הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מדברים עברית על הדשא": האחים שעושים חיל

יונתן ומיכאל מולדר בראיון בהולנד: "החלום הוא לשחק ביחד בקבוצת הבוגרים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.02.21 - 14:10
תחילת כתבה

הם אחים, חברים הכי טובים וגם שייכים לאותו מועדון כדורגל בהולנד. והם גדלו בישראל, תשע שנים מהילדות שלהם. יונתן ומיכאל מולדר ממשיכים לעשות חיל בדן האג ההולנדית (בעיקר בקבוצה עד גיל 21), ובתקשורת המקומית לא נותרו אדישים לסיפור המרתק שלהם. "על המגרש הם לפעמים מדברים זה אל זה בשפת האם שלהם", נכתב עליהם בכתבה נרחבת בהולנד.

השניים הם בנים של אבא הולנדי ואמא ישראלית, נולדו בהולנד ועלו בגיל שנתיים לארץ. אחרי תשע שנים המשפחה החליטה לחזור, אבל שני האחים, בני 20 ו-19, המשיכו להישאר עם הזיקה לזהות הישראלית שלהם. "כשיש קרן למשל, אני צועק למיכאל בעברית שאני אקח את הקורה הימנית והוא את השמאלית, ואז לאף יריב אין שמץ על מה אנחנו מדברים", תיאר יונתן מולדר בראיון באותה כתבה.

השניים שיחקו במחלקת הילדים של מכבי תל אביב לפני שחזרו לארץ. "כילד תמיד החלום היה לשחק ולהצליח באירופה", אמר מיכאל. "אם אתה משחק בתור ילד ישראלי במועדון הולנדי גדול, אז רואים אותך יותר". לפני שנה השניים חתמו יחדיו בדן האג. "זה מועדון של אנשים טובים", הם אמרו. "קשה לתאר את זה, זה היה ממש מיוחד. אנחנו מתאמנים ביחד, עושים הכל ביחד".

השניים מכירים מספיק את שני הסגנונות כדי לזהות הבדלים בין הכדורגל בישראל לזה בהולנד. "בישראל יש הרבה יותר תשוקה, בכל משחק יש מתח וסיפור, משחקים אגרסיביים. בהולנד הכל יותר טכני וטקטי", אמר מיכאל. וכמובן שהחלום שלהם זה לככב בקבוצת הבוגרים, ביחד על הדשא: "זה באמת החלום ואנחנו עובדים קשה כדי שזה יקרה".