03.05.22 18:15

יום הדיונים בבית הדין הגיע לסיומו. בעקבות כניסת יום הזיכרון, ההחלטות בנוגע לכלל התיקים לא יתקבלו היום

03.05.22 17:47

יעל מרגלית, נציגת מכבי ת"א: "שוחחתי עם אבו יונס ואם בית הדין יסכים לעונש חינוכי ניקח משרד פרסום ונעשה קמפיין איתם".


הדיין לנדאו: "זה חיובי אבל למה זה צריך להיות חלק מסנקציה? אף אחד לא ילין על כך".


מרגלית: "עונש חינוכי חלופי יכול הרבה יותר לעבוד"

03.05.22 17:41

נציגת מכבי ת"א, יעל מרגלית הגיבה על כתב האישום במשחק מול בני סכנין: "שוב חוסר אחידות מצד ההתאחדות. יש כאן קריאות והקנטות הדדיות. לא מבינה מה ההבדלת בין מוחמד מת לכהנא מת?". לנדאו: "זו פגיעה בערכי דת".


מרגלית ממשיכה: "כשאוהדי סכנין שרים למכבי ת"א שואה למכבי זו עבירה בלתי הולמת וכשיהודים שרים לערבים זה קריאה גזענית. זה לא יכול להיות. אין שום הבדל".


מרגלית: "כל משחק בין מכבי ת"א לסכנין מלווה בקריאות כאלה ואחרות. גם כשאוהדי מכבי ת"א שרים יישרף לכם הכפר והם עונים תל אביב עולה באש זה אותו דבר. לא יכול להיות שסכנין עומדים לדין בהתנהגות בלתי הולמת ואנחנו בהתפרעות. צריך לקבוע שהתנהגות כזו היא התנהגות בלתי הולמת".

03.05.22 17:24

אבו יונס: "אנחנו בתחרות על מקום רביעי. אם יופעל עונש רדיוס זה התערבות של בית הדין לגבי המיקום. בית הדין צריך לקחת את זה בחשבון. אם בית הדין יפעיל את הרדיוס אני רוצה לבקש שזה יהיה מהעונה הבאה ולא מהשנה הזו כי המשחקים שנותרו הם יקבעו מי תסיים רביעית בטבלה".


לנדאו: "אסור לי להסתכל על תאריך ולוח משחקים. זה לא הוגן. אם אסתכל על משחק לפני שאני אתן עונש התוצאה תהיה מעוותת".


אבו יונס: "למה לקבוצות אחרות סוגרים יציעים ולנו מגרש. אם בית הדין יחליט על רדיוס, הוא יקבע בעצם מי לא תסיים במקום הרביעי".


גיורא לנדאו: "תחזירו את המשטרה ליציעים. אתם הוצאתם אותם וחשבתם שהמאבטחים יותר טובים כי אתם לא רוצים אותם שם"

03.05.22 17:16

אבו יונס: "מאחר והיום יום קצר לא הספקתי להתארגן לגבי מי שזרק את החזיז. הגשנו תלונה במשטרה עם השם שלו אבל בגלל שזה שבוע חגים ולא שבוע של עבודה לא הספקנו. אני מבקש ארכה".


אבו יונס מגיש את מצב התלונה במשטרה. "אני מקווה שהמשטרה תמצה את הדין ותעצור את האוהד. אנחנו נשלול לו את המנוי. הגשת התלונה היא על בסיס המצלמות של האצטדיון. אין לנו עדיין זהות שלו אלא שם של אוהד שלטענת הקהל הוא זה שזרק".


אבו יונס: "הכל סגור אצלנו. עוד יום יומיים נדע אם יש לו מנוי ואם יש לו אז המינוי יישלל".


הדיין מציין שמדובר בהיסטוריה בהעמדה לדין בגין סעיף התפרעות אוהדים זה מקרה מספר 12. "בשנים עברו לא הייתם מגיעים למספרים כאלה בעונה. תעשו יותר מול האוהדים".

