הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"הוכחנו שאנחנו טובים - ולא בפעם הראשונה"

סולומון סיכם בהתלהבות. רוטנשטיינר: "ישראל השתפרה תחתיי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  19.11.20 - 23:59
תחילת כתבה

אחרי שהתבשרו באופן סופי שיישארו בדרג ב', ובתום הניצחון 0:1 על סקוטלנד במשחק השישי והאחרון, מאמן נבחרת ישראל, ווילי רוטנשטיינר, וגיבור הניצחון, מנור סולומון, התפנו כדי לסכם.

"המספר עשה את ההבדל? המספר שעל הגב לא כל כך משנה", אמר מנור סולומון לאחר המשחק ואחרי שכבש את שער הבכורה בנבחרת. "למה? לא יודע, פשוט החלפתי. באשר למשחק, היה לנו חשוב לנצח ולהישאר בדרג ב'. הוכחנו שאנחנו נבחרת טובה, ולא בפעם הראשונה".

"אני מאוד שמח על השער הראשון שלי", המשיך היהלום הצעיר. "כשאתה עם הכדור, אתה לא חושב. עשיתי הטעייה ימינה והוא הלך איתי, אז הלכתי לצד השני. אני מקווה שהגול הזה יביא לי עוד שערים בנבחרת. לחוץ ממנהיגות? לא. כל שחקן היה רוצה להיות משמעותי בנבחרת ולהנהיג, היה לי את זה במכבי פ"ת ואני מאוד שמח ואוהב שאומרים את זה עליי. אני רוצה להמשיך ולהשתפר בשחטאר ובנבחרת".

סולומון המשיך והתייחס לתהליך שעבר על הנבחרת: "מאז שווילי מונה למאמן הראשי, בכל משחק שיחקנו טוב. היו דקות שהיו עדיפים עלינו, אבל הסתכלנו בלבן של העיניים לנבחרות החזקות. אני חושב שיש תהליך מאוד נכון בנבחרת, אפילו אנחנו השחקנים אומרים שהוא מאוד מטורף. כל כך כיף להגיע לנבחרת, אני מאוד אוהב את מה שקורה פה, משהו מתבשל פה. אם ווילי צריך להישאר? חד משמעית כן".

"שתי תיקו, שני הפסדים ושני ניצחונות - אני חשוב שאלו תוצאות טובות", סיכם ווילי רוטנשטיינר את הקמפיין. "אני חושב שהנבחרת התקדמה תחתיי. אם ננתח את המשחקים ונראה את הדאטה, הקבוצה תפקדה טוב. גם הפידבק חיובי. יש לשחקנים אופי טוב מאוד, היה כבוד גדול להיות מאמן נבחרת ישראל, הקבוצה הזו חייבת ללכת קדימה בדרג, אפשר יותר. לאלה שחולקים עלי? אם אתה מצליח לעמוד ברמה של צ'כיה, אני לא חושב שאפשר להגיד שאין התקדמות, אבל בכדורגל יש דעות של אנשים אחרים".

על עתידו אמר רוטנשטיינר: "זו תמיד אותה תשובה, אמרנו שנדבר בדצמבר ומה הכי טוב לאירגון הישראלי. מנהל מקצועי זו עבודה נהדרת פה בישראל והרבה היו רוצים אותה. אני חושב שזה כבוד להיות מנהל מקצועי וגם היה כבוד להיות מאמן הנבחרת. הכי חשוב שכולם יישארו יחד ונתקדם יחד לכדורגל טוב יותר".

"מנור?", סיכם רוטנשטיינר, "הוא היה מעט מאוכזב מהמשחקים האחרונים. הוא שיחק טוב מאוד והחמיץ, הסברתי לו שזה תהליך נורמלי, אבל אתה חייב להביא מספרים. היום הייתה לו הזדמנות אחת והוא הבקיע גול אחד, אם הוא יכול לעשות את זה - יכולה להיות לו קריירה מאוד מוצלחת".

ביברס נאתכו הוסיף: "עתידי בנבחרת? צריך לחכות, בואו נראה את ההגרלה ומה קורה עם הנבחרת, עוד מוקדם לדבר על המשך הדרך. כמובן שנרצה לעשות את הכי טוב ואם תהיה אפשרות לעלות, לא נוותר עליה. ווילי? אני אדבר בשם כל השחקנים על העבודה המצוינת שהוא עושה בשנתיים וחצי כמנהל וכמאמן. אנחנו מרגישים את השינוי, השחקנים יודעים כמה הוא שינה וכמה המקצוענות הולכת ומתקדמת. אנחנו מאוד אוהבים אותו ורוצים להמשיך בפרויקט הזה, אבל יש מי שיקבל את ההחלטות".

אופיר מרציאנו הוסיף: "ווילי אמר ששוער לא מביא נקודות לישראל, אני הבאתי נקודות. המאמן צדק בביקורת, אבל התקשורת קצת ניפחה. היה לי מאוד קשה, אבל בשני המשחקים חזרתי לעצמי".