זעזוע בברצלונה: ברתומאו התפטר מתפקידו

הנשיא המושמץ אישר כי הוא מפנה את מקומו. וגם: קומאן עלול לספוג השעיה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.20 - 20:59

תגיות: ברצלונה

תחילת כתבה

בשעה שערכה את ההכנות האחרונות לקראת משחק ליגת האלופות מול יובנטוס בטורינו, חדשות מרעישות הגיעו מברצלונה. ג'וזפ מריה ברתומאו, נשיא המועדון בשש השנים האחרונות, וככל הנראה המושמץ ביותר מבין נשיאי המועדון אי פעם, הודיע על התפטרותו. כך עשו גם יתר חברי הנהלת המועדון, שהגיע לשפל היסטורי בחודשים האחרונים ול"שיא" עם התבוסה 8:2 לבאיירן מינכן.

במשך תקופה ארוכה, עוד הרבה לפני התבוסה המחפירה ברבע גמר ליגת האלופות בליסבון, התנהלות ברצלונה תחת ברתומאו נחשבה מפוקפקת, במקרה הטוב. יחד עם זאת, אותה מפלה היסטורית מול באיירן מינכן, בתוספת סערת ליאו מסי שהיה על סף עזיבת "מועדון חייו" (כך לפחות על פי התמונה שהצטיירה בתקשורת) - הובילו בסופו של דבר לסיום הקדנציה של הנשיא המושמץ.

יש לציין, גם אם לא היה מודיע על התפטרות מיוזמתו, קרוב לוודאי שברתומאו היה מודח על ידי חברי המועדון ("סוסיוס") בהצבעת האי-אמון, שאמורה הייתה להתקיים בתחילת חודש נובמבר. אגב, על פי אחד הדיווחים בקטאלוניה, הנשיא וחברי ההנהלה החליטו לפנות את מקומם כדי שלא לסכן את בריאות הציבור, שהיה אמור לצאת להצביע בעד הדחתם מניהול ברצלונה.

אז מה הלאה? הנהלה זמנית בראשות קרלס טוסקטס תיכנס לפעילות, ללא סמכויות לקבל החלטות מרחיקות לכת. אותה הנהלה תצטרך לקבוע תאריך לבחירות לנשיאות, כאשר על פי הנהלים, זה יהיה חייב לקרות בתוך שלושה חודשים לכל היותר. בתוך כך, ויקטור פונט הוא שם שהוזכר לא מעט בחודשים האחרונים כמועמד מוביל לרשת את ברתומאו, והוא אף הצהיר כי אם אכן ייבחר, הוא יביא עימו את צ'אבי לעמדת המאמן. ז'ואן לאפורטה, הנשיא המצליח בתולדות המועדון, עשוי גם הוא להתמודד.

רונאלד קומאן עלול לספוג השעיה ממושכת
האם ברצלונה תאבד גם את המאמן שלה בזמן הקרוב? דיווח בספרד מגלה כי ההתאחדות הספרדית תעמיד לדין את מאמן הקבוצה, רונאלד קומאן, בעקבות הביקורת החריפה שהשמיע על צוות השיפוט, בראשותו של מונוארה מרטינס, במשחק הקלאסיקו בו הפסידה בארסה 3:1 לריאל מדריד. אם אכן יורשע, קומאן צפוי לספוג עונש כבד של הרחקה, שנעה בין 4 ל-12 משחקים במסגרות הספרדיות.

במסיבת העיתונאים לקראת משחק ליגת האלופות מול יובנטוס ברביעי בערב, נשאל קומאן על האפשרות שיעמוד לדין - והגיב: "זה לא תלוי בי אם יענישו אותי או לא. אני לא מתחרט על מה שאמרתי אחרי המשחק". לקראת המפגש עם אלופת איטליה, הוסיף: "זה לא משחק מכריע, אבל זה משחק נהדר, כי אנחנו פוגשים קבוצה גדולה. כריסטיאנו רונאלדו? עבור הצופים, זה יהיה טוב יותר אם כריסטיאנו ישחק. הוא שחקן נהדר ואני לא יודע אם יהיה כשיר, אני מקווה שכן. אנחנו מתכוננים למצב שהוא אכן ישחק".

כזכור, בסיום המשחק בשבת ביקר קומאן בגלוי את החלטת השופט לשרוק לפנדל לזכות ריאל מדריד, בעקבות עבירה מפוקפקת ברחבה, ואף טען: "ה-VAR מחליט רק נגד ברצלונה. יש תמיד משיכות בחולצה ברחבה, וראמוס עשה עבירה על לנגלה קודם. לדעתי, זה לא פנדל. היו לנו חמישה משחקים, וה-VAR החליט רק נגדנו. ההחלטה השפיעה מאוד על המשחק".