18.05.22 19:15

יומיים אחרי הפארסה באיצטדיון המושבה, בני סכנין הגיעה הערב (רביעי) לדיון בבית הדין. בין היתר, הועלו אל שולחן העדים מנהל האירוע משה רוזנטולר, עורך הדין יוסי גייר שמייצג את סכנין, המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות ניר ינקלביץ', מנכ"ל בני סכנין חאלד דוכי וסגן מפקד תחנת משטרת פ"ת רב פקד יובל שביט. כולם ניצבו אל מול הדיין עו"ד נועם ליובין. ההערכה היא שסכנין תספוג הפסד טכני, ללא הורדת נקודות בפועל.

בתחילת הדיון, מכבי חיפה הגישה לבית הדין מכתב ובו היא סירבה לקיים משחק חוזר מול בני סכנין. הירוקים טענו שבגלל גמר הגביע, אין באפשרות למצוא מועד אחר לקיים את המשחק. לאחר מכן התחיל הדיון, כשמנהל האירוע סיפר על כך שבכל השיחות, כולל בהערכת המצב האחרונה ביום המשחק, הוצג להם שיהיו 215 מאבטחים - כשבפועל הגיעו הרבה פחות.

מנכ"ל מנהלת הליגות ניר ינקלביץ' טען: "קיבלתי מכתב מהמשטרה שיש בעיות. כמנהלת שלחנו לבני סכנין מכתבים שמבקשים להסדיר את הנושאים. סכנין החזירה תשובה בראשון ואמרה שתוך שעתיים הכל יהיה מסודר. שוחחתי עם המטה הארצי והם אמרו לי שום דבר לא סודר. כתגובה למכתב של סכנין שהכל יסודר, שלחנו מכתב נוסף בו ביקשנו הבהרות. סה"כ שלושה מכתבים. ניסיתי לעזור כמו שאני מנסה לכל קבוצה ולא רק לסכנין".

אחרי דבריו, הדיין נועם ליובין שיתף בתחושותיו: "יש לי הרגשה, ויכול להיות שאני טועה, יש פה ניסיון של בני סכנין לברוח מאחריות. אני לא מבין את הקבוצה". בהמשך, מנכ"ל סכנין חאלד דוכי טען: "ביקשנו כבר ביום שישי לדחות את המשחק ביום, אבל דחו אותנו". אנשי המנהלת השיבו: "לא הייתה בקשה כזאת, תראו לנו בקשה כזאת שנדחתה". מנכ"ל סכנין השיב: "אין לי, זה היה בעל פה".

במנהלת יגישו סיכום של שני עמודים על הנזקים שנגרמו, נזקי זכיין השידור, האוהדים ומועצת ההימורים. הדיין ביקש סיכומים בכתב מהצדדים וסיפר שההחלטה תגיע עד יום שלישי. כשנאמר לו שזה לא תקין שהעונש נדחה עד לאחרי סיום הליגה, אמר שסיום הליגה לא מעניין אותו, אלא מיצוי העונש בצורה המיטבית.

18.05.22 18:57

הפועל תל אביב נקנסה ב-12,000 ש"ח על זריקת הכדורים במשחק מול מכבי חיפה

18.05.22 18:54

יו"ר סכנין מוחמד אבו יונס: ״לב הנושא הזה הוא המחסור במאבטחים בתקופה הזאת. ניר ינקלביץ' (המשנה למנכ"ל המנהלת) שואל מה עשינו כדי לפתור את הבעיה? באף משחק לאורך השנים לא סירבו שניקח את חברת האבטחה שלנו אז פה לב הבעיה. מנהל האירועים וינקלביץ' לא הצליחו לגייס, אנחנו לא הצלחנו עם כל הקשרים שלנו. המשטרה באה בלי גישה חיובית: יש פתרונות אבל לא שאלו אותנו. אנחנו האחרונים שקיבלנו הודעה שהמשחק מתבטל. מכבי חיפה יודעת לפניי שהמשחק מתבטל? ואני המארח. לבטל משחק של 11,000 שהגיעו בהחלטה קלילה? לא קרה בעבר. היד הייתה קלה על ההדק״.

