15.12.21 18:36

יום עמוס בבית הדין, ויש גם תוצאות: מכבי חיפה נקנסה הערב (רביעי) בסכום של 15,000 ש"ח בעקבות התפרעות אוהדים - 10 על האבוקות שהושלכו לדשא בדרבי החיפאי, ועוד חמש על פריצת אוהד למגרש במשחק מול נוף הגליל.

כזכור, במשחק (שהסתיים בניצחון של הירוקים 1:5) אוהדי מכבי חיפה השליכו לדשא אבוקות, כשאחת מהן אף גרמה לשריפת הרשת באחד השערים, ולעיכוב המשחק במספר דקות. הפועל חיפה נקנסה גם היא על אירועי אותו משחק בסכום של 10,000 ש"ח.


הדיון בנסיבות מחמירות על המשחק נגד הפועל תל אביב, שבו הושחתו תאי השירותים בבלומפילד עם כתובות נאצה: "נאצים", "גרמנים" ו"זונות בצהוב", בנוסף לעקירת כסאות, השלכת כוסות ומצתים לכר הדשא ושימוש ברימון עשן בתוך היציע, נדחה ליום שני הקרוב.

לכל דבר יש מחיר (מאור אלקסלסי)
לכל דבר יש מחיר (מאור אלקסלסי)
15.12.21 17:20

אוהד פרץ לדשא ב"גרין", רצה להצטלם עם בוגדן פלאניץ' וקיבל את חולצתו. עובד גבריאל: "היציע לא מזוהה עם אוהדי מכבי חיפה. אני מוכר כרטיסים לאוהדים שלנו ויודע מי הם, אנחנו מביאים צלמים שיתעדו את היציע".


עו"ד עופר בן אסא: "הפועל נוף הגליל צריכה להיות כאן ולא אנחנו. יש לזכות אותנו".

הדיין עו"ד ליובין: "אתם צריכים לדרוש מהשחקנים לא לתגמל את האוהדים שפרצו לכר הדשא עם תמונה, חולצה או אפילו חיבוק".

15.12.21 17:08

הדיין הוסיף: "לאחר אירועי הדרבי שפוצץ (עם פואד), הונחה ההצעה לפתוח בית משפט מיוחד. היה הד תקשורתי גדול ומאז שקט, אני מקווה שהחקיקה תהיה שונה. קראתי מה שהונח על שולחן הכנסת ועל הקנסות המנהליים. אם זה יקרה אנחנו בדרך הנכונה. בסוף הכיס זה מה שקובע. הפעם הרשת עלתה באש, אני טוען שגם יציע יכול לעלות באש ואז לא תשבו פה, אלא בבית משפט. האש ברשת צריכה להבהב חזק מאוד. האמצעים הפירוטכניים ביציעים מלאים זה לא צחוק".

15.12.21 17:05

הדיין, עו"ד נועם ליובין: "אני לא יודע מה קרה לאוהדים. אני לא זוכר דבר כזה. יש לנו ארסנל של אמצעי ענישה. אנחנו יכולים לסגור יציעים, אבל זה לא הפתרון. אם זה ימשך, אז גם האמצעי הזה יוכל להיות מופעל. משהו פה קורה, אם המשטרה, בתי המשפט, הקבוצות ואנחנו תהיה קטסטרופה. אנחנו קרובים לזה. איפה נשמע דבר כזה שאוהדים ירצו להרוס מגרשים של קבוצות אחרות. אני לא זוכר שימוש כה גדול באמצעי פירוטכניקה ופריצות לשדה המשחק. בית הדין צריך את הקבוצות, אני נתתי בעבר רוח גבית ואני אמשיך לתת. אתם מובילים במאבק, צריך לעשות שינוי. משהו חולה בקרב האוהדים של הכדורגל הישראלי. אולי צריך להחזיר שוטרים פנימה".

15.12.21 17:01

עובד גבריאל: "הגדרנו את המשחק כרגיש, התכוננו מבעוד מועד לכך והצבנו אמצעי תיעוד נוספים. אנחנו מכירים בעובדות ובאשמה. לא אהבנו לראות את התמונות. עצירת המשחק פוגעת בכדורגל. הצלחנו לאתר חמש השלכות לכר הדשא, מתוך החמישה שניים כבר אותרו במהלך המשחק. אוהד נוסף נעצר יום לאחר מכן. אני מבקש שכלי התקשורת יצאו כדי להראות פעולות סמויות שאנו מבצעים"

15.12.21 16:59

הסתיים הדיון על המשחק נגד הפועל ת"א, עכשיו להתפרעות האוהדים בדרבי של חיפה. השלכת אבוקות לדשא, גרימת נזק לרשת השער ופריצת אוהד לכר הדשא. שניים מהאוהדים שהשליכו אבוקות נתפסו עוד במהלך המשחק.

