26.01.22 20:43

בנוסף, מאמן הכושר של מכבי חיפה, דרור שמשון, קיבל הרחקה לשני משחקים ו-1,500 ש"ח קנס. הקבוצה עצמה קיבלה קנס בסך 5,000 ש"ח בעקבות זריקת כוס ובקבוק לכר הדשא

26.01.22 19:53

בוגדן פלאניץ' קיבל עונש הרחקה למשחק אחד בפועל, שיחול ביום ראשון הקרוב מול מכבי נתניה.

 

"אין ספור פעמים נאמר כי אין מקום וכמובן אין תועלת בפניה לשופט המשחק עם סיומו. הנאשם בחר לעשות כן ושיחה שהחלה בצורה רגועה יחסית הפכה לאירוע בו הוא איבד את שלוותו ונציגי המועדון נאלצו לחסום אותו בגופם. שופט המשחק אינו מפרט את הדברים שנאמרו על ידי השחקן ואף בחר שלא להוציא לשחקן כרטיס צהוב או אדום ועל כן אני מקבל את דברי השחקן שלא קלל או עשה שימוש בשפה בוטה כנגד השופט. בנסיבות אלה אני מרשיע את השחקן ולאור עברו הנקי והאופי המינורי של האירוע גוזר עליו עונש הרחקה למשחק אחד. אני תקווה שתופעה זו של פניה לשופטים בסיום המשחק תבוא לסיומה בקרוב".

26.01.22 17:30

כעת, בני יהודה לדין על קריאות גזעניות של הקהל מול כפר קאסם: "מוחמד מת, שישרף לכם הכפר".


מנכ"ל בני יהודה כפיר אדרי: "היינו פה לפני שבועיים בדיוק על אותו דבר, הפעם הם חיכו עד לדקה ה-88. אנחנו הוצאנו הודעה שאם יהיו קריאות גזעניות, אני אעשה משחק בלי קהל. נגד אדומים אשדוד אפסיד כסף, אבל אני הולך לסגור את היציעים. בגביע נגד הפועל חיפה אני לא יכול. זה מגמתי, הקהל עושה בכוונה"

26.01.22 17:22

מנכל נוף הגליל, גליל ברעם, נקנס ב-5,000 ש"ח והורחק מ-3 משחקים בעקבות ההתבטאות החריפה כלפי השופט לירן ליאני.

"עם כל הכבוד לנאשם, אין כל הצדקה להתנהלותו לאחר המשחק והתבטאויותיו כנגד חבר בצוות השיפוט. בין אם אמר בחדר השופטים את שנאמר ובין אם אמר "דברים לא נחמדים" אחרים עליו, בהמשך דבר בתקשורת ואמר דבקים קשים ביותר גנד צוות השיפוט. במעשיו אלה, פגע הנאשם בין היתר במעמד הענף כולו בעיני הציבור ובכלל. זאת ועוד, הנאשם אף גרם פגיעה קשה לאיגוד השופטים אשר אנשיו עושים כל שלאל ידם לבצע את משימתם על הצד הטוב ביותר. מצער הדבר שכך נוהג מנכ"ל קבוצה בליגת העל"

26.01.22 17:19

"מדוע אין עומדות קבוצות לדין על קללות הנשמעות מהיציע? מאחר וראשית אכן מדובר במדרון חלקלק אשר יגרום להעמדות בלתי נגמרות של קבוצות על כל קללה הנשמעת מהיציע (וכידוע ושוב לצערנו, קללות נשמעו נשמעות ויישמעו עוד בעתיד) וחשוב מכך- הרי שאין קבוצות יכולות למנוע מאדם זה או אחר לקלל. נכון הוא הדבר כי כאשר מדובר על קללות גזעניות הרי שהמקרה הוא אחר אולם כאמור מדובר במקרה קיצוני ונראה לי כי מדובר במקרה שונה"