18.05.22 18:48

דוכי טען: "ביקשנו כבר ביום שישי לדחות את המשחק ביום, אבל דחו אותנו". אנשי המנהלת השיבו: "לא הייתה בקשה כזאת, תראו לנו בקשה כזאת שנדחתה". מנכ"ל סכנין השיב: "אין לי, זה היה בעל פה".

מסתמן: הפסד טכני לסכנין, אין צפי להפחתת נקודות בפועל בעונה הבאה

18.05.22 18:39

למעשה, בסכנין טוענים שלא פנו אפילו לחברת האבטחה הביתית שלהם לבוא לאבטח אותם בפ"ת, זאת משום שלטענתם אצטדיונים לא מוכנים לקבל אותם ועובדים עם חברות אחרות. דוכי: "לא הודענו לחברת האבטחה שלנו שאנחנו משחקים בפ"ת ושיבואו איתנו. אם הייתי מציע שיבואו, הם לא היו מקבלים"

18.05.22 18:36

תובע ההתאחדות ניר רשף לדוכי: "ידעתם לפני החלטת בית הדין שיש לכם משחק נגד מכבי חיפה בדוחא וכבר הכנתם 150 סדרנים, נכון?". מנכ"ל סכנין השיב: "כן. בכל משחק שלנו בסכנין חברת האבטחה ערוכה".

18.05.22 18:34

דוכי: "כשהגעתי לדשא ביום המשחק ראיתי שאין מספיק מאבטחים. הופתענו. ידענו מהתקשורת שיש צו סגירה לאצטדיון"

18.05.22 18:26

מנכ"ל בני סכנין חאלד דוכי: "בדברי הפתיחה אני רוצה להתנצל על אי הנעימות מכל אחד מאוהדי מכבי חיפה ואוהדי סכנין לפני ואחרי המשחק. תמיד דואגים ושואפים לקיים משחקים בפתיחות מלאה ולגרום לקהל ליהנות ולצערנו זה לא קרה. המשחק הזה היה אמור להתקיים בדוחא. דרישת משטרת משגב לכבישי מילוט, כמות שוטרים, וכמות מאבטחים גדולה היו לא הגיוניות"

הדיין שאל את דוכי "כמה מאבטחים יש בחברה שאתם עובדים איתה בדוחא?"

דוכי ענה : "אנחנו עובדים עם שתי חברות שיכולות לאבטח כמה שנרצה. פעם היינו צריכים 150 והם הביאו".

הדיין שאל: "אתה לא יכול להציע למנהל האירוע בפ"ת את חברת האבטחה שלך?"

דוכי ענה: "לא חשבתי על זה. כל אצטדיון שהצעתי את חברת האבטחה שלנו נתקלתי בסירוב".

הדיין שאל את דוכי למה הפעם הוא לא הציע, מנכ"ל סכנין ענה: "הסרתי אחריות כי מנהל האירוע אמר שהוא יביא"

דוכי: "התקשרנו לכל חברות האבטחה כולל החברות שמאבטחות את הפועל חיפה והפועל ב"ש ולא היו להם סדרנים"

18.05.22 18:17

מנכ"ל בני סכנין חאלד דוכי: "בדברי הפתיחה אני רוצה להתנצל על אי הנעימות מכל אחד מאוהדי מכבי חיפה ואוהדי סכנין לפני ואחרי המשחק. תמיד דואגים ושואפים לקיים משחקים בפתיחות מלאה ולגרום לקהל ליהנות ולצערנו זה לא קרה. המשחק הזה היה אמור להתקיים בדוחא. דרישת משטרת משגב לכבישי מילוט, כמות שוטרים, וכמות מאבטחים גדולה היו לא הגיוניות"

18.05.22 18:12

נציג המשטרה מעיד: "אחרי שיחות אמרנו שבמצב של מינימום 150 סדרנים יהיה ניתן לקיים את המשחק, אבל בסוף לא היה אפילו צפי להגיע למספר הזה. קיבלנו הנחייה לא לפתוח את האצטדיון מהמרחב והוצאנו צו סגירה".

