06.10.21 21:15

בית"ר ירושלים נקנסה ב-7,500 שקל בלבד בזכות העובדה שמצאה את הפורצים לדשא והענישה אותם, ב-5,000 שקל על אבוקות ו-10,000 שקל על קריאות גזעניות

06.10.21 21:13

עונש כבד לאיילון אלמוג שהורחק משלושה משחקים בפועל, בנוסף לעונש ההרחקה האוטומטית. אלמוג אמנם זוכה מסעיף תקיפת שופט המשחק אביעד שילוח, אך קיבל את העונש הכבד בעקבות העלבת השופט אביעד שילוח

06.10.21 19:54

גיא צרפתי בתגובה: "אני שמח שהובהר שלא הכפשתי את השופט, לא זו דרכי. הבעתי מחאה עניינית, ותו לא. אני אוהב את המקום שאני עובד בו ולויאלי אליו, הכל מגיע מהמקום הזה. אני מבין שטעיתי, התנהגתי לא כפי שאני מצפה מעצמי. הרצון לנצח חשוב, ולא פחות הדרך"

06.10.21 18:51

העונש של עוזר מאמן מכבי חיפה גיא צרפתי: הרחקה משלושה משחקים בתוספת 1,500 ש"ח קנס. זאת בעקבות הפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת.

06.10.21 18:51

העונש של הפועל ת"א בעקבות התפרעות האוהדים: קנס של 20 אלף ש"ח

06.10.21 18:25

הדיין שאל לפשר התנהגות האוהדים בתוך תחומי המגרש (זריקת כסאות וכוסות) ומחוץ לתחומי המגרש וכן ביקש התייחסות לטענות של נתניה אל תחושת חוסר הבטחון. יו"ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס הגיב: "אני לא מכחיש שהאוהדים זרקו כוסות לעבר כר הדשא, הם היו מתוסכלים מההפסד ולא ניסו לפגוע בשחקני נתניה. אני מגנה כל אלימות וההתנהגות הזאת מביישת את המועדון. שמעתי על אירוע זריקת האבנים, אבל לא ראיתי. בכל מקרה דו"ח המשטרה מעיד שאוהדי מכבי נתניה החלו בעימות ואני מגנה כל אלימות בלי שום קשר. האירוע התקיים מחוץ למגרש ואין לנו יכולת כמועדון לפעול. אני מתפלא שדו"ח המשקיף (אריה הרשקוביץ') והשופט (איתן שמואלביץ') זהים, שניהם כתבו שנזרקו לכר הדשא הדשא ארבעה כסאות. זה חשוד מאוד. אני מבקש שדין זריקת כוס באיצטדיון דוחא תהיה זהה לזריקת כוס בסמי עופר, בלומפילד ופתח תקווה".

06.10.21 17:58

בית״ר: "אסור לתת לזה יד, אבל מדובר בקריאה נקודתית ברגע נקודתית, קריאה מטופשת, אבל קריאה ברף הנמוך. מדובר באישום ראשון בגזענות לבית״ר העונה ועל כן היא מבקשת התחשבות". הדיין: "אוהדים איבדו שליטה העונה, הרסן הותר".

06.10.21 17:57

לגבי האבוקות בית״ר מוסיפה: "מדובר באירוע שלא הפריע לתחילת המשחק. מדובר בפירוטכניקה של התלהבות, לא יותר מזה. זה לא כמו לזרוק אבוקה במהלך המשחק. לגבי הגזענות: "ביתר נאבקת בגזענות, בשנה האחרונה לא היה אישום מהסוג הזה נגד ביתר". הדיין: "זה כי לא היה קהל".

06.10.21 17:57

בית״ר עומדת לדין גם על המשחק חוץ נגד אשדוד, על הדלקת אבוקות ועל שירה ״סלים טועמה מחבל״. ביתר להגנתה אומרת שמדובר במשחק חוץ, וביתר הציבה 25 מאבטחים מטעמה וחמישה צלמים במימון שלה במורה לצמצם התפרעויות. באותו משחק הורחק אוהד מיציע ביתר, עבר ליציע אשדוד והורחק גם משם. כל מדליקי האבוקות אותרו. מדובר בשלושה אוהדים, שניים מתוכם נחקרו במשטרת אשדוד והורחקו לחצי שנה, נגד השלישי הוגנה תלונה במשטרת ירושלים.

06.10.21 17:48

הדיין גיורא לנדאו: "זה נהיה טרנד, לפרוץ לכר הדשא". בית״ר ירושלים: "הם לא עשו את זה על דעת עצמם, מישהו הנחה איתם. אנחנו מנסים לייצר הרתעה בתביעות כספיות". הדיין: "בסוף הגדרות יחזרו".