26.01.22 17:17

"נכון הוא הדבר כי יכול ואין זה ראוי להשמיע קריאות מסוג, כמו גם להשמיע עוד קריאות מסוגים שונים אשר נשמעות במגרש הכדורגל ועדיין לצערנו קריאות מעין אלו נשמעות ויישמעו כאמור לעיל אף בעתיד. בעניין זה הרי שיש לייחד את אותן העמדות לדין של קבוצות בגין התבטאויות וקללות אוהדיהן לאותן התבטאויות גזעניות עליהן. אין סליחה ואין מחילה לא היום ולא בעתיד למקרים קיצוניים שונים שייקלו כל מקרה לגופו. אשר על כן החלטתי לזכות את הנאשמת, תוך הצטרפות לגינויים בדבר כל קללה או התבטאות לא ראויה שנשמעת מאת קהל אוהדים זה או אחר".

26.01.22 17:15

מכבי ת"א זוכתה בנוגע לקריאות נגד דני עמוס: "נשאלת השאלה האם 'הומו' מהווה קריאה בלתי ראויה השונה מכל קללה אחרת, קשה ממנה ואשר ראוי כי בגינה תעמוד קבוצה לדין? לאחר ששקלתי החלטתי כי לא כך הוא הדבר ואסביר בקצרה. חיים אנו בתקופה אחרת, תקופה שבה קיימת פתיחות רבה יותר של הציבור כלפי נטייתו של אדם, וטוב שכך, ואין צורך להכביר בדוגמאות. לטעמי מה שנחשב בעבר כקללה או עלבון, אינו מהווה עוד קללה או עלבון במאה ה-21 אלא לזה המשמיע את אותה קריאה ועל היותו בור וחשוך בחושבו כי הקריאה 'הומו' הינה עלבון"

26.01.22 17:14

מנהל הקבוצה, גיל אופק: "יש פרוטוקול חדש במועדון, קנסות לשחקנים שידברו עם השופטים. ברק בכר לפני כל משחק מבקש מהשחקנים לא להיגרר לפרובקציות"

26.01.22 17:14

אופק: "היה דין ודברים, בדו"ח כתוב שאספרייה תפס את שרי בצורה מאיימת, מה שקרה עם רז מאיר ואריק בנאדו מצוין בדו"ח. זה היה משחק העונה, לא קרה כמו שקרה בכל משחק, לא היה איבוד שליטה. אין לנו את מצלמות האבטחה, המצלמות שם נוטות להיעלם. לא הייתה תקיפה, תגרה או פועל יוצא מזה"

 

מאמן הכושר של הקבוצה, דרור שמשון, על העימותים במנהרת השחקנים במשחק בין הפועל ב"ש למכבי חיפה: "התנצלתי בסיום המשחק, אני עוד מעט 30 שנה במגרשים. זה לא משהו שאני נוהג לעשות. אף שופט לא שינה את דעתו, אז למה לגשת אליו. שם הייתה תחושה שהוא עוד לא החליט, רציתי להגיד לשופט ולעוזרו שהיה סתם טראש טוש והם סתם הורסים משחק. לא היה משהו צורם מבחינתו של רז מאיר. יש לי ולשופטים מערכת יחסים מכובדת. כבר נענשתי בהרחקה ממשחק אחד".

26.01.22 17:01

דיון בנוגע לעימות במנהרה בין מכבי חיפה להפועל ב"ש, כשמברכז מאמן הכושר של הירוקים, דרוד שמשון. הדיין גיורא לנדאו: "השופט ציין בדו"ח כי במנהרה היה עימות בין השחקנים ואנשי צוות".

