גיל אמיתי: "הליגה הלאומית לא רוצה להתקדם"

שחקן חיפה ועמית ביר כץ תקפו את ההחלטה לסיים את העונה: "איזה מסר אתם משדרים?"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.20 - 21:47
תחילת כתבה

בזמן שעדיין לא ברור מה יעלה בגורל העונה בליגת העל בכדורסל, בליגה הלאומית כבר יודעים למעלה מחודש כי היא לא תחזור העונה. באמצע חודש מרץ התקבלה ההודעה הרשמית על ביטול העונה לחלוטין, ועדיין לא ברור מה ההחלטות שיתקבלו בנוגע לעולות וליורדות. בכל מקרה, ההודעה על הביטול הרשמי הוביל לביקורת חריפה מצד חלק מהשחקנים, והערב (רביעי) כמה מהם השמיעו את קולם.

גיל אמיתי צייץ בטוויטר שלו את הדברים הבאים: "אתם יודעים מה הבעיה הכי גדולה של הליגה הלאומית? חוסר רצון לגדול ולהתקדם. אחרת אין לי הסבר הגיוני לקלות שביטלו את הליגה. להבדיל מליגת על שיש 5-6 אמריקאים בקבוצה ועוד 200 משחקים בקופה, הלאומית כבר הייתה סנטימטר לפני הפלייאוף ויש 2-3 אמריקאים בקבוצה".

"בעיניי, הליגה הלאומית מדהימה והכי כיפית שיש. אז לדרוש 2 עולות, תמיכה כספית ולהשבית את הליגה במקרה הצורך זה אין בעיה כמובן. לצאת בהצהרות שזאת הליגה של הישראלים והדור הבא זה גם קל, אבל איזה מסר אתם משדרים לשחקנים, לאוהדים ולקבוצות שברגע שהיה אפשר, ביטלתם את הליגה? זאת ליגה שפותחת דלתות בכל גיל ומפוצצת בשחקנים שקורעים את התחת בשביל לעשות את קפיצת המדרגה הזאת, וחתכתם להם את זה ברגע. כי אפשר. כי אין לחץ ציבורי על הליגה הזאת, כי זה משרת אינטרסים של כמה גורמים".

"בתור ספורטאי מלמדים אותך אף פעם לא לוותר והתחרותיות מעל הכל. איפה אתם בסיפור הזה? איפה התקשורת בסיפור הזה? נשאיר בצד את הפן הספורטיבי - אתם שלחתם בלי למצמץ מאות שחקנים, מאמנים, אנשי משק וכו' למעגל האבטלה עד אוקטובר לפחות. חצי שנה! בלי משכורות, בלי לדבר, בלי לנסות לחשוב על פתרון. כלום. מעניין אם היו גוזרים על עובדים בענפים אחרים במשק חצי שנה אבטלה זה היה עובר בקלות כל כך".

עמית ביר כץ הגיב לאמיתי והוסיף: "מחזק את הדברים שלך חבר. הליגה השנייה היא מקום עבודה של שחקנים ישראלים רבים. הקלות שבה ביטלו את הליגה וללא התנגדות של אף גורם, כאשר את הליגה הראשונה והשלישית המתינו עם החלטה גורלית שכזו, לא הייתה מתקבלת באף ענף תעסוקה אחר. מבחינה לוגיסטית, החזרת הליגה השנייה היא הקלה ביותר לתפעול - כמות הזרים קטנה משמעותית מהליגה הראשונה וכמות המשחקים שנותרו קטנה גם היא בהרבה. אם יש אישור והספורט, והכדורסל בפרט, חוזר לעבודה כרגיל, ודאי שהליגה השנייה צריכה לחזור גם היא".

"אני מצפה לשמוע את תכנית הפעולה של מנהלת הליגה כיצד תראה העונה הבאה במידה והליגה הראשונה והשלישית חוזרות לפעילות ללא החזרת הליגה השנייה. מי יורדת ליגה? מי עולה? יש כאן הרבה שאלות שמגיע לנו לקבל את התשובות עליהן. כשחקן ששיחק שנים רבות בליגה הראשונה וזו השנה הראשונה בה חזרתי אל הליגה השנייה, אני מצפה מכלל השחקנים בשתי הליגות הראשונות להתאגד ולקבל מענה לכל השאלות ובתקווה גם לסייע למנהלת הליגה להחזיר את הליגה הלאומית לפעילות".