18.05.22 18:10

נציג המשטרה המשיך וסיפר: בחמש וחצי כוח המאבטחים לא היה אפילו 50 אחוז. היו בקושי 100 סדרנים"

18.05.22 18:08

סגן מפקד תחנת משטרת פ"ת: "קבענו ב-8 בבוקר של יום המשחק לשיחה ודיברנו על הפערים מחשש שלא יצליחו להעמיד את סדר הכוחות עליו דובר. הבנו שיש פערים בהתארגנות. מנהל האירוע פירט את הבעייתיות ואמר שהוא הופתע שהחליטו לפתוח ביציע המערבי את שערים 4-5 לאוהדים נוספים של חיפה. עד אז, ידענו שביציע המערבי יושבים אוהדי סכנין ולא אוהדי חיפה. תפקידה של המשטרה הוא שלום הציבור. העניין הספורטיבי פחות רלוונטי לנו. מבחינתו שיגיעו בשלום, יהנו, ויחזרו בשלום"

18.05.22 18:04

סגן מפקד תחנת משטרת פ"ת, רב פקד יובל שביט: " מפקד התחנה היה בחו"ל בזמן האירוע ואני לקחתי פיקוד. ביום חמישי בבוקר קיבלנו הודעה שהמשחק הועבר לפ"ת. התקיימה הערכת מצב בדבר רגישות האירוע וכל המידע שמסביב מבחינה ספורטיבית. אחרי הערכת המצב הוחלטה רמת רגישות 2, שזה רף גבוה".

סגן מפקד תחנת פ"ת המשיך: "מי שמנהל את המשחקים בסוף זה מנהל האירוע ואנחנו כמשטרה מתנהלים מולו. בשעות הבוקר של יום ראשון אושרה תוכנית של סדר אבטחה 180 סדרנים/מאבטחים ו-86 שוטרים. בדרך כלל אנחנו לא מחכים לרגע האחרון אבל פה באנו לקראת. במהלך אישור התוכניות הבנו שצפויים להיות פערים בהתארגנות מערך האבטחה והסדרנות וכשנפתחו עוד יציעים ביקשנו עוד 25 סדרנים".

 

18.05.22 17:58

עורך הדין של סכנין: "מי שקורא את כתב האישום רואה שלסכנין הייתה אג'נדה להרוויח כסף". הדיין עו"ד נועם ליובין: "אני לא חושב ככה ובטוח שאבו יונס העביר את המשחק לפ"ת על מנת לקיימו". המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות ינקלביץ': "ברגע שהמשטרה מחליטה בכל שלב שאין משחק ולא עומדים בתנאים, מי אנחנו בכלל?"

18.05.22 17:54

הדיין נועם ליובין אמר: "יש לי הרגשה, ויכול להיות שאני טועה, יש פה ניסיון של בני סכנין לברוח מאחריות. אני לא מבין את הקבוצה"

18.05.22 17:52

העו"ד שמייצג את סכנין שאל את ינקלביץ': "למה היה צורך לצרף את האיומים במכתבים ששלחתם?. המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות ענה: "זה לא איומים, זה עובדות. איפה אנחנו נמצאים עכשיו? הטוטו רוצה לקנוס, זכיין השידור רוצה לקנוס. זה בגללכם. אני בטוח שכולם רצו שהמשחק יתקיים אבל כתבנו את העובדות ולצערי הגענו לפה. טעינו?"

 

18.05.22 17:46

ינקלביץ' סיפר: "שאלתי את אנשי סכנין למה חברת האבטחה שלכם, שמאבטחת בדוחא, לא יכולה לאבטח? הם אמרו לי שהם לא יכולים. ידעתי על זה רק בראשון בצהריים".

18.05.22 17:37

ינקלביץ' המשיך: "הייתה חברת אבטחה שהסכימה לשלוח 50 סדרנים, אבל המחיר שאותו הם דרשו לא היה מקובל על ידי דוכי".

18.05.22 17:34

כעת, המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות ניר ינלקביץ' מעיד: "קיבלתי מכתב מהמשטרה שיש בעיות. כמנהלת שלחנו לבני סכנין מכתבים שמבקשים להסדיר את הנושאים. סכנין החזירה תשובה בראשון ואמרה שתוך שעתיים הכל יהיה מסודר. שוחחתי עם המטה הארצי והם אמרו לי שום דבר לא סודר. כתגובה למכתב של סכנין שהכל יסודר, שלחנו מכתב נוסף בו ביקשנו הבהרות. סה"כ שלושה מכתבים. ניסיתי לעזור כמו שאני מנסה לכל קבוצה ולא רק לסכנין".