אבו יונס: "אין לנו כלים או משאבים להעמיד אנשים לדין. אני לא יכול להיכנס ליציע ולעצור את הבן אדם. אני כקבוצה איך אפשר? המשטרה רואה ולא עושה כלום. נעזרת המצלמות ולא עושים כלום".


גיורא לנדאו: "אנחנו מתריעים ואנשים אומרים שאנחנו מנותקים ומיושנים. בסוף ילד ייפגע. זו הקבוצה שלכם, זה הקהל שלכם, זו האחריות שלכם. תגישו תביעות אזרחיות. אני אגלה לך סוד עצוב - המשטרה לא תעשה כלום, אתה כן יכול".


אבו יונס: "צריך לשנות את כל התקנון. לא להחזיק את בעלי הקבוצות כבני ארובה. צריך להזמין את חברי ההנהלה לישיבה ולהביא את שר הספורט והשר לביטחון פנים ולשנות"

03.05.22 17:08

בשעה זו דיון בעניינה של בני סכנין, שעומדת לדין על התפרעות אוהדים במשחק מול מכבי ת"א (זריקת בקבוק שתייה, יריקה לעבר הקוון וזיקוק). הדיין: גיורא לנדאו

03.05.22 16:59

תובע ההתאחדות, ניר רשף, דורש: "יש להפעיל עונשי תנאי על הפועל ת"א שהמקום שלו בדרבי הזה מבחינת עבירות גבוה יותר. במקרה של מכבי ת"א אפשר להסתפק בעונש על תנאי ועונש כספי של סדר גודל בין 7,500 עד 25,000 זה מתחם הענישה. 20 אלף שקלים קנס אני חושב שזו ענישה פונה פני עתיד. באשר להפועל ת"א להפעיל תנאי ובנוסף קנס כספי של 20 אלף שקלים גם כן".


רשף מבקש בעצם להפעיל את העונש על תנאי שיש להפועל ת"א שבמסגרתו ייסגרו יציעים 4-5 למשחק אחד

03.05.22 16:43

נציגת מכבי ת"א מספרת על 21 מצלמות מרושתות באצטדיון. "לצערי בגלל התפאורה לא הצלחנו לתפוס אוהדים שזורקים אבוקות. זה טריק ידוע בספר ועדיין המשטרה מאשרת תפאורה"


הדיין ליובין: "שלא מאשרים תפאורה אתם צועקים, שכן מאשרים יש אבוקות. אז מה עדיף?", שואל הדיין. יעל מרגלית: "יש לנו אחת החברות האבטחה הטובה בארץ והם לא הצליחו למצוא פיתרון. לצערי יש לנו יותר הצלחות בעניין זריקת חפצים מאשר אבוקות. זו פעם שלישית העונה שאנחנו עומדים על זריקות אבוקות"


יעל מרגלית ממשיכה בעניין קריאות "טועמה מחבל": "המון אוהדים שורקים לזה בוז. זו שורה של חלק משיר שהוא רץ כל כך הרבה שנים. שוברים את הראש איך מוציאים אותו מהרפרטואר"


מרגלית, נציגת הצהובים: "מודעים להתרופפות הקהל של מכבי ת"א. שנה הבאה יהיו רשתות בבלומפילד. לא יהיו יותר זריקות. בבלומפילד יהיה בוודאות".


ניר רשף: "אין ברירה. זה הדבר היחיד שיעזור"

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
03.05.22 16:38

לעניין קריאות השואה אומר עו"ד שדמי: "המועדון מגנה את קריאות השואה. לצערנו זה קומץ קטן וכשיש את הקריאות האלו יש פעולות בוז מרוב הקהל. גם הכרוז לפני ובמהלך המשחק מדבר אל האוהדים בנושא הזה. אנחנו מפרסמים ברשתות החברתיות שהמועדון סופג קנסות ועונשים וזה גורם נזק ומבקשים להימנע מזה".


