$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });

העמדות לדין 10.4

10.04.24 - 17:30

אלו הן דרישות תובע ההתאחדות:
הפועל תל אביב: קנס ואיסור על מכירת כרטיסי חוץ לקבוצה
מכבי תל אביב: קנס בגובה 33,000 ש"ח ואיסור על מכירת כרטיסי חוץ לקבוצה
מכבי חיפה: קנס בגובה 30,000 ש"ח ואיסור על מכירת כרטיסי חוץ לקבוצה

הסיפור המרכזי מגיע מכיוון מכבי תל אביב. מלבד לקנס, התובע ביקש איסור קהל חוץ לאוהדי הקבוצה. כעת הדיין גיורא לנדאו יקבל החלטה אם לקבל את המלצת התובע. אם יקבל היום את המלצת התובע, מכבי ת"א תשחק מול ב"ש בטרנר ללא קהל. אם יקבל את המלצת התובע אחרי יום שני, מכבי ת"א תהיה ללא קהל במשחק (אולי משחק האליפות) בסמי עופר מול מכבי חיפה. אפשרות נוספת היא שהדיין יסתפק בקנס בלבד. הצהובים לוחצים על הדיין לקבל החלטה עוד היום

10.04.24 - 17:20

לנדאו: ״אני לא מסתכל על לוח המשחקים. העונש הזה מתאים בפלייאוף העליון לשלוש קבוצות: אם לא תהיה הכרעה עד שני, אז אין מניעה שתמכרו כרטיסים. זה שהתובע ביקש שזו תהיה הסנקציה? זה משהו אחר״.

מרגלית: ״זה יהיה חוסר ספורטיביות מוחלט אם זה יהיה במשחק מול מכבי חיפה שבאו אלינו עם קהל. עם כל הכבוד, הפועל באר שבע לא מתמודדת איתנו על האליפות״.

מרגלית: ״לפי מה שאנחנו ספרנו, היו מקסימום 12 אמצעים פירוטכניים. התובע לא צירף סרטון וידאו ולכן אני לא יודעת איך הוא הגיע ל-35,000 שקלים. זה גם לא מתחלק ל-1500״.

התובע מתקן שהקנס צריך להיות 30,000 על האבוקות ולא 35,000

מרגלית: ״משחק עונה בו לא נזרק כלום לדשא, נעשה שימוש בפירוטכניקה אבל זה לא קרוב למקרים קודמים שהיו 30-40 אבוקות שנזרקו לדשא או משחקים שנעצרו ליותר מעשר דקות. המשחק ספק נעצר לחצי דקה וגם לא בטוח. בסעיף גם רשום שרשאי בית הדין להעניש בעונש של ללא קהל חוץ ולא בהכרח זה המקרה. היות וכתוב ורשאי בית הדין ולא חייב״.

מרגלית: ״העונש צריך להיות על פי התקנון 1500 שקלים לכל אמצעי כפול 12, שזה שווה 18,000 שקלים בלי קשר לכוס השתייה. אנחנו מנסים לאתר את הבחור עם הכוס ונשית עליו את הקנס שיוטל. מבקשת החלטה היום״.

לנדאו: ״אני לא מתחייב״.

מרגלית: ״אם זה יתקבל כנסיבות מחמירות, אין לי בעיה שהנימוקים יתקבלו אחרי אבל אנחנו צריכים לדעת״.

10.04.24 - 17:19

דיון מכבי ת"א נמשך: 

מרגלית: ״זכותנו כבר נפגעת. כפי שקרה עם הפועל תל אביב וביקשו מראש להביא את התובע כי שונה הסעיף, לא יכול להיות שאבוא לפה ולא אדע מכלום. לא נודע לי שיש אפשרות כזאת. בנוסף, היו לפחות חמישה משחקים כהן עמדו קבוצות לדין על פירוטכניקה מאז אותו אלוף האלופים והן לא עמדו לדין על נסיבות מחמירות. אדוני צריך להגיד לי מה ההצדקה לפתע כן להעביר אותנו לנסיבות מחמירות. אחרת יש פה איפה ואיפה״.

לנדאו: ״בכל מקרה, לא אעביר את זה עכשיו לנסיבות מחמירות ואתן סנקציה. אני שוקל את זה והמשחק היה לפני שלושה ימים. היום ראיתי את התיק וקראתי את הדו״ח. אני אומר שלאור הפסיקה של בית הדין העליון ובסטנדרט של דויטש שקובע שכל אירוע כזה של אבוקות, בטח שמוכנסות עשרות, אז יש פה משהו״.