06.10.21 17:47

גם בית״ר ירושלים עומדת לדין בשעה זו על המשחק נגד נתניה בטדי על התפרצות אוהד לכר הדשא. בית״ר טוענת: "אנחנו מרחיקים אוהדים בעיתיים, ומודים באשמה. שני האוהדים שהתפרצו לדשא הם אוהדים ׳מסוכנים׳ בני 11 ו-12. שניהם נתפסו".

06.10.21 17:43

גיא צרפתי: "אני מצר על כניסתי למגרש, לא היה צריך לעשות את זה. אבל לא העלבתי שופט. אם השופט היה שומע את זה הוא היה מרחיק אותי לפני הפנדל. מדובר בשמועה, למה השופט הרביעי לא פה להעיד?! כל אחד יכול להגיד מה שהוא רוצה. השם שלי פה זה הדבר החשוב. אם ותראה לנכון להאשים אותי למרות שזו שמועה ואין שום הוכחה, להגיד את המילה ׳בושה׳ זו לא העלבה״.

06.10.21 17:37

איילון אלמוג לא צפוי לקבל הרחקה ממושכת מאחר והסעיף לא בנסיבות מחמירות. גם התובע של ההתאחדות כנראה לא חשב שמדובר בדחיפה אלה יותר בנגיעה.  מכבי תל אביב עומדת לדין גם התפרעות אוהדים: "הרחקנו השבוע שני אוהדים שזרקו חפצים לדשא. אחד נתפס זורק חפצים בשני מקרים שונים. האוהדים הורחקו כרגע עד סוף העונה והמועדון מתכוון לתבוע אותם גם אזרחית".

06.10.21 17:34

גיא צרפתי מואשם בהעלבת שופט במשחק נגד הפועל באר שבע. הוא הורחק בכרטיס אדום, יצא מתחום הספסל של מכבי חיפה ואמר לשופט ״מה שאתם עושים פה זה בושה וחרפה״. גיא צרפתי טוען שהדברים לא נאמרו. במקרה הזה עם שריקת הפנדל השני לטובת הפועל באר שבע, זה היה אירוע מאוד אמוציונאלי אבל לא אמרתי את הדברים המיוחסים לי. לא ביקרתי את השופטים, ביקשתי שיבדקו את העבירה על חזיזה בוואר. הוא כן מודה שיצא מתחום הספסל של מכבי חיפה. הדיין: האירוע צולם בטלויזיה, לא בדיוק ישבת על כורסא עם סיגר וביקשת שילכו לוואר.

06.10.21 17:30

לגבי התפרעויות אוהדים והשלכת גלילי נייר במהלך המחצית השניה אומרים כאן מהפועל תל אביב: "זה היה אקט ססגוני של האוהדים, לא היה ניסיון לפגוע. אנחנו מאוד נשתדל לצמצם את האירועים, הוספנו עוד מנהל אירוע ואנחנו מקווים שהדברים יעזור לנו לשמור על הסדר.  הדיין: "רק בשיח עם האוהדים תצליחו לפתור את זה. אני אשקול לשנות את סעיף האישום בנוגע לניסיון התפרצות".

06.10.21 17:25

אודליה פרידמן מטעם הפועל תל אביב טוענת שלא היה ניסיון לפרוץ לדשא אלא אוהדים שקפצו משמחה כשהם עומדים על הגדר. מאחר והגדר נמוכה הם נפלו לכיוון הדשא.

06.10.21 15:30

שלום וברוכים הבאים לדק"ד מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. יום עמוס לפנינו:

בית"ר ירושלים עומדת לדין על התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות במשחק מול נתניה.
מכבי חיפה עומדת לדין על התפרעות אוהדים במשחק מול הפועל ב"ש, ואילו גיא צרפתי, עוזר המאמן, עומד לדין על העלבת שופט.
הפועל ת"א עומדת לדין על פריצה של אוהדים לכר הדשא במשחק מול נוף הגליל.
מכבי ת"א עומדת לדין על התפרעות אוהדים במשחק מול הפועל ב"ש. איילון אלמוג עומד לדין על פגיעה גופנית בשופט.
גיא צרפתי, עוזר מאמן מכבי חיפה, הורחק מול הפועל ב"ש לאחר מילים שאמר לשופט גל לייבוביץ'.

- בית"ר ירושלים תעמוד לדין על התפרעות אוהדיה במשחק מול קרית שמונה