15.12.21 16:57

עובד גבריאל: "מתנהלת מלחמה בין ארגוני האוהדים למשטרה בשל אי הכנסת ציוד עידוד, המועדונים בטווח של הקרב הזה. אנחנו לא מאמינים בענישה קולקטיבית, אלא בענישה פרטנית. אנחנו מצליחים להגיע לאנשים, הרחקה לשלוש שנים זו עבירה כואבת מאוד וחשובה לנו"

15.12.21 16:55

עו"ד רשף: "התרשמתי ממה שמכבי חיפה הציגה לבית הדין ושהיא עושה דברים בעניין. בנסיבות האלה אני חושב שאפשר להסתפק בעונש כספי וענישה על תנאי"

15.12.21 16:54

הדיין, עו"ד ישראל שמעוני: "אני נותן לך רוח גבית ללכת לתבוע את הציירת או כל אחד אחר. אני לא אתן יד לטיוח הדבר הזה, כי לא יכול שההתאחדות לכדורגל לא עושה כלום. לא אתן לזה להפוך לאופנה, נחסל את זה כאן ועכשיו. יש התקדמות, הפעולות שאתם עושים כיום, לא היו עושים לפני חמש שנים. אולי נכון לשים מאבטח בשירותים שימנע ונדליזם. נלמד מהכל".

עו"ד, עופר בן אסא: "אנחנו לא יכולים להציב מאבטחים ומצלמות בשירותים. אני חושב שאנחנו מובילים בתחום במאבק, בית הדין צריך לא להחמיר איתנו ולתת לנו גב"

15.12.21 16:41

הדיינים ביקשו להעביר עד יום שני בשעה 12:00 פירוט כל התביעות כנגד אוהדים על התפרעות ביציע והסטטוס שלהן.

15.12.21 16:41

עו"ד ניר רשף: "אין כאן אכיפה בררנית, אם מצוין בצורה כזו מפורטת מהמשקיף, אז אני מעמיד לדין. לא בכל פעם אני מעמיד לדין ומפעיל שיקול דעת. 8 שנים לא קיבלתי דו"ח כזה ממשקיף".

15.12.21 16:40

תובע ההתאחדות, עו"ד ניר רשף: "בד"כ בתיקים עם השחתת ביציע אני לא מעמיד בנסיבות מחמירות, במקרה הספציפי הזה סדר הגודל של הנזק, השחתת כלל תאי השירותים וכן כתובות הנאצה הובילו אותי לכך"

15.12.21 16:39

עו"ד עופר בן אסא: "אנחנו מראים את הפעולות שלנו, על מנת לקבל כתף מבית הדין. העו"ד של הנערה פנה אלינו וטען שהיא רק הצטלמה עם טוש ולא קשקשה בתאי השירותים"

15.12.21 16:38

מנהל תפעול מכבי חיפה, עובד גבריאל: "איננו כופרים בעובדות. מכבי חיפה נאבקת ללא פשרות ומשוא פנים בהשחתה בזדון ומטפלים בזה באופן פרטני. המטרה שלנו היא לתפוס את האינדיבידואל ולא לפגוע בקהל הרחב. לא רק בענישה, גם בתדמית של הקהל. אנחנו תובעים אוהדים על תשלום נזקים. אחד האוהדים שלנו השליך מצת, נתבע וקיבלנו פנייה מאחת העיריות בצפון כי אינו בר גבייה. אז ביקשנו ממנו לפרסם התנצלות בקבוצות הפייסבוק השונות של מכבי חיפה. אנחנו משקיעים עשרות אלפי שקלים באמצעי תיעוד משלנו, כדי לספק למשטרה עדויות. הזדעזענו מהתמונות בתקשורת, זה לא מקובל עלינו. לא צריך להשחית איצטדיון כדורגל. לא אהבנו את השפה. אנחנו נגד חלק מהאוהדים מתקיים הליך פלילי, חלקם קטינים. הצלחנו לאתר מישהי שלא פעלה בצעד חכם במיוחד, תיעדה את עצמה וקיבלה צו הרחקה. האירוע קיבל הד תקשורתי גדול, הוא היה לא מכובד. הנזקים ביציעים היא תופעה שהיא מתרחשת, המועדונים מטפלים בזה בינם לבין עצמם. קיבלנו הערכת נזק של 70 אלף ש"ח מחברת היכלי התרבות בתל אביב. אנחנו כמובן נשלם על זה. יענקל'ה שחר התחייב בפני מנכ"ל היכלי הסםורט שהנזק ישולם. הנזק במשחק נגד בית"ר ירושלים נהרסו בין 120-150 כסאות. אוהדי סכנין שברו 70 כסאות ואוהדי נתניה 50. ההרס בשירותים הם כנראה העברת מסר. הרחקנו אוהדי שהשחיתו את היציע בבלומפילד והם ישאו בנזק".

15.12.21 16:20

מכבי חיפה עומדת לדין בנסיבות מחמירות על המשחק נגד הפועל תל אביב, שבו הושחתו תאי השירותים בבלומפילד עם כתובות נאצה: "נאצים", "גרמנים" ו"זונות בצהוב", בנוסף לעקירת כסאות, השלכת כוסות ומצתים לכר הדשא ושימוש ברימון עשן בתוך היציע.

15.12.21 16:00

יום רביעי חזר, ואיתו גם יום עמוס בבית הדין: מכבי חיפה, הפועל תל אביב ובני סכנין יעמדו היום בבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, לאחר שהוחלט להעמידם לדין על ידי התובע, עו"ד ניר רשף. אנחנו נעדכן כאן על כל מה שמתרחש בדיונים, כמו גם על העונשים - במידה ותהיינה החלטות היום. הרכב הדיינים כולל את עו"ד גיורא לנדאו, עו"ד נועם ליובין ועו"ד ישראל שמעוני.