18.05.22 17:29

בני סכנין מציגה מסרונים כדי להוכיח שניסתה בכל דרך אפשרית למצוא מאבטחים מכל מיני חברות אבטחה

18.05.22 17:23

סכנין טוענת שהוגשו בפני מנהל האירוע חוזים עם חברות האבטחה.
מנהל האירוע ענה: "חוזים יש, אבל ההתחייבות של חאלד דוכי לספק את אותו מספר סדרנים לא יצאה לפועל".

18.05.22 17:20

מנהל האירוע: "בכל השיחות, כולל בהערכת המצב האחרונה ביום המשחק, הוצג לנו שיהיו 215 מאבטחים".

18.05.22 17:18

עורך הדין של סכנין: "לא היה חשש. החשש היה תיאורטי כי רוב הקהל היה של מכבי חיפה. נכון?"

מנהל האירוע ענה: "יש רגישות בענף לגבי ערבוב קהלים באותו יציע. היציע המערבי היה אמור לקלוט את אוהדי סכנין ולא את אוהדי חיפה ופתאום פתחו יציעים נוספים לירוקים מבלי להודיע".

18.05.22 17:12

"ב-16:30 התקיים תדריך משטרתי ותדריך מפקדים", אמר מנהל האירוע, שטוען שהוסמך להיות מנהל האירוע מטעם הקבוצה ושהיא משלמת את שכרו. "במסגרת התדריך סוגיית כוח האדם שהטרידה לאורך כל הדרך גם עלתה ואפילו סיכמנו שאם יגיעו בין 140 ל-150 דרנים נוכל לנהל את המשחק. כשסיימו תדריך ועלינו ליציעים ניכר היה שיש חוסר משמעותי בסדרנים. ערכתי ספירה ביחד עם מנהל הביטחון והגענו למספר של 95 סדרנים בלבד".

עו"ד יוסי גייר שמייצג את סכנין עלה לחקור את העד ושאל: "אתה אומר שהופתעת שסכנין לא עדכנו אותך על שני יציעים, כלומר שאם היו עוד 25 היה אפשר לפתוח"? מנהל האירוע ענה: "זה הרע במיעוטו, אבל כן. לא דובר מעולם שיציעים נוספים יהיו של אוהדי מכבי חיפה".

18.05.22 17:08

מנהל האירוע סיפר על בוקר האירוע: "גם בשני בבוקר לא הייתה כמות מספקת של סדרנים. סוכם שתהיה הערכת מצב נוספת בשעות הצהריים, הקבוצה המתינה לתשובה מאחד הקבלנים ולאחר מכן גם מקבלנים נוספים. בהערכת מצב הזו דוכי סקר את ההתקשרויות עם החברות ומסר שיהיו מספיק סדרנים לאירוע, סך הכל 215. באותה שיחה המשטרה אמרה שבכפוף למספר שדוכי אמר המשחק יתקיים, בפועל לא הגיעו".

18.05.22 17:03

תובע ההתאחדות עו"ד ניר ניר רשף שאל: "מה היה בראשון בלילה?"

העד ענה: "מרגע המכתב ועד שעות הלילה המאוחרות הייתי בקשר רציף עם ניר ינקלביץ' המשנה למנכ"ל מנהלת הליגות וחאלד דוכי בניסיון למצוא חברת אבטחה אבל לא הגענו לתוצאות טובות. היו התחייבויות בעל פה לספק סדרנים מכל מיני קבלנים, כמו פאזל שניסינו להרכיב כדי לייצב את כוח האדם ובמהלך אחת השיחות האחרונות אפילו די הופתעתי לגלות שפתחו שני יציעים נוספים למכבי חיפה מבלי שידעתי על זה". משה רוזנטולר מנהל האירוע מוסיף: "העובדה שהיו צריכים פתאום להכיל שני קהלים בתוך יציע נדרשה עוד תוספת של סדרנים לכמות שגם ככה לא הייתה. סה"כ 205 סדרנים, במקום 180, אחרי שסכנין פתחה יציעים נוספים למכבי חיפה".

18.05.22 17:03

מנהל האירוע המשיך: "יום למחרת הופתעתי לגלות שאנשי סכנין לא יצרו קשר עם חברת האבטחה שעובדת עם אצטדיון המושבה, חברת 'מגן'. שלחתי הודעה לקב"ט סכנין עם הדברים שצריכים לעשות. אנחנו מדברים על ה-13 לחודש. בשישי ושבת לא היו שיחות וביום ראשון ב-15 לחודש עדיין לא קיבלתי תגובות מסכנין והבנתי שאין התקדמות. הודעתי למשטרה שצריך לראות שאנחנו סגורים על הפרטים החשובים של האבטחה. משם זה הגיע למצב ששוחחתי עם קצין אגף מודיעין בתחנת פ"ת הוא ביקש לדעת פערים במדויק והדבר הבא שיצא מכתב מהמשטרה עם הפערים ששוחחנו עליהם".
 
העד המשיך: "ראיתי מכתב שיצא מסכנין שהיו בו המון אי דיוקים, בהתייחס לכך שאני מנהל האירוע אמרתי שאביא בעצמי חברת אבטחה ששמה 'מעיין' שאין לי שום קשר אליה. בנוסף טענו שפנו למנהל אירוע מחברת אבטחה אחרת שלא היתה ברורה לי כי הקבוצה שלחה אותי למשטרה לאישור התוכניות".

18.05.22 16:55

משה רוזנטולר, מנהל האירוע מטעם אצטדיון פ"ת, עלה להעיד: "ביום חמישי האחרון קיבלתי פנייה בצהרי היום מראובן כץ, מנהל האצטדיון, שאמר לי שיש משחק רדיוס בין בני סכנין למכבי חיפה וביקש שאני ינהל אותו. נתנו לי את הטלפון של מנכ"ל סכנין חאלד דוכי וכך עשיתי. שוחחתי איתו והוא הפנה אותי לקצין הביטחון של הקבוצה. אחרי השיחה פניתי להערכת מצב עם המשטרה ושם סקרו את הרגישויות. נקבע דירוג המשחק ברף הסיכון 2 ברף העליון. ניגשתי לתכנן את המשחק בהיערכות כוח אדם אזרחי. בהתאם לנתונים שנמסרו לי ביצעתי תכנון של רכישות כרטיסים וצפי קהל. הנתונים הועברו אלי מצד קב"ט סכנין. נאמר לי בתחילה על 180 סדרנים ועבודות בינוי וגידור שנדרשות כדי להכיל כמות קהל. בחמישי אחר הצהריים סיפרתי לקב"ט המועדון של סכנין על התוכניות שהמשטרה הסכימה להם".

18.05.22 16:54

מכבי חיפה במכתב לבית הדין: "לא מסכימים למשחק חוזר מול סכנין". הירוקים טוענים שבגלל גמר גביע, אין להם מועד אחר לקיים את המשחק. אבו יונס: "כל קבוצה היתה עונה ככה".

18.05.22 16:41

הדיין עו"ד ליובין: "אני מבין שהנושא הוא טעון. בואו ננסה לשמור על דיון מכובד. לכל אחד יהיה את הזכות לדבר, אנחנו נשמע את כולם"

18.05.22 16:39

יו"ר בני סכנין מוחמד אבו יונס ולצידו עו"ד יוסי גייר, שמייצג את הקבוצה

18.05.22 16:35

הדיון יתקיים בפני דיין אחד בלבד, עו"ד נועם ליובין. על אף שמדובר בנסיבות מחמירות, לא מדובר בהתפרעות ולכן אין צורך ביותר מדיין אחד

18.05.22 16:34

דובר מרחב שרון דרור כחלון (מימין) ורב פקד יובל שביט

18.05.22 15:51

אתמול (שלישי), ספגה סכנין קנס כבד ביותר בסך 250 אלף ש"ח ממנהלת הליגות לכדורגל, סכום שינוכה מהרווחים של המועדון בהמשך. הקבוצה מהצפון צפויה לספוג עונש כבד מבית הדין, וזאת בנוסף לחיצים שמופנים כלפי המועדון מצד מנהלת הליגות.

(צילום: אלן שיבר)
(צילום: אלן שיבר)
18.05.22 15:45

צהריים טובים וברוכים הבאים לדקה אחרי דקה עם דיווחים חיים מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. שלושה ימים לאחר פארסת ביטול המשחק, בני סכנין ממתינה להכרעה בנוגע לעונש שתקבל מההתאחדות. גם הפועל תל אביב תעמוד לדין בגין זריקת הכדורים מהיציע אל הדשא במשחק מול מכבי חיפה