הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא זול: הפיצויים שייקבל קומאן מברצלונה

הסעיף בחוזה וההלוואה דרך גורם נוסף. בקטלוניה שופכים אור

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.10.21 - 01:49

היא ניסתה למשוך את זה, אולי לקנות קצת זמן, אבל הפסד אחרי הפסד אחרי הפסד לא הותירו לה ברירה: ברצלונה החליטה להיפרד באופן רשמי מרונלד קומאן, ותחפש לעצמה את המאמן הבא שיוביל את אחת הקבוצות המפוארות בעולם.

הפרידה מקומאן, כפי שכבר בטח ניחשתם, לא תהיה זולה עבור הקטאלונים. למעשה, היא תעלה ללאפורטה וחבריו להנהלה לא פחות מ-18 מיליון יורו - כך על פי הדיווחים בקטאלוניה.

והנה ההסבר: החוזה של קומאן אמור להיגמר ביוני 2022. בחוזהו, ישנו סעיף שמורה על תשלום פיצויים על סך 6 מיליון יורו - הסכום ששילם להתאחדות ההולנדית כדי לצאת מהחוזה בנבחרת הולנד ולהגיע לברצלונה. לצד הסעיף הזה, הסכם הפיטורין עליו סגר עם לאפורטה מחייב את ברצלונה לשלם להולנדי עוד 12 מיליון יורו כפיצויים.

בהתחשב במצב הכלכלי של ברצלונה, שכידוע לא אידיאלי, ב"רדיו קטאלוניה" דווח שרוב הכסף לפיטורים לא יגיע ישירות מבארסה - אלא דרך גורם שלישי שיעניק לקבוצה הלוואה. "למועדון אין כל כך הרבה כסף להוציא בתשלום אחד, נאמר.

קומאן עוזב את ברצלונה אחרי 435 ימים בלבד כמאמן. הוא השלים 67 משחקים, ניצח 40 פעמים, רשם 11 תוצאות תיקו והפסיד 16 פעמים. יש לו תואר אחד בלבד (גביע המלך) ובתקופתו ברצלונה כבשה 141 שערים וספגה 77 שערים. מאזן ששווה 18 מיליון יורו?