הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

להשאיר את ווילי: כך מונה רוטנשטיינר

הפשרה הכלכלית והביקורת הפנימית: הסיפור מאחורי ההחלטה

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  21.12.20 - 08:45
תחילת כתבה

איש בהתאחדות לכדורגל לא הופתע מהמשך ההתקשרות עם ווילי רוטנשטיינר כמאמן נבחרת ישראל, גם בשנתיים הבאות. יו"ר ההתאחדות אורן חסון החליט על כך מזמן וההמתנה היתה לסוף חודש דצמבר, אז מסתיים באופן רשמי חוזהו של האוסטרי. רוטנשטיינר שנפגש בימים האחרונים לבד עם חסון העביר לו שוב את המסר שהוא מעוניין להישאר על הקווים. "הוא התאהב בתפקיד" אמר גורם בהתאחדות לערוץ הספורט כבר בתחילת החודש.

האוסטרי, שויתר על נסיעה הביתה לחופשה, הסכים למספר תנאים: ראשית, הוא חתם לשנתיים ולא לארבע שנים כפי שרצה תחילה; שנית, רק להתאחדות לכדורגל תהיה האופציה להאריך את חוזהו; וגם הסכים להפחתה בשכר - מ-100 אלף ש"ח בחודש, כפי שהרוויח עד עתה, ל-80 אלף. מנגד, הוא הצליח לזכות בנגיעה גם לעניינים הטכניים של הנבחרות הצעירות. במילים אחרות, רוטנשטיינר אולי נפגע כלכלית, אבל ממש לא ברמה המקצועית.

בהתאחדות הבהירו לו כי יוכל להחליט באשר לזהות המאמנים בנבחרות הצעירות, ושהוא יהיה זה שיבחר את עוזרו בעניינים הטכניים. רונן הרשקו, מי שהיה נציג פיפ"א באוסטרליה ובניו זילנד, ונחשב לבעל ניסיון רב בנבחרת צעירות, יסייע לו. רוטנשטיינר גם ער לביקורת נגדו על היעדרותו מאימונים ומשחקים של הנבחרות הצעירות ובמסגרת החוזה יהיה מעורב יותר. גם משה סיני עשוי לסייע לאוסטרי - כדורגלן העבר שפוטר מהפועל ת"א אינו פוסל את האפשרות שיעבוד במסגרת הנבחרת בעתיד.

יו"ר ההתאחדות חסון קיבל את ההחלטה, ורק באופן פורמלי תתכנס בצהריים וועדת האיתור כדי לאשר את מה שהיו"ר רצה - מה שהוביל לביקורת נגדו. "זו החלטה של איש אחד", אמר גורם בהתאחדות, "וגם אם יהיה ניסיון לצייר את זה כשחברי וועדת האיתור היו חלק מהתהליך זה לא אמיתי". ראש מערך ההסברה בהתאחדות, שלומי ברזל, ציין: "הסמכות של וועדת האיתור היא לכל היותר להמליץ. רק הנהלת ההתאחדות מאשרת מינוי והיא תתקיים ביום חמישי". גורם בוועדת האיתור אמר: "לא התייעצו איתנו. אורן חסון קיבל החלטה וזהו".

חסון הסביר שההחלטה נבעה קודם כל מסיבות מקצועיות. היו"ר, שהתלווה לנבחרת במשחקים רבים, ראה את ההתנהלות, שמע את הפידבקים החיוביים מהסגל ומהשחקנים ורצה להמשיך את התהליך שנבנה. מצד שני, כולם זוכרים כמה חסון לא רצה את רוטנשטיינר בהתחלה, וסביר מאוד להניח שללא הקורונה - האוסטרי כבר מזמן לא היה בישראל.

אבל הבעיה המרכזית של רוטנשטיינר איננה נעוצה בקשר עם חסון או עם השחקנים. יותר מדי גורמים בהתאחדות לכדורגל, כולל הצוות המנהלתי והלוגיסטי, לא מחבבים אותו בלשון המעטה.  "אנשים לא מכירים את ווילי האדם, וזה לא תמיד הדבר הכי נעים שיש" אמר בכיר בצוות שנמצא עם המשלחת בארץ ובחו"ל. בשורה התחתונה, רוטנשטיינר מבין שייתכן ומדובר בשנתיים האחרונות שלו בישראל. המטרה היא לסיים במקום השני בבית אחרי דנמרק. כל תוצאה אחרת, תוביל שוב לשינוי.