יעל מרגלית, נציגת מכבי ת"א, מבקשת להגיב על כוס שתייה שנזרקה מיציע הזהב: "אנחנו מתכוונים לגבות ממי שעשה זאת סכום כסף נכבד"

03.05.22 16:36

בהקשר לאירוע הסציפי של אירועי הדרבי אומר שדמי: "ביקשנו את סרטוני הוידאו. קיבלנו אותם רק הבוקר ונגיש תלונות במשטרה כנגד חמישה אוהדים שנתפסו".שדמי: "יש מגמה ושינוי יוצא דופן של המועדון. משאבים עצומים מושקעים פה. לא מפחדים מאיומים כנגד המנכ"לית וכנגד הבעלים. מבקשים מבית הדין שיכיר בפעולות שאנחנו מבצעים. מועדונים אחרים יש להם עזרה בתקשורת והם לא מגישים תביעות אזרחיות. אנחנו כן".אודליה פרידמן: "היציע היה מכוסה בציוד עידוד כשנזרקו האבוקות אז לא רואים פרצופים של אנשים. ברגע שיש אישור להכניס תפאורה למגרש ודגלי פריסה אז קשה מאוד לאתר גם אם יהיו אלף מצלמות"שמעוני: "יש ישיבת משטרה לפני משחקים, שלא ייתנו לאוהדים להכניס אותם כדי שלא תגיעו לפה"

(אלן שיבר)
(אלן שיבר)
03.05.22 16:31

עו"ד שדמי טוען בשם הפועל: "בית הדין הנכבד שמע לא מעט את נציגי המועדונים במספר דיונים עד כמה הם מגנים ונלחמים בתופעה. הפועל ת"א עם החודשים שעברו לא נמצאת כל שני וחמישי בבית הדין. המועדון נוקט בכל המשאבים כנגד הפורעים שחלקם מאיימים, מגיעים הביתה לבעלים. היום הפועל ת"א לא מפחדת מאוהדיה. אנחנו במקום אחר לגמרי. אנחנו עמדנו לדין הכי פחות מכל המועדונים הגדולים בגין התפרעות אוהדים ולמרות זאת קיבלנו את העונשים הכי כבדים להוציא את מכבי ת"א מהחלטה לפני מספר ימים".


"המועדון נקנס ב-160 אלף שקלים בגין התפרעות אוהדים העונה וזה מועדון שמשקיע מאות אלפי שקלים. הפועל ת"א היא היחידה שהגישה שתי תביעות אזרחיות נגד אוהדיה במהלך החודשים האחרונים"

03.05.22 16:24

עו"ד רשף: "יש דברים שעל פניו אני חושב שאפשר יהיה לנסח דף אבל כל מקרה ונסיבותיו. במקרים של הפסקת משחק זה נסיבות מחמירות".


הדיין נועם ליובין מזכיר אירוע מלפני כמה שנים על איך מעמידים לדין על התפרעות אוהדים או התנהגות בלתי הולמת ובזמנו הוצאה הנחייה. "אז זה פתר לנו די הרבה בעיות. השאלה אם אי אפשר לעשות את זה גם כאן?". רשף: "אנחנו ננסה". הדיין לנדאו: "זו תוספת חדשה של הרכב של שלושה בנסיבות מחמירות עכשיו מסתיימת העונה ויש אפשרות לבחון את המקרים שהעמדת לדין על נסיבות מחמירות ולסדר את זה"

03.05.22 16:23

עו"ד רשף מסביר: "התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות הוא לאור העובדה כי המשחק הופסק לעשר דקות! לא בגלל המספרים של האבוקות. יש מקרים של 20 אבוקות יהיו נסיבות מחמירות ואין כללי אצבע. אנחנו עוסקים בעניינים דינמים. כל מקרה לגופו כמו במשפטים וכמו בחיים. הנסיבות המחמירות נובעות בעיקר מהפסקה לעשר דקות בשל אבוקות מצד שני הקהלים".


