הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

צפו בתקרית: מאמן הפועל ראשל"צ הותקף ע"י אנשי אדומים אשדוד

אירוע מחריד בסיום משחק הליגה הלאומית: איסמעיל עאמר ספג מכות מאנשי היריבה, ולאחר מכן אמר לערוץ הספורט: "זה רק עניין של זמן עד שמישהו ייהרג, אתלונן במשטרה". מאשדוד נמסר: "עאמר קילל לאורך כל המשחק. ראשל"צ בתגובה: "הרצח בפתח. זה היה לינץ' בהובלת והנהגת בעלי קבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.01.22 - 17:36

תקרית חמורה התרחשה היום (שישי) בסיום משחק הליגה הלאומית, שנערך באצטדיון הברפלד: מאמן הפועל ראשון לציון, איסמעיל עאמר, טען כי הותקף באלימות ע"י אנשי הפועל אדומים אשדוד, בסיום המשחק בין הקבוצות שהסתיים ב-1:1. לאחר התקרית, עאמר התראיין לערוץ הספורט ואמר: "זה עניין של זמן עד שמישהו ייהרג". צפו בתקרית האלימה

תגובת הפועל אדומים אשדוד לתקרית:
"לאורך כל המשחק מאמן ראשון לציון איסמעיל עמאר קילל והשתמש במילים ותנועות לא ראויות כלפי הצוות המקצועי, השחקנים וקהל האדומים. בסיום המשחק בירידה לחדרי הלבשה פנו אליו אנשי המועדון וביקשו הסבר והתנצלות על ההתנהגותו,  המאמן בחר להמשיך בדרכו,  קילל ודחף את אנשי המועדון. אנו מגנים בתוקף כל סוג של אלימות מילולית ו/או פיזית ביציע ובמגרש".

תגובת הפועל ראשון לציון: "הפועל ראשון לציון בתגובה חריפה לאירועי האלימות בסיום משחק הקבוצה נגד הפועל אדומים אשדוד: "הרצח בפתח. מועדון הכדורגל הפועל ראשון לציון המום ומזועזע מאירועי הלינץ' של היום, שהם חסרי תקדים תוך חציית כל קו אדום אפשרי. למי שאולי לא מבין את חומרת האירוע -  לינץ', לא פחות, בהובלת והנהגת בעלי קבוצה מקצוענית כלפי מאמן קבוצה יריבה. לאן הגענו?!"

"הדבר המדהים הוא שמועדון א.ס. אשדוד, שהבעלים (!) שלו תקפו את מאמן הקבוצה היריבה (אחרי שאדם בשם רוני חג'ג', שהוא אחד ממבצעי הלינץ', נרשם בטופס המשחק בשם ג'רמי אטלן וקילל וגידף במהלך כל המשחק בצורה מזעזעת גם את המאמן וגם את שחקני המועדון) באלימות ברוטלית מטורפת וחסרת תקדים, העז להוציא הודעה רשמית מטעמו שמעיזה להפנות אצבע מאשימה כלפי איסמעיל, קורבן הלינץ'. אוי לעיניים שכך רואות".

"אנו מודיעים בזאת כי כל מקבלי ההחלטות וגורמי אכיפת החוק - משטרת ישראל, משרד הספורט, ההתאחדות לכדורגל והמנהלת - חייבים להניף היום דגל שחור. אין לנו ברירה אחרת, כמדינה וכחברה. לא ננוח ולא נשקוט עד למיצוי הדין כנגד מי שאחראים לאחד האירועים הכי חמורים בתולדות הספורט הישראלי".

"מעבר לכך שתוקפיו של איסמעיל, שנמלטו מהזירה מייד לאחר ביצוע הלינץ' וטרם הגעת כוחות המשטרה, צריכים להיות מאחורי סורג ובריח, אנחנו מצפים שפעילותו של המועדון הזה תופסק לאלתר".

"מועדון הכדורגל הפועל ראשון לציון יעשה את כל שביכולתו כדי למצות את הדין עם מי שעשה את שעשה, בכל המישורים. גם עבור איסמעיל וגם כי נגעים ממאירים מהסוג הזה צריכים להיות מסולקים מהכדורגל הישראלי ומהחברה הישראלית. כאן ועכשיו".

תגובת מנהלת הליגות בכדורגל: "אנו רואים בחומרה רבה את אירועי האלימות שאירעו הערב באיצטדיון הברפלד ואת הפגיעה במאמן הפועל ראשון לציון איסמעיל עמאר.
פנינו למשטרת ישראל ואנו ממתינים לקבלת הדוחות מהגורמים שהיו בשטח על מנת להעבירם להמשך טיפול משמעתי".

יו״ר המנהלת ארז כלפון הוסיף: ״אני קורא למשטרה למצות את החקירה מהר ככל שניתן ולפעול ביד קשה כנגד כל גורם שנקט באלימות. אין מקום לאנשים אלימים בכדורגל ולא נסכים לקבל אירועים מסוג זה. בנוסף, אנו נפעל בכל הכלים העומדים לרשותנו כנגד הגורמים המעורבים ובכל מי שיפגע בתדמית הליגה.״