הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

כולל אוהד בהנהלה: מאחורי מתווה מכבי פ"ת

במשך חודש התנהל מו"מ שקט במגעים בין אבי לוזון לאוהדים בבקשה להפסקת המחאה. הספונסר של המועדון גישר, האוהדים חוששים שאופיר לוזון יתפקד כ-'בובה' בלבד. על השינוי אצל המלאבסים

הדר יעקבי
הדר יעקבי  27.06.22 - 09:29

אחרי שאתמול (ראשון) נחשף כי אבי לוזון לוקח צעד אחורה מניהול מכבי פתח תקווה, היום נחשפים פרטים חדשים על המתווה. למעשה, המגעים בין הצדדים החלו לפני למעלה מחודש כשכבר לאורך העונה נציגים מטעמו של אבי לוזון פנו לאוהדים בבקשה להפסיק עם המחאה עד לפגרת הקיץ, אז ניתן יהיה לדון בהמשך דרכו של היו"ר.

השיחות כאמור החלו לפני למעלה מחודש במטרה להגיע להבנות בין הצדדים, במסגרתן אבי לוזון יעזוב את המועדון בתמורה להפסקת מחאת האוהדים החריפה שהגיעה עד לסף דלתו של מספר פעמים. מהרגע בו החלו המגעים הקפידו כל הצדדים לשמור על "שקט תעשייתי", תנאי שהציבו גורמים בהנהלת המועדון לשם הצלחת המו"מ.

במוצאי שבת נפגשו כ-60 אוהדי הקבוצה יחד עם אמיר (ג'וקי) כהן, הספונסר של המועדון, ואופיר לוזון, מנהל מחלקת הנוער. שתי הדמויות הללו נחשבות לאהובות בקרב הקהל ועל כן היו אלה הם שגישרו בין הצדדים השונים.

במסגרת ההסכם שהושג בין הצדדים כזכור, אבי לוזון לא יעזוב את המועדון לחלוטין, אלא יהיה אחראי על העניינים הפיננסיים (ימשיך להחזיק בערבויות הבנקאיות, יביא ספונסרים, יתמחר שחקנים ועוד במועדון בכלל, על כל קבוצותיו), בעוד אופיר לוזון ימונה למנכ"ל המועדון ויהיה אחראי על כלל הנושאים המקצועיים.

אבי לוזון הוא לא היחיד שלוקח צעד אחורה מהקבוצה הבוגרת. גם נאור לוזון, ששימש עוזר מאמן במשך שנים, יעזוב את הקבוצה הבוגרת ויהיה מאמן של קבוצת הנוער יחד עם תמיר לוזון. מוראד מגמאדוב יישאר עוזר המאמן של שי ברדה יחד עם מנו הרוניאן שהיה עוזר המאמן שלו בנוף הגליל בעונה החולפת.

אוהדי הקבוצה חששו, ועדיין חוששים, כי אופיר לוזון יתפקד כ'בובה' בלבד, ככלי להשקיט את המחאה כשמאחורי הקלעים אבי לוזון יוסיף לנהל את העיניינים כהצגה של איש אחד. למרות זאת, החליטו האוהדים להתפשר על רצונם המקורי, עזיבת אבי לוזון את המועדון לחלוטין, וזו בשל הצהרתו של אופיר לוזון כי הוא איננו מוכן להקרא 'מנכ"ל' רק כלפי חוץ. אופיר ביקש לקבל את מלוא הסמכויות המקצועיות והאמון בו, כשמקורות מספרים כי גם הוא חושש מהחופש המקצועי שיקבל מדודו אבי.

בשל אותו חשש החליטו כרגע במועדון שלא למנות מחליף לאופיר למחלקת הנוער וכי בתור התחלה הוא ימלא את שני התפקידים, מנהל קבוצת הנוער ומנכ"ל הקבוצה הבוגרת, למעין תקופת הסתגלות וניסיון. במידה והדברים לא יתרחשו כמצופה, אופיר ישוב לתפקידו במחלקת הנוער. על מנת לעזור לפיילוט הזה לצלוח, גם ג'וקי יקח על עצמו תפקיד משמעותי יותר, ומעבר להיותו הספונסר הראשי של הקבוצה, יעזור לגשר בין אופיר לאבי לוזון מאחורי הקלעים וילווה את אופיר בתהליך.

אחת המטרות המשמעותיות שהציבו לעצמם הצדדים היא להשיב ולחזק את החיבור של הקהל למועדון, כשבתור התחלה מקווים להצליח להחתים 500 מנויים לעונה הקרובה. לכולם ברור כי מצב הקהל כמו שהוא, בו אוהדים רבים מתנתקים מהמועדון ואחרים מוחים ללא הפסקה, חייב לקבל טיפול לעומק, לכן גם הוחלט כי אחד האוהדים יצטרף להנהלת הקבוצה ויהיה אמון על חיזוק הקשר בין הצדדים ועל עמידת הצדדים בהסכם אליו הגיעו. כמו כן יוקם פורום בשיתוף הנהלת המועדון ואוהדי הקבוצה שייפגש פעם בחודש ויהווה ציר התקשרות נוסף בין הצדדים.