התקשורת (בנסיבות מחמירות).
4. מכבי חיפה בגין התפרעות אוהדים והתפרצות לשדה המשחק ואת הפועל באר שבע בגין התפרעות אוהדים.
5. הפועל ב"ש בגין זריקת ארטיק למגרש מיציע אוהדיה במהלך המשחק נגד מכבי חיפה.


הדיון  המשמעתי של מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים נדחה לבקשתן לשבוע הבא.

Getty
Getty