 

לנדאו: "הקבוצה עומדת לדין בעקבות המהומה בחדרי ההלבשה. יכול להיות שהזקת (דרור שמשון). השופט התלבט ולא ידע אם לשלוף אדום, אולי עם המהלך שלך הטת את הכף. אתם צריכים להוות דוגמא, יש אמוציות באירופה, אבל הכל במוד של ספורט. באנגליה אין אלימות, באיטליה יש קצת. כוחנו מתמודדים עם ההתנהגות של הקהל השנה, הצוותים צריכים לתת דוגמא

26.01.22 16:54

מנהל הקבוצה, גיל אופק: "רצינו להציג התפרצות של שחקנים אחרים שבהם זה הסתיים בכרטיס צהוב ולא העמדה לדין. ההתנהגות של השחקן לא מקובלת והיא עדיין לא מקובלת. פלאניץ' לא בא למחות, אלא לקבל הבהרות".

 

לנדאו: "הסיכוי שלא יהיה עימות בדקה ה-90 הוא קטן, כולם מותשים וכועסים, לדברים האלה יש דינימיקה. הכלל צריך להיות שלא מדברים עם השופט"

אופק: "אם לא היינו מזיזים אותו מה הוא היה מרביץ לו? היה מדבר איתו והיו ממשיכים הלאה"

26.01.22 16:50

לנדאו: "פעם שופט שינה החלטה אחרי שדיברת איתו? האנדרנלין זורם אצל שניכם, לעולם אף אחד לא הצליח לשנות החלטה של שופט. אתה שחקן מוביל בקבוצה מובילה, המצלמות עליך, כולם מדברים עליך. זה לא טוב לכולם. בוא נעשה עסקה שזו הפעם האחרונה שלך פה".

 

פלאניץ': "חשבתי שננהל שיחה נורמלית, בהתחלה זה היה מאוד רגוע. למה תמיד מנסים להבין את השופטים ולא את השחקנים? לו יש דו"ח שהוא יכול לכתוב, לי לא. לפעמים הלשון שלי מהירה מהמוח שלי"

26.01.22 16:48

הדיין, עו"ד גיורא לנדאו: "אתה כאן בגלל האירוע שהתקיים בסיום המשחק נגד הפועל ירושלים. השופט ציין בדו"ח שרצת לעברו וניסית להגיע אליו, נבלמת ע"י אנשי הקבוצה ודיברת כנגדו".

 

פלאניץ': "בסיום המשחק ניגשתי לשופט, הייתי רגוע מאוד. אמרתי לו שהוא לא היה רגיש, כי ספגתי מכה בראש והתעלפתי והוא לא עצר את המשחק. בוידאו ניתן לראות שלא קיללתי, כמו שהשופט ציין בדו"ח. דיברתי בכבוד, הוא דיבר איתי בחוסר כבוד, הוא צעק עליי באנגלית ואז אמר לי משהו בעברית שלא הבנתי. כשהתפרצתי שאלתי: "מה אמרת?". זה הדבר היחיד שאמרתי. גיל אופק ביקש ממני להירגע ונרגעתי. השופט הלך לחדר ההלבשה ואני הלכתי להודות לאוהדים. אם הגיע לי כרטיס אדום, הוא היה שולף לעברי באותו רגע. הוא אמר מה שאמר והמשיך. חשבתי שהוא יהיה פה, כי הוא היה מאשר את כל מה שאמרתי"

26.01.22 16:41

הדיון בנוגע להתפרעותו של בוגדאן פלאניץ' בסיום המשחק מול הפועל ירושלים יוצא לדרך

26.01.22 16:34

עוד מברעם: "מכבי ת"א התנגחו עם איגוד השופטים והיתה התייחסות. אני לא טלית שכולה תכלת אבל אלינו לא מתייחסים. אני לא חושב שאני צריך להתנהג ככה והרבה זמן לא הייתי פה ולא אחזור"