הדיין המרכזי עו"ד שמעוני: "הקבוצות לעיתים בצדק לא מבינות מה מכיל סעיף של נסיבות מחמירות ומה לא. לטעמי צריך לצאת כאן נייר עמדה שהם יידעו מה כולל כל סעיף. יש חוסר וודאות וגם אם אתם עושים עבודה מצוינת יש התמרמרות מחוסר בהירות".


עו"ד רשף: "יש דברים שעל פניו אני חושב שאפשר יהיה לנסח דף אבל כל מקרה ונסיבותיו. במקרים של הפסקת משחק זה נסיבות מחמירות"

(דני מרון)
(דני מרון)
03.05.22 16:17

מתחילים עם הפועל ת"א: מאחר ומדובר בהעמדה לדין של נסיבות מחמירות יושבים שלושה דיינים: ישראל שמעוני, נועם ליובין גיורא לנדאו. את הפועל ת"א מייצג עו"ד יובל שדמי.


 יובל שדמי, עורך דינה של הפועל ת"א אומר: "דנו פה לפני מספר חודשים עם בית הדין הנכבד והתובע בקשר לעבירות של נסיבות מחמירות. אנחנו לא מבינים למה מדובר בנסיבות מחמירות". הדיין גיורא לנדאו: "בגלל ההיקף וכמות הפירטוכניקה". עו"ד שדמי: "לא היתה בעירה ביציעים ואנחנו לא יודעים בהגדרה כמה זה כמות לא סבירה"


שדמי ממשיך ומבקש לדעת להבא מה נכנס תחת התנהגות בלתי הולמת ומה נכנס תחת התנהגות לא ספורטיבית. גם נציגת מכבי ת"א בדיון מבקשת להצטרף לבקשה של הפועל ת"א באשר לכתבי אישום בסעיף של נסיבות מחמירות

עו"ד יובל שדמי
עו"ד יובל שדמי
03.05.22 16:16

העסקה אושרה. שי אליאס הורחק לשלושה משחקים ועוד שניים על תנאי

03.05.22 16:08

בינתיים, הפועל ת"א ותובע ההתאחדות הגיעו לעסקת טיעון על אליאס. 3 משחקי הרחקה בפועל. בית הדין יצטרך לאשר את עסקת הטיעון כדי שתצא לפועל

03.05.22 16:01

עוד על סדר היום: כלפי הפועל ת"א כתב האישום חריף הרבה יותר. 20 אבוקות, שני זיקוקי דינור, זריקת מוטות, דגלים, חלקי כסאות, מצתים,כוסות וקרטיב שגם פגע בשוער מכבי ת"א, דניאל פרץ.


 

בנוסף, גם מכבי נתניה עומדת לדין ולא בפעם הראשונה העונה בגין התפרעות אוהדים במשחק מול מכבי חיפה וגם ישנם שני תיקים נגד הפועל ב"ש בגין התפרעות אוהדים.


 

גם בני סכנין תעמוד לדין על התפרעות אוהדים במשחק מול מכבי ת"א (זריקת בקבוק שתייה, יריקה לעבר הקוון וזיקוק)

03.05.22 16:01

בסדר היום: מכבי ת"א, שעומדת לדין בגין אירועי סכנין והדרבי שדו"ח השופט איתן שמואלביץ' ציין זריקת 3 אבוקות שגרמו להפסקת המשחק, כוס שתייה שנשלחה לדשא וקריאות 'טועמה מחבל'.


רק לפני יומיים גזר בית הדין המשמעתי עונש רדיוס על הצהובים וסגירת יציעי האולטראס לחמישה משחקי ליגה בשל התפרעות אוהדים וקריאות גזעניות במשחקים מול הפועל ב"ש ובני סכנין כשמכבי ת"א הודיעה כי תערער על העונש לבית הדין העליון. 

03.05.22 16:00

בשל יום הזיכרון לחללי צה"ל, בית הדין של ההתאחדות לכדורגל התכנס אחה"צ (רביעי) כשמספר התיקים נמוך מבדרך כלל כדי לסיים את הדיונים עד לצפירה