הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

רשמית: רונלד קומאן פוטר מברצלונה

זה היה באוויר, ועכשיו זה סופי: ישיבת חירום התקיימה עם ההולנדי אחרי ההפסד לראיו וייקאנו ובה הוחלט על פרידה. צ'אבי בדרך הבטוחה להגיע, עוד שניים נמצאים בפנקס. הפרטים מהזעזוע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.21 - 01:05

בברצלונה היו סבלניים כלפי רונאלד קומאן, מאוד סבלניים, אבל הלילה (בין רביעי לחמישי) הסבלנות פקעה. אחרי ההפסד המשפיל 1:0 לראיו ואייקאנו, כשהיא תקועה במרכז טבלת הליגה הספרדית והמקום שלה בשמינית גמר ליגת האלופות בסכנה, בהנהלת הבלאוגראנה החליטו להיפרד מההולנדי באופן רשמי וסופי.

"ז'ואן לאפורטה, נשיא המועדון, הודיע לקומאן על פיטוריו מיד לאחר ההפסד לראיו וייקאנו", נכתב בהודעה הרשמית, שהייתה די לאקונית. "קומאן ייפרד מהסגל ביום חמישי הקרוב, ברצלונה רוצה להודות לו על שירותיו ומאחלת לו בהצלחה בקריירה".

זה קרה, כאמור, אחרי ההפסד לראיו - שהיה הפסדה השלישי בארבעה משחקים. קומאן, בניגוד לרוחות כעת, דווקא בחר לראות את הצד החיובי. "אחרי השער שספגנו", הוא אמר בסיום המשחק, "שלטנו במשחק וייצרנו המון מצבים, אבל לא כבשנו וזה מייצר ספק. התוצאה לא הוגנת, אבל זו התוצאה ואנחנו לא יכולים לשנות אותה".

סרחיו בוסקטס, האשם בשער היחיד במשחק, סיפק נאום הגנה על המאמן שלבסוף התברר כנאום שווא: "אני עשיתי טעות שייצרה את השער, אני מודע להשלכות. אחרי השער היינו יותר טובים, אבל היה חסר לנו מזל. בסוף אתה יוצא בלי הנקודות. כולנו באותה סירה, כולנו אשמים, לא רק קומאן".

כעת, נשאלת השאלה מי יחליף את קומאן. חואן מלדונאדו, פרשן כדורגל ספרדי, ציין אחרי המשחק כי צ'אבי, מי שנחשב למועמד הטבעי להחליף את ההולנדי בברצלונה, "מחכה לטלפון מלאפורטה ונחוש לבוא עכשיו". לאחר הפיטורין, התקשורת הקטאלנית יישרה קו וסימנה את צ'אבי, שחקן הקבוצה לשעבר ומאמן אל סאד הקטארית בהווה, כמועמד הבולט. לצידו, נמצאים גם שמותיהם של מרסלו גז'ארדו (מאמן ריבר פלייט) וסרג'י ברז'ואן (שחקן עבר ומאמן ברצלונה ב').

קומאן עוזב את ברצלונה אחרי 435 ימים בלבד כמאמן. הוא השלים 67 משחקים, ניצח 40 פעמים, רשם 11 תוצאות תיקו והפסיד 16 פעמים. יש לו תואר אחד בלבד (גביע המלך) ובתקופתו ברצלונה כבשה 141 שערים וספגה 77 שערים. העונה, ברצלונה התמקמה תחת קומאן במקום התשיעי בספרד עם 4 ניצחונות, 3 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים. באלופות, הקטאלונים השיגו ניצחון בודד בשלושה משחקים.