26.01.22 16:31

חילופי הדברים בין ברעם ללנדאו:
לנדאו:
"לא אמרת מושחת אבל אמרת דברים לא נחמדים".
ברעם: "כן. התראיינתי בכל הערוצים ולא אמרתי מושחת. שיחה שנעשתה בחדרי חדרים שתוך דקה היתה בערוץ הספורט. ליאני אמר לקפטן שלי שבוע קודם אני מת להוציא לך אדומים".
לנדאו: "זה מיותר. אל תיכנס יותר לחדר השופטים ואז לא ידליפו לערוץ הספורט".
ברעם: "איגוד השופטים לא סופרים אותנו אפילו לא הגיבו לי על המכתב. אם זה היה מועדון גדול, ליאני לא היה משובץ. כולם חושבים עליו אותו דבר ואני קיבלתי חיזוקים שכל הכבוד על מה שאמרתי".
לנדאו: "כדמות חשובה בנוף הגליל ובליגת העל אתה חייב לדעת לפתח עור עבה. דויד שוויצר היה אומר למה הדג בצלחת כי הוא פתח את הפה. זה כל כך מיותר".
ברעם: "אתה צודק. זרקו בוץ על הבייבי שלי אז זרקתי בוץ בחזרה. אני לא אוהב את האיגוד בשנים האחרונות. חטאתי, פשעתי, טעיתי בדופק 250, אבל אני מצפה להוגנות"

26.01.22 16:25

ברעם: "איגוד השופטים בפשיטת רגל. זו לא טעות לשבץ את ליאני זה מחדל. הגשתי מכתב נגדו והוא עשה בכוונה. אנשים טובים יעזבו את הכדורגל. השופט הרביעי הזמין אותי לחדר ולא אני התפרצתי. לא קבעתי שהוא מושחת אבל מסכים שאמרתי דברים שאיני צריך להגיד. לא ידעתי עד אותו רגע שליאני ב-VAR כי הוא לא שובץ לשם מלכתחילה. אמרתי דברים לא נחמדים. הייתי ב-250 דופק"

26.01.22 16:24

ברעם: "הגשתי מכתב תלונה מלפני עשרה ימים נגד לירן ליאני וכעבור כמה ימים הוא משובץ לשופט וידאו אצלנו". לנדאו: "לא מעניין אותי אם היה פנדל. ראיתי עם כל עם ישראל שופט עומד 30 סנטימטר מעבירה על ב"ש ברחבה והולך ל-VAR ולא שורק"

26.01.22 16:21

תגובתו של ברעם: "כל מה שנאמר בתקשורת נכון, אבל מה שהוא ציין שאמרתי בחדר השופטים שהוא רשם שאמרתי מושחת זה לא נכון"

26.01.22 16:18

כעת הדיין גיורא לנדאו דן בתיק של גיל ברעם. לפי כתב האישום, עולה שברעם נכנס לחדר השופטים ואמר:" אני מבקש ממך להגיד ללירן ליאני שהוא מושחת"

26.01.22 16:17

עוד ממרגלית: "דני עמוס אמר בכתבה שהשופטים אמרו לו שזה חלק מהמשחק. עמוס הצהיר שהוא אינו הומו אז אין פה כדי להכיל אחריות שילוחית". הצהובים דורשים זיכוי או לחילופין אזהרה בלבד

26.01.22 16:13

מרגלית: "מדובר באכיפה בררנית. מעולם לא עמדה אף קבוצה לדין בגין קריאה "הומו" ויש את זה בכל מגרש". נציגת מכבי ת"א המשיכה והשוותה בין מכבי ת"א למכבי חיפה: "במשחק בין מכבי חיפה לב"ש נכתב בדוח ששחקן מכבי חיפה אמר לבנאדו קוקסינל ואין הבדל בין קוקסינל להומו. התובע בחר שם לא להעמיד לדין את השחקן ויש הבדל בין שחקן שאמר את זה לבין אוהד שאומר את זה"

26.01.22 16:09

יעל מרגלית ממשיכה: "לא שמחים על הקריאות אבל זה עניין רוחבי. היום הגענו על זה מחר נגיע על בן זונה ואשכנזי ויש כאלה. עד לאן נרצה להגיע. ברוב המקרים קריאות כמו נאצים ושואה לא מגיעות לבית הדין"