מרגלית: ״המשחק לא נעצר וגם אם נעצר לכמה שניות, הוא לא היה צריך להיעצר כי לא נזרקה שום אבוקה למגרש״.

לנדאו: ״אנחנו מתעסקים עם החומר שלפנינו ולא מה ראינו. את אומרת שיש פה אכיפה בררנית וגם אם הוא נעצר התקנון מדבר על כך שאם הוא נעצר לפעם אחת, יש רשימת עונשים. אדוני טועה בפרשנות שלו לגבי החלטת בית הדין העליון בעניין לוקאסן שבו הוא קבע חד משמעית שיש ענישה ברורה וקבועה בתקנון למקרים של נסיבות מחמירות וענישה ברורה למקרים שהם לא״.

מרגלית: ״אני רוצה להגיד שבמאה אחוז מהמקרים התובע מחליט על האם להעמיד בנסיבות מחמירות או שלא״.

לנדאו: ״בעבר היו פעמים ששאלנו את ניר רשף והיו מצבים שגם אנחנו החלטנו מהן נסיבות מחמירות ומה לא״.

מרגלית: לפי ההחלטה שלך אדע איך להתכונן״.

לנדאו: ״אני לא סגור לחלוטין אם לקבל את הטענה שלך״.

מרגלית: ״יש עוד פגיעה במכבי תל אביב ואבקש לציין כי התובע ביקש שבגלל שזו עבירה שלישית ניענש באי מכירת כרטיסים למשחקי החוץ. אנחנו משחקים ביום שני מול ב״ש ועוד לא מכרנו כרטיסים למשחק הזה. בעקבות בקשת התובע ובעקבות התקנון שקובע שזו עבירה שלישית. לכן, כל ההתלבטות רק דוחה את כל הסיפור״.

10.04.24 - 16:55

מכבי תל אביב עומדת לדין אצל הדיין גיורא לנדאו על שני תיקים כשהיא מיוצגת על ידי עורכת הדין יעל מרגלית

התיק הראשון הוא בגין קריאות גזעניות על משחק הגביע מול מכבי פתח תקווה: בשלב ההמנון קהל מכבי שר: ״תנו לצה״ל לנצח לזיין את הערבים״.

מרגלית: "הייתי פה בינואר על אותו השיר במשחק גביע הטוטו ולא הופעל תנאי. מאז זו הפעם הראשונה שאנחנו פה וגם במקרה ההוא כפי שציינתי, זה שיר ששרים אותו בעקבות המלחמה אחרי המנון או דקת דומייה. היו לנו שיחות עם האוהדים ועם הארגון שכל פעם שזה קרה ניסה להוביל לשיר אחר. הידיים שלנו מוגבלות כי זה ספונטני ובסוף אנשים שרים. אני לא מצדיקה את זה, אבל צריך להבין את הקונטקסט: אני מכירה אוהדים טובים שהם לא גזענים וחושבים שהם שרים במשמעות של לנצח את המלחמה. זה ברור שזה משפט גזעני מחוץ לקונטסט, אבל ברור לכולם שבהקשר הזה הכוונה היא לנצח את החמאס. יש לנו על תנאי ואין לי מה לעשות. זו פעם שלישית העונה שאנחנו פה על השיר הזה ולא הייתה שום עבירה גזענית אחרת. זה חשוב לציין כי בכל השנים הקודמות עמדנו לדין על שירי טועמה וכו וכן אפשר לראות את העבודה שנעשתה ולכן אני לא יודעת מה לעשות עם התנאי כי צריך להפעיל אותו אבל הגובה של התנאי הוא עצום״.

התיק השני הוא על אירועי המשחק מול מכבי חיפה השבוע. מכבי חיפה שלחה כתב הגנה ולא הגיעה לדיון.

מכבי תל אביב הדליקה אבוקות שהובילו להפסקת המשחק וכך גם מכבי חיפה. התובע דורש קנס 30,000 ממכבי חיפה ו-35,000 ממכבי תל אביב ועוד 3,000 שקלים על כוס שפגעה בעוזר. בגלל שזו העמדה שלישית של שתיהן הוא רוצה איסור על מכירת כרטיסי חוץ לקבוצות

לנדאו: "יש קביעה ברורה של בית הדין העליון בעניין נסיבות מחמירות. אני מתלבט ביני לבין עצמי אם לגבי שתי הקבוצות יש להעביר את ההליך הזה לנסיבות מחמירות (לפי ההגדרה של דויטש)"

מרגלית: ״תקנון אלוף האלופים הוא מלפני צו הוראת השעה״.

