20:00: ירושלים מול בודצ'נוסט. האוול בחוץ

ג'רלס העביר ביקורת על קציקאריס לפני המשחק: "לא עבדנו יותר מדי על הגנה ואלה התוצאות"

ניר קפלן
ניר קפלן  17.10.17 - 18:10
תחילת כתבה

הפועל ירושלים תעלה הערב (שלישי, 20:00) למשחק, שבכורח הנסיבות, עשוי להתברר כאחד הגורליים בעונה שלה. לאחר ההפסד בליטא במשחק הפתיחה של היורוקאפ, היא תארח את בודוצ'נוסט במסגרת המחזור השני, בידיעה שהפסד ביתי יסבך אותה מאוד לקראת המשך הדרך.

המונטנגרים ניצחו במשחקם הקודם את רג'יו אמיליה האיטלקית, ובהתחשב בעובדה שלאדומים מהבירה ממתינים עוד שני מפגשים כפולים מול באיירן מינכן וגלאטסראיי, ניצחון בארנה עשוי להיות קריטי במאבקי המיקום לקראת השלב הבא, שלא לדבר על מאבקי ההעפלה עצמם.

לרשותו של פוטיס קציקאריס צפוי לעמוד סגל מלא, ללא טרנס קינזי כמובן, שרק חזר בתחילת השבוע לאימונים אישיים. ליאור אליהו, שלא סיים את המשחק מול מכבי ראשל"צ עקב כאבי גב, יחזור. עיקר הדגשים של הצוות המקצועי עומד על משחק ההגנה ועל העקביות ברמת האינטנסיביות לאורך כל 40 דקות. האדומים דואגים להעביר מסרים של כבוד ליריבה, שמלבד הניצחון ביורוקאפ, כבר הספיקה לרשום העונה ניצחון חוץ על הכוכב האדום בלגראד במסגרת הליגה האדריאטית.

מי שצפוי להמשיך בתהליך ההסתגלות שלו לתפקידו החדש הוא קרטיס ג'רלס, שלעומת העונה החולפת, משחק פחות דקות ואף לא עולה בחמישייה במשחקים מסוימים. "זה משהו שאני צריך להתרגל אליו." אמר הגארד. "אבל אני שחקן כאן ואני צריך לעשות מה שהמאמן אומר. יש לו פילוסופיה משלו, תכניות משחק משלו, דברים שהוא אוהב, זה חלק ממי שהוא כמאמן, אז אנחנו רק צריכים לעבוד לפיה ולהתרגל לשינויים".

בקשר לטענותיו של מאמנו על משחק ההגנה של הקבוצה אולי ניסה ג'רלס להעביר ביקורת סמויה כשאמר: "אני חושב שהגישה צריכה להשתפר גם בהגנה וגם בהתקפה. לא עבדנו יותר מדי על ההגנה, ואלה התוצאות שמקבלים כשלא עובדים הרבה על הגנה, אבל בסופו של יום, הגנה זה גם גישה ומאמץ, אז אנחנו פשוט צריכים להתאמץ יותר בהגנה".

לקראת המשחק הערב הוסיף: "זה משחק שחובה לנצח, כמו כל משחקי הבית. זה משחק גדול, זו יריבה שאנחנו יכולים לגבור עליה אז אנחנו פשוט צריכים לעלות לפרקט ולעשות את העבודה. יש לי תחושה טובה, אנחנו צריכים לחשוב חיובי, הפסדנו את המשחק הראשון אז צריך לחזור לעניינים עם ניצחון".

הדפס