"מתווה שרעבי" התקבל, מזרחי נטש בזעם

בישיבת המנהלת נקבע: חמישה זרים ומעבר לסדרות מעונת 20/21

רועי כהן
רועי כהן  31.07.19 - 18:28

תגיות: ליגת ווינר

תחילת כתבה

חמישה זרים, ישראלי אחד ומעבר לסדרות. זו הכותרת הראשית שיצאה מישיבת מנהלת הליגה, שנערכה הערב (רביעי). ע"פ המתווה, שעליו פורסם באתר ערוץ הספורט, כל קבוצה תוכל לרשום עד חמישה זרים כאשר תיאלץ לשלם קנס של 500 אלף ש"ח על הזר החמישי.

בנוסף, על כל קבוצה לרשום לפחות ארבעה שחקנים שגדלו במחלקות נוער בישראל, זאת כחלק מקידום השחקן הישראלי. ההחלטה התקבלה בניגוד לדעתה של מכבי ת"א, ויו"ר הקבוצה, שמעון מזרחי, נטש את הישיבה בזעם. גם גיא הראל, נציגה של הפועל ירושלים במנהלת, עזב.

הסיבה המרכזית לכעס של מכבי ת"א היא העובדה שמתווה שרעבי בנוגע למספר הזרים אושר לחמש שנים ואילו שיטת הסדרות אושרה לשלוש שנים בלבד. אצל האלופה הישראלית זועמים שכן לאורך כל הדרך דובר על אחידות בשינויים המרכזיים, מה שלא קרה בפועל.

באשר למתאזרחים, קבוצה לא תוכל לרשום יותר משני מתאזרחים "חדשים" - כלומר בוותק של עד ארבע שנים בישראל - הראשון יגרור קנס של 200 אלף ש"ח, בעוד אחד נוסף יוביל לקנס של 300 אלף ש"ח. כלומר, 500 אלף ש"ח קנס על שניהם. לעומת זאת, לא תהיה כל הגבלה על מתאזרחים ותיקים.

קבוצה שתרשום שלושה זרים תהיה זכאית לבונוס ובתנאי שתרשום שישה שחקנים בוגרי מחלקות הנוער, כלומר שחקן צבר. קבוצה שתרשום ארבעה זרים גם היא תהיה זכאית לבונוס בתנאי שתרשום עד חמישה בוגרי מחלקות הנוער. כמו כן בכל זמן נתון יהיה על הפרקט שחקן ישראלי בתנאי שהוא בוגר מחלקות הנוער או מתאזרח ותיק. המשמעות היא שמתאזרח חדש לא יחשב כישראלי למניין הישראלים שעל הפרקט, אלא אם שילמו עליו את הקנס.

שרת התרבות והספורט, חברת הכנסת מירי רגב בירכה על ההסכם החדש: "ההסכם שנחתם הערב הוא בשורה אדירה לכדורסל הישראלי ולכדורסלן בפרט. אין לי ספק שהוא יחזיר את הנבחרות הלאומיות לימי הזוהר שלהן".