26.01.22 16:08

תגובת נציגת מכבי ת"א יעל מרגלית: "מכבי ת"א מגנה ואין לזה מקום במגרשי הכדורגל. מכבי פועלת בכל המשאבים הבלתי מוגבלים העומדים בפניה אבל צריך להבין איפה אנחנו נמצאים וזה במגרש כדורגל. על אף מכתב התובע בעבר לקבוצות זה לא הופך את הקריאות לעבירה. מכבי עומדת לדין על פי תקנון המשמעת של ההתאחדות ולא בבית משפט כך שחוק האלימות שהתובע צירף אינו רלוונטי. אין אזכור בתקנון המשמעת של ההתאחדות על קריאות של נטייה מינית"

26.01.22 16:07

נועם ליובין דן בתיק מכבי ת"א אחרי שאוהדי הקבוצה קראו לעבר דני עמוס "הומו' ולא בפעם הראשונה: "ההתאחדות לכדורגל שלחה מכתב עוד בשנה שעברה לכל הקבוצות והתריעה כי לא תעבור לסדר היום על קריאות גזעניות או מגדריות"

26.01.22 15:58

בנוסף, מנכ"ל הפועל נוף הגליל, גיל ברעם, יעמוד לדין בגין התנהגות בלתי הולמת בנסיבות מחמירות והעלבת שופט. הסיבה - בדו"ח השיפוט נטען כי ברעם ביקש מצוות השיפוט לומר ללירן ליאני, ששימש כשופט הווידאו בהפסד להפועל חיפה, שהוא מושחת. ברעם הכחיש את האמירה שנכתבה בדו"ח ויטען גם היום כי לא נאמרה מפיו, על אף הכעס שהיה לו כנגד השופט הבינלאומי לשעבר שכבר החליט להגיש תביעת דיבה כנגד האיש החזק בנוף הגליל

26.01.22 15:50

מכבי ת"א תעמוד לדין, ולא בפעם הראשונה העונה, בגין התנהגות בלתי הולמת של אוהדיה שקראו כנגד שוער מכבי נתניה, דני עמוס, קריאות הומופוביות

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
26.01.22 15:45

גם הפועל באר שבע נכללה בכתב האישום שהגיש תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, והיא תעמוד לדין על התפרעות אוהדים, פגיעה על ידי אוהדים והתפרעות, תגרה ותקיפה. בבירת הנגב החליטו לא להגיע לבית הדין ושלחו כתב הגנה

(מאור אלרסלסי)
(מאור אלרסלסי)
26.01.22 15:40

במכבי חיפה החליטו לוותר על ייצוג של בוגדן פלאניץ'. על פי דו"ח השופט ניב שטייף, שניהל את המשחק בין מכבי חיפה להפועל ירושלים שבסיומו התפרץ הבלם לעברו בהפגנתיות ונבלם, תעמוד הקבוצה לדין בגין התנהגות בלתי הולמת במשחק המדובר. בנוסף, לירוקים תיק נוסף מהמשחק מול הפועל ב"ש, ובו סעיף חמור יותר של התפרעות, תגרה ותקיפה. בהתאחדות לכדורגל ובאיגוד השופטים מצפים לעונש חמור לבלם מכבי חיפה, שעוד לא טרח להתנצל לדבריהם על הדרך בה התנהג

(דני מרון)
(דני מרון)
26.01.22 15:35

צפו ליום מעניין בבית הדין. מכבי חיפה, בוגדן פלאניץ', מכבי תל אביב, הפועל באר שבע וגיל ברעם יעמדו לדין

26.01.22 15:30

אחר צהריים טובים לכל גולשי אתר ערוץ הספורט וברוכים הבאים לעדכוני דקה אחרי דקה מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל