הפועל חולון: "יש חוסר ודאות, אבל אין פה משבר"

מחלוקות כלכליות בחולון. היו"ר לנציאנו אמר: "לא שונים מאף קבוצה"

עמרי מנהיים
עמרי מנהיים  27.04.20 - 19:45
תחילת כתבה

התקופה הנוכחית קשה ולא נוחה לאף אחת מקבוצות ליגת העל בכדורסל - הפועל חולון בתוכן, כשלאחרונה אף לא הועברו כספים לגורמים שונים עבור שכר דירה. אבל עם זאת, בחולון עומדים על כך שמדובר בבעיה מקומית וכי הדברים יגיעו לכדי הסדר במהרה.

"יש לנו אי הבנות עם שני בעלי דירות בנוגע לחודש האחרון, שאני מאמין שגם ייפתרו בקרוב", אמר היו"ר, איתן לנציאנו. "המצב הזה לא נוח ולא קל. נכון, אנחנו במצב של אי ודאות ויש קשיים, אבל אנחנו לא שונים מאף קבוצה, כולם נפגעו בעקבות ההפסקה של הליגה. בכל אופן, אין פה משבר או אפילו משהו שקרוב לזה".

לנציאנו הסביר: "הקשיים הכלכליים נובעים מכך שישנם כספים שלא מגיעים ומבעיות תזרימיות. אנחנו לא יודעים אם וכמה כסף ייכנס ממשרד הספורט או מהטוטו. אין לי ספק שאם נקבל עזרה של מי שצריך לעזור, הדברים יסתדרו".

אחת הסוגיות שגורמות לחוסר הוודאות היא הערפל סביב עתידו של שלמה אייזיק, ששוקל לעזוב כבר תקופה ארוכה. "אני מאמין ומקווה שנמצא את הדרך להשאיר את שלמה איתנו", הוסיף לנציאנו. "אבל גם אם הוא יחליט שלא, הוא לא ישאיר אחריו אדמה חרוכה, אין לי ספק בכך".

הבעלים, אגב, פנה בסוף השבוע באופן ישיר לראש העיר, מוטי ששון, בבקשה לעזרה: "סגרנו למעשה דה פקטו את עונת הכדורסל. המצב יצר סיטואציה כלכלית קשה ביותר ופער בורות כספיים גדולים יותר. אנחנו מבקשים שתעבירו לנו את יתרת הכספים העומדים לרשותנו בדין, בלי להוסיף מעבר למה שמגיע לנו. על מנת לאפשר לנו לעמוד בהתחייבויותנו בצורה מכובדת, אנו מבקשים שתקדימו את הקצבת העירייה לה אנו זוכים בחודש אוגוסט".

"לאור העובדה שהטוטו לא מעביר כספים לספורט בהוראת מדינת ישראל, כספים בגין זכויות שידור לא מתקבלים והאוצר לא עוזר - יהיה לנו קשה מאוד להמשיך לפעול בעונה הבאה ובכלל. אני פונה אליך בבקשה שתשחרר לנו את הכספים להם אנו זכאים, כיום ולא בעוד ארבעה חודשים, כי אז ייתכן שלא יהיה לך למי להעבירם".