לנדאו: ״אני לא מדבר על הורדת נקודות. יש חשיבה ואנחנו מנסים למצוא את הדרך בהגדרות למה המשמעות של עבירה בנסיבות מחמירות שלא נופלת לקטגוריית שלושת המקרים הידועים. זה כן נידון בעליון במקרה לוקאסן״.

מרגלית: ״הגעתי על עבירה מסויימת ואני לא מבינה מה מצפים ממני״.

לנדאו: ״גם אם אחליט שזה יעבור להרכב (גם מכבי חיפה באותה סיטואציה) גם אז תוכלו לטעון טענות כנגד. לא תישלל מכם האפשרות לטעון כנגד המעבר לנסיבות מחמירות״.

10.04.24 - 16:38

תובע ההתאחדות מבקש להשית על הפועל ת"א את העונש הבא: אי מכירת כרטיסים למשחק חוץ אחד וקנס

ליובין: "יש להפועל תנאי של הפחתת נקודות"

התובע: "ולכן לא צריך נסיבות מחמירות אלא בכל מקרה של התפרעות יש להם הפחתה של נקודה"

ליובין מכיר את התנאי: "הפחתת 2 נקודות ליגה בשל התפרעות אוהדים שיגרמו להפסקת המשחק בפרק זמן קצר"

התובע ברגמן: "אם בית הדין חושב שצריך להפעיל את התנאי כך יעשה"

התובע ברגמן: "מאחר והופחתה נקודה ויש שיקול דעת לבית הדין אז הנסיבות האלה לא מצדיקות הפחתת נקודות"

הדיין ליובין: "אנחנו מנסים ליצור אחידות. שלא תבוא קבוצה ותגיד למה הם ככה והם ככה"

10.04.24 - 16:31

הדיין ליובין, מבקש לדעת למה מדובר על התפרעות אוהדים ולא התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ומצהיר כי הדיון היום יהיה מקדמי ויתקיים דיון נוסף בשבוע הבא לאור שאלת הדיין.

תובע ההתאחדות, גלעד ברגמן, עונה לשאלת הדיין: "בעקבות פסק הדין בעניין מכבי ת"א בעליון שבו נקבע מה היא עבירה בנסיבות מחמירות החלטתי ברמה הפרקטית בכל הנוגע בעבירות פירוטכניקה שלא גרמו לנזקי גוף, או בין יציעים או לפיצוץ המשחק, על מה שהחלטתי. מלבד זה היו חבלי לידה בפרשנות של התקנון החדש בהוראת השעה. ש מדיניות ברורה שהוכתבה על ידי גורמים אחרים גדולים"

הדיין נועם ליובין השיב לתובע ההתאחדות: "לא ראיתי שום שינוי בהחלטת בית הדין העליון. בערעור שההתאחדות הצטרפה אליו נאמר שבית הדין המשמעתי יישם נכון את ההחלטות בעיקר בנושא אלוף האלופים. במקרה מכבי חיפה נגד הפועל חיפה הודלקו למעלה מ-20 אבוקות ביציע הירוקים ובעקבות העשן הופסק המשחק ל-3 דקות, ושם כתבת שבגלל ריבוי האבוקות צריך להעמיד בנסיבות מחמירות. דויטש אמר באלוף האלופים ברגע שהדלקת אבוקה זה נסיבות מחמירות. בית הדין העליון קבע מדרג מסוים"

התובע ברגמן: "בית הדין רשאי להחמיר בסעיף הענישה"

10.04.24 - 16:31

תובע ההתאחדות גלעד ברגמן ונציג הפועל, עו"ד שפירא

10.04.24 - 16:29

דיון הפועל תל אביב נפתח. נועם ליובין הוא הדיין

10.04.24 - 16:05

מכבי תל אביב עומדת לדין בגין קריאות גזעניות של אוהדיה במהלך משחק הגביע נגד מכבי פתח תקווה

10.04.24 - 16:02

הפועל תל אביב עומדת לדין בגין התפרעות אוהדים במשחק נגד מכבי חיפה והדלקת עשרות אבוקות. הדיון נדחה מהשבוע שעבר

10.04.24 - 16:00

יום רביעי הגיע, וזה אומר עוד יום עמוס בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, כאשר הפעם יעמדו לדין הפועל תל אביב, מכבי תל אביב, מכבי חיפה והפועל פתח תקווה