ברתומאו: נהגו בי בחוסר כבוד, איימו עליי

נשיא ברצלונה הודיע על התפטרותו ("לא הייתי יכול לעשות את זה אחרי ה-8:2") ועל הדרך הטיל עוד פצצה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.10.20 - 22:41
תחילת כתבה

ברצלונה בדרך לעידן חדש, ומבחינת האוהדים - זה אפילו לא כל כך משנה מה יבוא במקום, העיקר שההוא הלך. ג'וזפ מריה ברתומאו, ככל הנראה הנשיא הכי מושמץ בהיסטוריה של מועדון הפאר, הודיע הערב (שלישי) כי הוא מתפטר מתפקידו. יש לציין כי ברתומאו צפוי היה להיות מודח בהצבעת אי-אמון של חברי המועדון ("סוסיוס"), שהייתה אמורה להתקיים בתחילת החודש הבא, כך שהוא למעשה הקדים תרופה למכה.

בהצהרתו הרשמית לתקשורת בדבר פרישתו מהתפקיד, ברתומאו טען: "נהגו בי בחוסר כבוד, העליבו אותי ואיימו עליי ועל משפחתי. הדבר הכי קל היה להתפטר אחרי ה-8:2 בליגת האלופות, אבל לא היינו יכולים להשאיר את המועדון בתקופה כזו ללא ניהול. היינו צריכים לקבל באותה תקופה החלטות דרמטיות".

"זה היה כבוד לשרת את המועדון שלי", המשיך ברתומאו. "אנחנו מתפטרים מבלי שהשלמנו צעדים כלכליים מסוימים שהיו בעיצומם, ואני מקווה שבימים הקרובים ניתן יהיה לסגור את התאמות השכר. אם זה לא ייעשה, יהיו לכך השלכות חמורות על עתיד המועדון. אני מבין כי תהליך בניית הקבוצה מחדש היה צריך לקרות מוקדם יותר".

ההתפטרות מתפקיד הנשיא לא הייתה הפצצה היחידה שהטיל ברתומאו. "אני יכול עכשיו להכריז על חדשות יוצאות דופן... ממש אתמול הבענו את הסכמתנו להשתתף בסופר-ליג אירופאית חדשה, דבר שיבטיח את עתיד המועדון ברמה הכלכלית. כמו כן, הסכמנו למתכונת החדשה של גביע העולם למועדונים".

ברתומאו סיכם: "מאז 2004 ועד היום, אוהדי ברצלונה חוו עידן שכמוהו לא היה לפני כן. אנחנו מועדון שנערץ בכל העולם. יש לנו הכי הרבה עוקבים ברשתות החברתיות. אני מקווה ש-22 התארים שבהם זכינו לאורך העשור האחרון לא יישכחו לעולם. אני מאחל הצלחה לנשיא הבא".