ברתומאו אישר: לא מתפטר בשלב זה מברצלונה

הנשיא המושמץ חושש מהדחה, אבל לא יניח את המפתחות בעצמו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.10.20 - 21:14
תחילת כתבה

האם אנחנו מתקרבים לחילופי שלטון בברצלונה? ובכן, נראה כי האוהדים של הבלאוגראנה יצטרכו לחכות עוד קצת. הנהלת ברצלונה נפגשה הערב (שני) על מנת לדון בעתידה - לאור המשבר המתמשך והצבעת האי-אמון המתקרבת. מאוחר יותר, נשיא המועדון, ג'וזפ מריה ברתומאו, הבהיר כי הוא לא מתכוון להתפטר מתפקידו בשלב זה. יחד עם זאת, סיפר כי ההנהלה צפויה להתכנס פעם נוספת ביום רביעי. האם אז תצא ההודעה שרבים מאוהדי הקבוצה מייחלים לה?

ברתומאו חושש מהדחה על ידי חברי המועדון ("סוסיוס"), אבל לא יניח את המפתחות בעצמו - בטענה כי אלה זמנים קשים. "לא נקבל שום החלטה בנושא עד אשר תהיה הכרעה של ממשלת קטאלוניה לגבי הצבעת האי-אמון. כשתהיה החלטה כזו, דריקטוריון המועדון ייפגש בשנית. אנחנו נמצאים בזמנים קשים לאור מגפת הקורונה. בריאות האנשים היא הדבר החשוב ביותר", אמר הנשיא המושמץ. בהמשך, ברתומאו טען: "אנחנו מכבדים את 20 אלף החברים שחתמו על הצעת האי-אמון. אנחנו לא מנסים לעצור או לחסום דבר".

מוקדם יותר, דווח ב"ספורט" הקטאלוני כי ברתומאו שוקל להתפטר לאור ההצבעה המתקרבת, שצפויה לסמן את סוף דרכו בברצלונה. ואולם, בעיר ברצלונה קיימת עלייה הדרגתית בכמות הנדבקים בנגיף הקורונה, מה שעלול למנוע את ההתכנסות של חברי המועדון בתחילת חודש נובמבר, שבמהלכו צפוי להתקיים תהליך ההדחה של ברתומאו. המצב קשה עד כדי כך, שאפילו שקלו שם לדחות את הבחירות לפרלמנט הקטאלוני, המיועדות ל-14 בפברואר.

כזכור, סאגת ברתומאו החלה בעיקר בעקבות העונה האחרונה שעברה על מועדון הפאר: לא מעט סיפורים צפו על התנהלות שנויה במחלוקת של ההנהלה, כולל "פרשת הרשתות החברתיות", בה נטען שההנהלה הפעילה "בוטים" על מנת לפגוע בתוך גורמים בקבוצה. ההידרדרות המקצועית של בארסה בסוף העונה שעברה, כולל התבוסה 8:2 לבאיירן מינכן בליגת האלופות, ופרשת ליאו מסי - במהלכה הקבוצה כמעט איבדה את השחקן הטוב בעולם, שגם ביקר את הנשיא באופן פומבי, עשויים לחרוץ את דינו של הנשיא.