הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמי: סולשיאר פוטר ממנצ'סטר יונייטד

זה היה באוויר, אבל עכשיו זה סופי: בעקבות התבוסה 4:1 לווטפורד, הנהלת השדים האדומים כינסה ישיבת חירום והחליטה לבצע זעזוע על הקווים. זידאן יגיע במקומו? הפרטים מהפיטורים הדרמטיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.11.21 - 12:32

עכשיו זה רשמי: אולה גונאר סולשיאר סיים את דרכו במנצ'סטר יונייטד. אחרי ההפסד המביך 4:1 לווטפורד, הנהלת השדים האדומים הודיעה היום (ראשון) על פרידה מהנורבגי, ומייקל קאריק יהיה מי שיחליפו זמנית בתפקיד.

בהודעה הרשמית של המועדון נכתב: "אולה תמיד יהיה אגדה במנצ'סטר יונייטד והגענו להחלטה הקשה הזו בצער רב. למרות שהשבועות האחרונים היו מאכזבים, הם לא צריכים להאפיל על כל העבודה שעשה בשלוש השנים האחרונות כדי לבנות מחדש את היסודות להצלחה בטווח הארוך".

"אולה עוזב עם תודה מקרב לב על מאמציו הבלתי נלאים כמנג'ר, ואנו מאחלים לו את הטוב ביותר בעתיד. מקומו בהיסטוריה של המועדון כבר הובטח, לא רק בגלל הסיפור שלו כשחקן, אלא כאדם גדול ומנג'ר שהעניק לנו הרבה רגעים גדולים. הוא לנצח יתקבל בברכה באולד טראפורד כחלק ממשפחת מנצ'סטר יונייטד".

כאמור, המועדון הודיע שקאריק יהיה המאמן הזמני של השדים האדומים, כפי שעשה בתקופה שבין פיטוריו של ז'וזה מוריניו למינויו של סולשיאר, והחלק המעניין לא פחות המעניין בהודעת המועדון הוא שהיא מחפשת מאמן עד לתום העונה.

סולשיאר השיג ניצחון אחד בשבעת משחקי הליגה האחרונים, וכעת השדים האדומים במקום השביעי בפרמייר ליג ונראים רע מאוד מבחינת היכולת על הדשא. לכן, לא מפתיע שהנורבגי ספג שריקות בוז צורמות בסיום התבוסה לווטפורד.

הנורבגי, ששיחק כחלוץ 11 שנים ביונייטד, מונה לתפקיד בדצמבר 2018 למאמן הקבוצה במקומו של ז'וזה מוריניו, מינוי שהחל כזמני ובסופו של דבר נמשך כשלוש שנים שבהן הוא לא זכה בתואר, והישג השיא שלו היה סיום במקום השני בעונה שעברה.

כאמור, התצוגה המביכה בוויקרג' רוד היתה בסך הכל הקש ששבר את גב הגמל להחלטה על פיטוריו של סולשיאר. העונה המסויטת של השדים האדומים היתה מלאה עד כה במהמורות ומכות בלתי נשכחות ונסלחות. בראשן: ה-5:0 ההיסטורי לליברפול וה-2:0 הכואב בדרבי מול מנצ'סטר סיטי.

לצד ההתפתחויות הללו, ביונייטד מנסים לעבוד על המחליף לעמדת המנג'ר, כששמו של זינדין זידאן עדיין במוקד. אנשי משפחת גלייזר נתנו הוראה להמשיך לנסות לשכנע את הצרפתי להגיע, וההצעה לכיוונו עשויה להיות משודרגת יותר. אולם, לא ברור אם זה יעזור, שכן אישתו של זידאן לא מוכנה לגור במנצ'סטר.